I Liga OLSA 2017/18 – Indykpol nowym liderem

W środę (18 październiaka) w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano drugą kolejkę spotkań Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2017/18 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania. Nastąpiła zmiana lidera. Nowym został Indykpol.

W inauguracyjnym meczu kolejki Warmig pokonał 2:0 drużynę Banach Auto Serwis. W pierwszym secie Warmig wyszedł ze sporych tarapatów, przegrywając 7:13 i 16:20 wygrał po zaciętej końcówce 27:25. W drugiej partii już nadawał ton grze ostatecznie zwyciężając 25:21. Zawodnikiem meczu został rozgrywający zwycięskiej drużyny Mariusz Kocon.

z44527013

W drugim spotkaniu bardzo dobrze spisujący się Indykpol pokonał 2:0 zespół Temidy. Zarówno pierwszy jak i drugi set kończyły się wysokimi zwycięstwami nowego lidera rozgrywek do 14 i 18. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający Indykpolu Grzegorz Szymański.

z44527002

W trzecim meczu doszło do spotkania zespołów znajdujących się na czele tabeli po pierwszej kolejce UKS Gali Barczewo i SSPS AZS Olsztyn. Pierwszego seta po bardzo dobrej grze SSPS AZS wygrał 25:15. W drugiej partii role odwróciły się i w takim samym stosunku wygrała Gala Barczewo. W decydującym secie rozpędzeni zawodnicy z Barczewa poszli za ciosem wygrywając 15:9 i całe spotkanie 2:1. MVP meczu został Daniel Waszkiewicz (7 pkt.).

z44527001

W spotkaniu zamknięcia wieczoru spotkały się drużyny w poprzednim sezonie występujące w Ekstraklasie MS Projekt i Netland. Po emocjonującym trzysetowym meczu zwycięsko z tej konfrontacji wyszli zawodnicy MS Projekt. Pierwszego seta Projekt wygrał 28:26. W drugiej partii w identycznym stosunku zwyciężył Netland. W trzecim secie MS Projekt wygrał 15:12 odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. MVP meczu został zdobywca 13 punktów Rafał Dajlidko.