MP Juniorów 2019/20 – AZS UWM Olsztyn bezkonkurencyjny, SMS Ostróda na 5, Absolwent n 6 miejscu

W dniach 20/23 lutego odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce. Do rywalizacji  przystąpiły trzy zespoły z Warmii i Mazur. Zdecydowanie najlepiej wypadł AZS UWM Olsztyn, który w Ozorkowie odniósł komplet zwycięstw (stracił 2 sety) i zameldował się w półfinale MP z 1 miejsca.SMS Ostróda i UKS Absolwent Sport Club Olsztyn przegrały swoje spotkania w podgrupach po 0:3. SMS zajęła ostatecznie 5, a Absolwent 6 miejsce.

Regulamin jest prosty. Sześć zespołów w grupie podzielono na dwie podgrupy, gdzie obowiązuje system każdy z każdym. Po dwa najlepsze zespoły przechodzą do finału turnieju z zaliczeniem spotkania z pierwszej fazy. Tam każdy spotyka się z dwoma przeciwnikami z drugiej podgrupy. Ze stworzonej tabeli, dwie najlepsze ekipy otrzymają przepustki do półfinału Mistrzostw Polski

Warszawa

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn: Kacper Bielecki, Dominik Chludziński, Jakub Chrzanowski, Kamil Chudzik, Julian Drozdowski, Gabriel Gopaniuk, Jakub Kopiczyński, Jakub Krynicki, Marceli Kucharczuk, Maciej Pisarski, Aleksander Sordyl, Szymon Stano, Albert Suszek, Bartłomiej Wiśniewski. Trener Krzysztof Dziedzic

podgrupa A

Czwartek (20 lutego)

MOS Wola Warszawa - Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:22, 27:25, 25:13)

Piątek (21 lutego)

Stoczniowiec Gdańsk - Lechia Tomaszów Maz. 1:3 (22:25, 23:25, 25:17, 22:25)

Lechia Tomaszów Maz.- MOS Wola Warszawa 1:3 (25:29, 26:28, 22:25, 15:25)

1 MOS Wola Warszawa 2  4  6:1

2 Lechia Tomaszów Maz 2  3  4:4

3 Stoczniowiec Gdańsk 2  2  1:6

podgrupa B

Sparta AGH Kraków- BAS Białystok 3:0 (25:18, 25:19, 25:20)

BAS Białystok - Absolwent Olsztyn 3:0 (25:17, 26:24, 31:29)

Olsztynianie od drugiego seta grali bardzo dobrze. Prowadzili na dystansie i to wyraźnie, nie potrafili jednak postawić kropki nad "i". W drugiej partiibło już 24:18 dla Absolwenta, po czym rywale zdobyli osiem oczek w jednym ustawieniu. Kolejna odsłona też była do wygrania.

Absolwent Olsztyn - Sparta AGH Kraków 0:3 (19:25, 20:25, 18:25)

Siatkarze z Olsztyna w drugim meczu też powalczyli i jak na swoje mozliwosci zaprezntowali sie korzysynie. Nie zmienia to faktu, że podgrupie znaleźli się na istatnim miejscu, a to oznacza, że w sobote zagraja o 5 lokatę w turnieju.

1 Sparta AGH Kraków 2  6  6:0

2 BAS Białystok  2  3  3:3

3 Absolwent Olsztyn 2  2 0:6

Sobota (22 lutego)

o 5 miejsce: Stoczniowiec Gdańsk - Absolwent Olsztyn 3:2 (19:25, 25:23, 23:25, 25:16, 15:13)

Strefa finału

MOS Wola Warszawa - BAS Białystok 3:0 (25:21, 25:18, 25:16)

Lechia Tomaszów Maz - Sparta AGH Kraków 3:1 (25:27, 25:23, 25:18, 25:22)

Niedziela (23 lutego)

Lechia Tomaszów Maz - BAS Białystok 3:1 (25:19, 23:25, 25:20, 28:26)

MOS Wola Warszawa - Sparta AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:13, 25:14)

Ozorków

AZS UWM Olsztyn: Bartłomiej Andrzejewski, Jakub Brzozowski, Dawid Deptuła, Kacper Dobrowolski, Wiktor Janiszewski, Oliwier Kotecki, Michał Kozłowski, Maciej Kwiatkowski, Maciej Milewski, Michał Prachniewski, Aleksander Szalc, Adrian Łakatyszewski. Trenerzy: Rafał Wiśniewski, Grzegorz Krzan, Andrzej Grygołowicz

podgrupa A

Bzura Ozorków - Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:14, 15:19)

Gwardia Wrocław  - Szamotulanin Szamotuły 1:3 (21:25, 25:17, 24:26, 23:25)

Szamotulanin Szamotuły - Bzura Ozorków 1:3 25:18, 15:25, 16:25, 11:25)

1 Bzura Ozorków  2  4  6:1

2 Szamotulanin Szamotuły 2  3  4:4

3 Gwardia Wrocław 2  2  1:6

podgrupa B

AZS UWM Olsztyn MKS Andrychów 3:1 (23:25, 25:18, 25:11, 25:12)

Bardzo ważne zwycięstwo. W podgrupie sa tylko dwie drużyny, obie weszły do czwórki, ale akademicy ze zwycięstwem. Olsztynianie w pierwszej partii zagrali bardzo nerwowo i niespodziewanie rywale zwyciężyli do 23. Ale gdy trema  minęła przewaga akademików nie podlegała dyskusji.

1 AZS UWM Olsztyn 1  2  3:1

2 MKS Andrychów 1  1  1:3

5 miejsce: Gwardia Wrocław

Strefa finałowa

Bzura Ozorków - MKS Andrychów 3:0 (25:13, 25:18, 25:13)

Szamotulanin Szamotuły - AZS UWM Olsztyn 0:3 (15:25, 12:25, 19:25)

Tym razem akademicy od pierwszej akcji byli bardzo skoncentrowani i efekt był piorunujący. Rywale ani przez chwilę nie nawiązali walki. W niedziele AZS UWM zagra o 1 miejsce w turnieju z gospodarzami.

Szamotulanin Szamotuły - MKS Andrychów 3:0 (25:12, 25:23, 25:20)

Bzura Ozorków - AZS UWM Olsztyn 1:3 (15:25, 25:23, 17:25, 17:25)

Gospodarze byli teoretycznie najstrudniejszym rywalem, ale i tu olsztynianie wygrali bez problemów. Zdarzył sie przegrany set, ale w pozostałych dominacja dości nie podlegała dyskusji. Awans wywalczony w efektownym stylu. Nagrodę przyznaną najlepszemu zawodnikowi w drużynie otrzymał Michał Kozłowski