ORLEN XXIV MP Old Boy's (U55) Kędzierzyn-Koźle 2019 – Kamieniec szczęśliwy!

Fot. nadesłane

W dniach 14-16 czerwca w Kędzierzynie -Koźlu odbyły się ORLEN XXIV Mistrzostwa Polski Old Boy's w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. O wynikach już informowaliśmy, także o dużym sukcesie Inter Marine Masters Gdynia – Kamieniec, który wywalczył tytuł mistrzoswski w grupie wiekowej +55. Dziś garść szczegółów.

Drużyna Inter Marine Masters Gdynia – Kamieniec, wzięła udział w MP po raz trzeci. Trzy lata temu w kat. +45 zajęła piąte miejsce , dwa lata temu w kat. +50 siódme . W tym roku ekipa z Kamieńca wystartowała w kat. +55. Najwięcej drużyn zgłoszono do tej właśnie grupy wiekowej , bo aż 10. Podzielono je na trzy grupy ,a wskutek losowania zespół z Kamieńca trafił do grupy A w której zagrały cztery ekipy , w grupie B i C po trzy.

Pierwszy mecz Inter Marine Masters Gdynia – Kamieniec rozegrał z KRD Volley Wrocław. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzecim secie na korzyść naszej drużyny. W pierwszym lepszy okazał się Kamieniec, w drugim zarysowała się wyraźna przewaga wrocławian. Tie break był bardzo wyrównany i zacięty , raz jedna raz druga drużyna obejmowała prowadzenie do dziesiątego punktu. Potem Kamieniec odskoczył i nie oddał inicjatywy do końca

W drugim meczu Inter Marine Masters zmierzył się z zespołem Sami Swoi z Cieszyna i wygrał bezproblemowo w dwóch setach. Trzeci mecz to potyczka z Tip Topol Pobiedziska, który przegrał dwa poprzednie spotkania, a drużynie Inter Marine do pierwszego miejsca w grupie wystarczyło wygrać jednego seta. Zwycięstwo 2:0 pozwoliło awansować do półfinału, gdzie rywalem był Old Stars Nałęczów. Wszytko układało się pomyślnie Pierwsze set wygrany do do 19. Drugi też toczył się pod dyktando Kamieńca. Przy prowadzeniu 18:14 coś się zacięło. Przeciwnicy to wykorzystali, szybko doprowadzili do remisu i okazali się lepsi w końcówce (25:22). Trzeci set był nerwowy, a wyniki niekorzystny (4:8 przy zmianie stron). W drugiej części seta gra zaczęła się układać i wkrótce był remis 11:11. Siatkarze z Kamieńca poszli za ciosem i wygrywając 15:12 znaleźli się w finale. Rywalem był Sport Partner Nowy Sącz.

Gra była zacięta od pierwszej piłki , na prowadzenie wychodziła raz jedna raz druga drużyna. Przy stanie 22:22 zespól z Kamieńca nie opanował nerwów i stracił trzy punkty z rzędu. W drugim secie zawodnicy z Nowego Sącza podbudowani wygranym setem przystąpili z animuszem do walki i uzyskali kilku punktową przewagę. Przy stanie 20:16 dla przeciwników coś w ich grze się zacięło. Zawodnicy z Kamieńca jeszcze raz poderwali się do ataku. Wyrównali na 23:23. Potem obronili dwa meczbole i wygrali 28:26. O mistrzostwie miał rozstrzygnąć tie break. Uskrzydleni znakomitą końcówka seta Inter Marine Masters Gdynia – Kamieniec od razu odskoczył na 8:1. Wydawało się, że sprawa „złota” jest przesądzona. Nagle jednak przewaga stopniała na szczęście przy stanie 14:13 goście popełnili błąd i główne trofeum znalazło się w rękach Kamieńca.

de2

Skład drużyny Inter Marine Masters Gdynia-Kamieniec :

Piotr Zdzichowski - kapitan , Dariusz Wagasewicz , Janusz Rekowski , Roman Leszczyński Waldemar Krynicki , Sławomir Garczyński , Sławomir Kalicki , Andrzej Adamek , Alfred Wójcik Jarosław Tkaczyk- libero.

Wyróżnieni zostali również zawodnicy :

MVP Turnieju - Andrzej Adamek Inter Marine Masters

Najlepszy rozgrywający - Andrzej Skorupa Sport Partner Nowy Sącz

Najlepszy atakujący - Mirosław Ziętkowski Old Stars Nałęczów

Najlepszy blokujący - Jacek Skrok Sport Partner Nowy Sącz

Najlepszy przyjmujący - Sławomir Kalicki Inter Marine Masters

Najlepszy broniący - Jarosław Tkaczyk Inter Marine Masters

Najlepszy Zagrywający - Tadeusz Szewczyk Sport Partner Nowy Sącz

de1

Wyniki grupa A :

Sami Swoi Cieszyn - Tip topol Pobiedziska 2:0 / 18 , 21 /

Inter Marine Masters - KRD Volley Wrocław 2:1 / 21 , -13 , 12 /

Tip topol Pobiedziska - KRD Volley Wrocław 0:2 / -18 , -18 /

Sami Swoi Cieszyn - Inter Marine Masters 0:2 / -22 , -19 /

Inter Marine Masters - Tip topol Pobiedziska 2:0 / 23 , 21 /

KRD Volley Wrocław - Sami Swoi Cieszyn 2:0 / 13 , 17 /

Półfinały :

Inter Marine Masters - Old Stars Nałęczów 2:1 / 19 . -22 , 12 /

Sport Partner Nowy Sącz - KRD Volley Wrocław 2:1 / -17 , 21 , 12 /

Mecz o 3-cie m-sce :

Old Stars Nałęczów - KRD Volley Wrocław 2:1 / 22 , -15 , 13 /

FINAŁ W KATEGORII + 55

INTER MARINE MASTERS GDYNIA-KAMIENIEC - SPORT PARTNER NOWY SĄCZ 2 : 1 /22 : 25 , 28 : 26 , 15 : 13/

Kolejność :

1. Inter Marine Masters Gdynia – Kamieniec

2. Sport Partner Nowy Sącz

3. Old Stars Nałęczów

4. KRD Volley Wrocław

5. Asprod Goleniów-Szczecin

6. TV Bieszczady Jasło

7. Sami Swoi Cieszyna

8. Tornado 55 Koszalin

9. PGE Elektrownia Bełchatów

10.Tip Topol Pobiedziska

W Mistrzostwach Polski wzięło udział znani zawodnicy trenerzy i działacze. W jednej drużynie grali Prezes Kasprzyk z Mariuszem Sordylem. W innych drużynach grali:Sebastian Świderski,Robert Szczerbaniuk,Jarosław Stancelewski,Dariusz Luks,Michał Ruciak.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn