Ogólnopolski Turniej Młodzików Malbork 2019 – AZS UWM trzeci, choć przegrał tylko raz, decydowały sety

Fot. azs uwm olsztyn drużyny młodzieżowe facebook

W Malborku odbywał się w weekend (6/8 grudnia) Ogólnopolski Turniej w siatkówce młodzików. Startowal w nim AZS UWM Olsztyn prowadzony przez Błażeja Kolpy. Młodzi akademicy w pierwszej fazie turnieju wygrali cztery mecze z rzędu i zapewnili sobie miejsce na podium. Finałową rozgrywkę rozpoczęli od porazki z faworytem KMS Starogard Gdański 0:2. Potem wygrali.z Kędzierzynem 2:1 i zajeli ostatrcznie 3 miejsce. Decydowały sety.

Olsztynianie w pierwszej fazie łatwo pokonali Strzelce Opolskie 2:0 (13,15) i Jurand Malbork 2:0 (15,19). Z tym ostatnim zespołem spotykali się ostatnio dość często i bilans wychodził mniej więcej na remis. Tym razem wątpliwości nie było, co oznacza wyraźny postęp w grze drużyny. W pierwszym meczu drugiego etapu olsztynianie pokonali Trefl Gdańsk 2:1 (21,-22,8). Tu już było trochę walki, rywale postawili wyższe wymagania. W tie breaku olsztynianie od razu odskoczyli na 11:4 i sprawa była przesądzona. W kolejnym spotkaniu AZS UWM  wygrał zespołem Suchanik Gdańsk 2:0 (15,22) . Zwycięstwo zapewniło pierwsze miejsce w grupie i udział w grze o medale.Tu jednak zaczęły się schody. Olsztynianie przegrali z KMK Starogard Gdański 0:2 (-17,-17), co raczej pozbawia ich szans na złoto. Scenariusz meczu był wyjątkowy. W obu partiach olsztynianie prowadzili: 17:15 i 17:16 i nie zdobyli już punktów. Tracili wszystko w jednym ustawieniu. Brak doświadczenia dał znać o sobie. W niedzielę najpierw Kędzierzyn pokonał Starogard 2:1, a AZS UWM wygrał z Kędzierzynem 2:1 (-23,20,13). Trzy zespoły zgromadziły po jednym zwycięstwie, o kolejności decydowały sety. Pierwszy był Starogard Gdański, drugi Kędzierzyn, a trzeci AZS UWM Olsztyn. Wytóżnienia indywidualne otrzymali: rozgrywajacy: Maksymilian Ferenc i środkowy Wiktor Pusz.

Skład AZS UWM: Kacper Sienkiewicz, Maksymilian Ferenc, Michał Stachowski, Michał grudzień, Michał Matczuk, Karol Dyniec, Wiktor Pusz, Mateusz Olak, Marcel Romanowski, Jakub Lachowicz, Szymon Papke, Jakub Sienkiewicz, Maciej Szumny. Trener Błażej Kolpy

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn