Maciej Kowalewicz wystąpi w Mistrzostwach Świata – Czas sprostać nowym wyzwaniom

Fot. nadesłane

Maciej Kowalewicz z Towarzystwa Sportowego Gwardia Olsztyn wystąpi w rozpoczynających się 27 sierpnia w Changwon (Korea Płd.) Mistrzostwach Świata w strzelaniu kulowym, pneumatycznym i do rzutków. Rywalizacja odbędzie w kat. seniorów i juniorów. Olsztynianin wystartuje w trzech juniorskich konkurencjach: karabin mixt, karabin pneumatyczny 60 strzałów i karabin dowolny 3 razy 40 strzałów (trzy postawy).

Maciek miał wyjątkowo ciężkie półrocze, bowiem treningi i starty musiał godzić z najważniejszymi momentami edukacji. Zdał maturę, został studentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a równolegle odniósł wiele sukcesów na krajowych strzelnicach. Jest rekordzistą Polski w dwóch konkurencjach, jego kolekcja krajowych trofeów jest imponująca, ale rywalizacja a zagranicznymi rywalami staje się nowym wyzwaniem. Maciek na pewno nie będzie należał do faworytów. Marzeniem jest udział w którymś z finałów. Aby tego dokonać trzeba należy w granicach rekordów życiowych, co przy tak olbrzymiej presji jest wyjątkowo trudne. Ale trzeba się do tego przyzwyczajać. PZSS od dawna stawia na olsztynianina, widząc w nim duży potencjał na przyszłość.

Ostatnie dni przed wylotem do Korei Południowej Maciej Kowalewicz spędzi na zgrupowaniach, najpierw w Szczyrku, a potem w Bydgoszczy.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn