W lidze kadetów już po barażach – Kwartet: AZS UWM, UKS Chemik, SMS Ostróda i PUKS Wiktoria Szczytno już gotowy

Rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetów wchodzą w decydująca fazę. Za nami spotkania fazy zasadniczej w grupach. Zwycięzcami zostały olsztyńskie zespoły: UKS Chemik i AZS UWM, które będą gospodarzami dwóch turniejów finałowych. Za nami również baraże. W derbach Ostródy SMS wygrał dwumecz z Salosem 3:2 i 3:0, a PUKS Wiktoria Szczytno dwa razy pokonał UKS  Absolwent Sport Club Olsztyn 3:1 i 3:1.

Wydawało się, że rewanżowy mecz będzie formalnością, tymczasem mimo zwycięstwa 3:0 SMS miał ciężka przeprawę. Pierwsze dwa sety wygral po trudnych końcówkach. Druga partia zakończyła się zwycięstwem SMS 36:34. To wyraźnie podcięło skrzydła chłopcom z Salosu, ale w dwumeczu walczyli bardzo ambitnie i zasłużyli na duże brawa, bo dzięki nim spotkania były zacięte i emocjonujace.  Mecze międzu PUKS Wiktoria Szczytno i UKS Absolwent Sport Club Olsztyn przyniosły sukces tym pierwszym, choc po spotkaniu w Szczytnie wydawało sie, że olsztynianie powalczą z lepszym efektem. 19 i 20 stycznia odbędzie sie pierwszy turniej finałowy w Olsztynie.

Grupa A

UKS Chemik Olsztyn - UKS Green Volley Ełk 3:0 (25:9, 25:8, 25:5)

SMS Ostróda - MKS Truso Elbląg 3:0 (25:15, 25:11, 25:17)

Grupa B

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn - MKS MOSiR Kętrzyn 3:2 (25:22, 25:19, 23:25, 22:25, 15:7)

AZS UWM Olsztyn - UKS Olimpijczyk Olsztynek 3:0 (25:16, 25:16, 25:13)

A2-B3

SOS Salos Ostróda - SMS Ostróda 2:3 (25:17, 21:25, 19:25, 27:25, 15:17)

SMS Ostróda - SOS Salos Ostróda 12 stycznia 3:0 (25:23, 36:34, 25:18)

B2-A3

PUKS Wiktoria Szczytno - UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:23)

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn - PUKS Wiktoria Szczytno 1:3 (11:25, 13:25, 28:26, 19:25)

26220256 1799208623432013 7975959044087261002 n

Juniorzy dopełnili formalności

W czwartek (11 stycznia) odbyłysię ostatnie mecze w lidze juniorów (tu nie rozgrywamy turniejów), które nie zmieniły już kolejności. Złoto wywalczyli siatkarze AZS UWM, srebro UKS Chemik, a brąz SMS Ostróda. Młodzicy kolejny etap rozgrywek rozegrają w niedzielę (14 stycznia)

AZS UWM Olsztyn II - SMS Ostróda 1:3

AZS UWM Olsztyn - AZS UWM Olsztyn III 3:0 (25:15, 25:11, 25:10)