Ferie w Muzeum Sportu mogą być ciekawym odkryciem - Fascynujące postaci i wydarzenia

Fot. archiwum Muzeum Sportu

Z myślą o młodych mieszkańcach Warmii i Mazur Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego proponuje godzinne zajęcia „Ferie w Muzeum Sportu”, które odbędą się w dniach od 21 stycznia do 01 lutego 2019 r. (bez sobót i niedziel) w godzinach 9.00- 14.00.

Ich celem jest zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami. I kwartał 2019 roku to przede wszystkim Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym Seefeld/Insbruck (22.02.-03.03.br.) oraz halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, które odbędą się w Glasgow w dniach 1-3 marca br. W zawodach tych nie zabraknie reprezentantów Polski z Kamilem Stochem na czele, jak również miejmy nadzieję lekkoatletów z Warmii i Mazur. Podczas spotkań w muzeum młodzież będzie miała okazję bliżej poznać historię, regulaminy i zasady rozgrywek w/w mistrzostw.

Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody – niespodzianki. Uczestnikom spotkań zostaną zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy czterech edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”, a także nowe eksponaty, o które wzbogaciło się muzeum w ubiegłym roku.

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519566849, 601741937.

Do zwiedzania naszego muzeum zapraszamy również osoby indywidualne

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn