60-lecie SP 2 w Działdowie z olimpijskimi akcentami – Młodzież wpatrzona w bohaterów

Fot. dzialdowo.pl

W piątek (5 października) na uroczystości 60-cia Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi do Działdowa przybyli medaliści olimpijscy: Dariusz Goździak, Urszula Kielan, Zenon Licznerski, Władysław Zieliński i Kazimierz Czarnecki. Powitał ich prezes Klubu Olimpijczyka Zdzisław Ziółkowski, a młodzież „udekorowała” medalistów okolicznościowymi znaczkami.

W Hali Widowiskowo-Sportowej szkoły od 2014 roku noszącej imię Polskich Olimpijczyków bohaterów aren sportowych gorąco przyjęli uczniowie szkoły i rzesza gości z biskupem Diecezji Toruńskiej Wiesławem Śmiglem na czele, władzami wojewódzkimi oraz samorządowymi województwa, powiatu i miasta.

Uroczyście przy akompaniamencie Hymnu Olimpijskiego młodzi sportowcy wciągnęli na maszt flagę PKOl. Młodzież SP 2 od ponad pół wieku należy do najbardziej usportowionych gdzie najwyższy poziom reprezentują w dyscyplinach olimpijskich tj. lekka atletyka, koszykówka, piłka nożna, baseball , piłka siatkowa. Od 5 lat Klub Olimpijczyka ,

Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie organizują Mini Piknik Olimpijski, który jest wspaniałym sportowym świętem. Podczas święta 60-lecia olimpijczycy wręczyli dyrektorowi Szkoły Michałowi Struzikowi srebrny medal „Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

Potem były rozmowy z uczestnikami uroczystości, oglądanie wystaw historii szkoły, okolicznościowy obiad i niestety czas było wracać do Warszawy. Pobyt tak wspaniałych ludzi na długo pozostanie w pamięci dzieci, młodzieży, pedagogów ,rodziców i gości. Jest wielka szansa, że w roku olimpijskim TOKIO 2020 w Działdowie odbędzie się Centralna Inauguracja Dni Olimpijczyka.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn