XXIV MP Oldboyów 2019 z olsztyńskimi akcentami – Kumple z boiska na całe życie

Fot. nadesłane

W dniach 14-16 czerwca w Kędzierzynie Koźla 539 siatkarzy z 49 drużyn z całego kraju rywalizowało w Mistrzostwach Polski Oldboyów w piłce siatkowej w siedmiu kategoriach wiekowych od lat 35+ do 65 +. Do hali „Azoty” przybyli starzy znajomi z boiska, w tym wiele gwiazd polskiej siatkówki.

W kategorii 35+ wystąpił Paweł Zagumny (swego czasu AZS Olsztyn) ,który z zespołem Volley Club Warszawa zdobył mistrzostwo pokonując w finale Michała Ruciaka (również zawodnik kortowskiego klubu) z zespołem WrocNet Wrocław.

W grupie wiekowej 40+ zwyciężyli gospodarze - ZAKSA Kędzierzyn Koźle z takimi gwiazdami siatkówki jak Sebastian Świderski, Robert Szczerbaniuk czy Jarosław Stancelewski. W półfinale ZAKSA pokonała Pyrys Bud Kurpie Ostrołęka, w którym grał dobromiejski siatkarz Dariusz Czaplejewicz. Dla Pana Dariusza to już trzeci turniej z tym zespołem i w tej kategorii wiekowej. Dwa lata temu z Mariuszem Kozłowskim i Przemysławem Polechońskim zdobyli srebro a w ubiegłym roku brąz.

„Ten turniej jak i poprzednie stał na wysokim poziomie , mecze były wyrównane i dostarczyły wielu emocji” – powiedział Czaplejewicz.

W fazie grupowej Pyrys Bud Kurpie pokonali teamy: Oldboys Mrozy i Amigos Szczecin po 2:0. Zespołowi szczecińskiemu nie pomógł nawet Marcin Nowak. W półfinale wygrali ze Statystami z Kamiennej Góry, również bez straty seta. W meczu finałowym naszpikowany gwiazdami zespół gospodarzy zwyciężył po zaciętej grze 2:0. Dla pana Dariusza to kolejny sukces w tym roku. Pod koniec marca z zespołem Inter Parts OSW Olsztyn odbierał puchar za zwycięstwo w ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej a 31 maja kolejny puchar za sukces w XXV edycji Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej.

kar1

W kategorii 45+ zwyciężyli starsi koledzy z zespołu Pyrys Bud Kurpie Ostrołęka, którzy w finale pokonali po zaciętej grze REST Rzeszów 2:0.

W kategorii 50+ triumfował XXL Warszawa, w którym wystąpili dwaj znani olsztyńscy siatkarze Mariusz Sordyl i Mariusz Miechowicz. W grupie eliminacyjnej z trudem uporali się z drużynami: JSW jastrzębie Borynia i MTE Wimar Czechowice-Dziedzice po 2:1. W półfinale pewnie pokonali kolegów z warszawskiego zespołu Mir-Mar Ekspertenergia 2:0. Eksperci od energii przegrali też potyczkę o trzecie miejsce z Kaman Volley Gdańsk 0:2.W finale warszawsko-olsztyński zespół ponownie trafił na JSW Jastrzębie Borynia. Jastrzębianie zagrali jeszcze lepiej i byli o krok od zwycięstwa. Po dobrym i zaciętym meczu zwyciężył XXL Warszawa 2:1. To również kolejny sukces Mariusza Miechowicza w tym roku. Wcześniej razem z Dariuszem Czaplejewiczem odbierał puchar za zwycięstwo zespołu Inter Parts w Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorskiej Natomiast Mariusz Sordyl trenuje zespól Fenerbahce Stambuł od listopada 2018 roku i jego dotychczasowa praca przyniosła komplet sukcesów. W marcu prowadzony przez niego zespół sięgnął po Puchar Turcji, a 4 maja wywalczył tytuł mistrza kraju, pierwszy od 7 lat.

W najstarszych kategoriach wiekowych zwyciężyli: 55+ - Inter Marine Masters Gdynia- Kamieniec, 60+ - Stara Gwardia Wrocław i 65+- Professional Warszawa.

XXIV Mistrzostwa Polski Oldboyów przeszły do historii. Z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Kolejny raz dzięki dobrej współpracy z władzami samorządowymi Kędzierzyna Koźla był to najlepszy turniej dla graczy powyżej 35 roku życia i niezapomnianą imprezą. Zwykle małomówny Paweł Zagumny powiedział, że” dla tych którzy skończyli profesjonalne granie taki turniej to frajda, zwłaszcza że można spotkać swoich kolegów z boiska, z innych drużyn i spędzić czas w ich towarzystwie”.

Bardziej rozmowny i podekscytowany turniejem Michał Ruciak powiedział że” był tutaj na miejscu cały zbiór graczy, przez lata związanych z siatkówką. Nie ma tutaj lekkich meczów, każdy chce wygrać. Fajna przygoda i okazja na zamienienie choć paru słów z kumplami sprzed lat. To super idea. Zachęcam innych by spróbowali by spróbowali bo jest tu świetna atmosfera, niezła adrenalina i można spotkać wielu wspaniałych ludzi”.

Informację przygotował: Andrzej Kuptel

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn