Mistrz Giba zagrał w Dobrym Mieście – Marzenia się jednak spełniają...

Fot. Grzegorz Wiereszko

W piątek i sobotę (10 i 11 maja) gościliśmy w Dobrym Mieście najlepszego i najbardziej utytułowanego zawodnika świata siatkówki Brazylijczyka Gilberto Godoy Filho de Amuri zwanego Gibą, który od roku mieszka z Łodzi i ma w Polsce wielu przyjaciół. W Dobrym Mieście również. Dlatego zawitał tu i przystał na propozycją rozegrania meczu piłki siatkowej.

W piątek 10 maja 2019 roku w sali Gimnazjum Publicznego nr 1 zagrał w zespole Dobromiejskiej Fabryki Mebli przeciwko Orłom Dobre Miasto. Był to trzeci towarzyski mecz pomiędzy tymi zespołami. W marcu wygrał DFM po zaciętej walce 3:1 natomiast w kwietniu Orły 3:2 .

Mecz z udziałem słynnego Brazylijczyka został zarejestrowany na portalu „Wiadomości Warmińskie”. Tym razem bez kamer i oficjeli, zgodnie z wolą mistrza byliśmy uczestnikami niezwykłego wydarzenia sportowo-towarzyskiego. Któż z nas siatkarzy amatorów wymarzyłby grę u boku lub przeciwko mistrzowi olimpijskiemu, trzykrotnemu mistrzowi świata i ośmiokrotnemu zdobywcy Pucharu Świata.

Giba rozegrał cały trzysetowy mecz i walnie przyczynił się do zwycięstwa zespołu DFM 3:0. W każdym elemencie gry pokazał wysoki poziom. U boku mistrza dobrze zagrali partnerzy. Wyróżniły się dwie panie: Ida i Ula. Pierwsza doskonale przyjmowała i atakowała a druga dobrze rozgrywała i podbiła wiele trudnych piłek. Zawodnicy Orłów nie zmusili Giby do większego wysiłku. Jak zwykle w wyróżnił się libero Krzysztof Jankowski (71 lat), któremu osobiście Giba podziękował za doskonałą obronę jego ataku.

Mecz nie wzbudził wielu emocji typowo sportowych, natomiast osoba Giby dużo większe. W wieku 42 lat jest w dalszym ciągu w doskonałej formie. Przyjazny i serdeczny na boisku i poza nim. Chętnie pozował do zdjęć z dziećmi, młodzieżą i siatkarzami. Nikomu nie odmówił autografu. Towarzyszyła mu piękna żona Maria Luiza, która aktywnie dopingowała męża. Mecz oglądali również dwaj znakomici dobromiejscy siatkarze którzy grali w barwach Stali , Drzewiarza, Warfamy i w Orłach - Stanisław Mizerski i Zbigniew Sokołowski, którego syn wystąpił w zespole DFM.

Następnego dnia Giba przeprowadził ponad dwugodzinne szkolenie na temat „Zrządzania zasobami ludzkimi w siatkówce”.

Informację przygotował Andrzej Kuptel

Fot: Grzegorz Wiereszko.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn