Ćwierćfinał MP Kadetek 2018/19 – SMS Ostróda z upragnionym awansem, Absolwent na trzecim, Truso na piątym miejscu

Od 7 do 10 marca odbywały się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Kadetek. Z trzech zespołów okręgu warmińsko-mazurskiego awans wywalczyła drużyna SMS Ostróda, co kibice przyjeli z entuzjazmem, mimo porażki w ostatnim meczu z Volley Wrocław 2:3.  W Proszowicach Absolwent Olsztyn zajął trzecie miejsce. Truso Elbląg z młodziczkami w składzie zajęło w Goleniowie 5 pozycję

W pierwszej fazie uczestnicy rywalizują w dwóch podgrupach (po trzy ekipy) systemem każdy z każdym. Do 4-zespołowego mini finału kwalifikują się po dwie drużyny z zaliczeniem wyniku z podgrupy. Następnie grają między sobą zespoły z podgrupy A i B. Po podliczeniu punktów ekipy z pierwszego i drugiego miejsca otrzymają przepustki do półfinałów Mistrzostw Polski.

erut6

Grupa I (Proszowice)

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn: Paula Połujańska, Izabela Chrzanowska, Agata Pawlikowska, Aleksandra Chudzik, Ula Fuksiewicz, Natalia Godlewska, Helena Pepol, Roksana Melnyk, Urszula Łunio, Klaudia Kucińska, Mela Jabłońska, Luiza Kaczor, Jagoda Czochara. Tremnerzy: Adam Kurian i Łukasz Dymerski

Podgrupa A

Czwartek (7 marca)

Enea Energetyk Poznań – UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 3:0 (25:11, 25:4, 25:13)

Wyrównana walka trwała tylko na pocżątku pierwszego seta. Gdy poznanianki sie "rozkręciły" uzyskały miażdżącą przewagę. O drugiej partii lepiej w ogóle nie wspominać. W trzeciej olsztyianki walczyły o każdy punkt, ale niewiele mogły zdziałać. Piątkowy mecz z Piątką Sandomierz zadecyduje, czy gramy w czwórce czy o piate miejsce w turnieju.

Piątek (8 marca)

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn – MUKS Piątka Sandomierz 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

Olsztynianki tym zwycięstwem zapewniły sobie awans do czwórki, ale wejdą do finału turnieju z zaliczoną porazką z Energetykiem. Piątka Sandomierz okazała się dużo słabszym przeciwnikiem niż zespół z Poznania. Siatkarki Absolwenta miały w tym meczu przewagę i nie były poważniej zagrożone. Ale najważniejsze przed nimi.

Enea Energetyk Poznań – MUKS Piątka Sandomierz 3:0 (25:13, 25:17, 25:11)

1 Enea Energetyk Poznań 2  4  6:0

2 UKS Absolwent Sport Club Olsztyn  2  3  3:3

3 UKS Piątka Sandomierz  2  2  0:6

Podgrupa B

Elite Volley Proszowice – MMKS Kędzierzyn Koźle 3:0 (25:5, 25:18, 25:14)

MMKS Kędzierzyn Koźle – TKS-T Budowlani Toruń 3:2 (22:25, 25:23, 25:21, 23:25, 15:8)

Elite Volley Proszowice – TKS-T Budowlani Toruń 3:0 (25:6, 25:13, 25:12)

1 Elite Volley Proszowice  2  4  6:0

2 MMKS Kędzierzyn Koźle  2  3  3:5

3 TKS-T Budowlani Toruń  2  2  2:6

Grupa finałowa

o 5 miejsce: UKS Piątka Sandomierz - TKS-T Budowlani Toruń 2:3 (8:25, 11:25, 33:31, 25:21, 10:15)

Enea Energetyk Poznań - MMKS Kędzierzyn Koźle 3:0 (25:7, 25:19, 25:19)

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn - Elite Volley Proszowice 0:3 (17:25, 18:25, 20:25)

Był to najlepszy mecz Absolwenta w turnieju, a mimo to zwycięstwo gospodarzy imprezy nie podlegało dyskusji. Były okresy wyrównanej gry, ale gdy rywalki przyspieszały grę lub wzmacniały zagrywkę od razu zyskiwały przewagę. W niedzielę gramy o trzecie miejsce z MMKS Kędzierzyn Koźle. Na wans juz szans nie mamy.

Niedziela (10 marca)

UKS Absolwent Sport Club Olsztyn -MMKS Kędzierzyn Koźle 3:0 (32:30, 25:14, 25:19)

Olsztynianki zakończyły turniej miłym akcentem. W efekcie zajęły trzecie miejsce, co awansu nie dało, ale bilans 2 zwycięstw i 2 porażek jest co najmniej przyzwoity. Mecz z Kędzierzynem zaczął sie od tasiemcowego pierwszego seta. Absolwent go w efekcie wygrał, a potem poszlo juz gładko.

Enea Energetyk Poznań - Elite Volley Proszowice 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:19)

Grupa II (Goleniów)

MKS Truso Elbląg: Agnieszka Wawro, Julia Łukaczyk, Edyta Fiedorowicz, Gabriela Jachimczyk, Martyna Tarmasewicz, Zuzanna Katyszewska, Patrycja Wilemska, Kornelia Raszewska, Aleksandra Olejniczak, Alicja Szaruga, Wiktoria Florek. Trenerzy: Wojciech Samulewski i Kazimierz Stankiewicz

Podgrupa A

MKS Barnim Goleniów – WTS Solna Wieliczka 0:3 (20:25, 21:25, 16:25)

WTS Solna Wieliczka – MKS Dwójka Zawiercie 1:3 (25:17, 24:26, 19:25, 22:25)

MKS Barnim Goleniów – MKS Dwójka Zawiercie 3:1 (25:15, 25:19, 21:25, 25:20)

1 WTS Solna Wieliczka 2  3  4:3

2 MKS Dwójka Zawiercie 2  3  4:4

3 MKS Barnim Golenioów  2  3  3:4

Podgrupa B

LTS Legionovia Legionowo – MKS Łańcut 3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

MKS Łańcut – MKS Truso Elbląg 3:0 (25:8, 25:15, 25:18)

Udział zespołu Truso, gdzie w pierwszej szóstce wtstępuja cztery młodziczki, ma charakter przygotowań do Mistrzostw Polski w młodszej kategorii wiekowej. Dużo słabsze fizycznie elblążanki nie mają z kadetkami innych klubów większych szans. Mecz z MKS Łańcut toczył sie pod dyktando rywalek, z tym, że każdy następny set był w wykonaniu Truso lepszy.

LTS Legionovia Legionowo – MKS Truso Elbląg 3:0 (9,22,21)

W podgrupie w takim zestawie młode elblązanki były bezsilne. Legionovia od lat bryluje w modziezowej siatkówce i tu też nie pozostawiła cienia wątpliwości, kto jest lepszy, choc drugi i trzeci set w wykonaniu Truso były bardzo przyzwoite. Faworytki dopiero w samych koncowkach, po mocniejszych zagrywkach, zdołały rozstrzygnąć partie na swoją korzyść. Występy elblązanek trzeba potraktowac jako inwestycje w przyszłość.

1 LTS Legionovia Legionowo 2  4  6:0

2 MKS Łańcut  2  3  3:3

3 MKS Truso Elblag  2  2  0:6

Sobota (9 marca)

o 5 miejsce: MKS Barnim Goleniów - MKS Truso Elbląg 1:3 (19:25, 25:11, 22:25, 24:26)

Elblążanki wygrały po zaciętym boju z zespołem gospodarzy, w którym  wiele  zawodniczek to uczennice SMS w Policach. Cenny sukces i dobre zakończenie turnieju, w którym szans na awans nie mieliśmy. Ale w przyszłym roku Truso będzie znacznie mocniejsze i z bagażem cennych doświadczeń.

WTS Solna Wieliczka - MKS Łańcut 0:3 (15:25, 28:30, 21:25)

MKS Dwójka Zawiercie - LTS Legionovia Legionowo 0:3 (23:25, 15:25, 9:25)

MKS Dwójka Zawiercie - MKS Łańcut 3:2 (17:25, 25:12, 25:23, 18:25, 15:11)

WTS Solna Wieliczka - LTS Legionovia Legionowo 0:3 (23:25, 13:25, 19:25)

Grupa III (Ostróda)

SMS Ostróda: Amelia Kosobucka, Wiktoria Stępień, Sandra Kaczmarek, Ola Kurbiedź, Wiktoria Makulus, Aniela Żukowska, Kornelia Kuberska, Natalia Raplewicz, Iga Dębska, Julka Kowalewska i Ula Bobel, Wiktoria Moczydłowska Trener Michał Michalak

Podgrupa A

SMS Ostróda - SMS Szóstka Biała Podlaska3:1 (22:25, 25:9, 25:15, 25:16)

Udane otwarcie turnieju przez kadetki SMS Ostróda, choc poczatek nie był łatwy. Wyraźnie stremowane w pierwszym secie popełniały serie błędów i to się zemściło. Od drugiego seta ostródzianki zaczęły grać na swoim normalnym poziomie i efekt był błyskawiczny. Wygrana partia do 9 to prawdziwy nokaut. Siatkarki SMS Ostróda jżz do końca panowały nad sytuacja i bez klopotów rozstrzygnęły to spotkanie. Trzeba wygrać w piatek z Sandecją by z kompletem zwycięstw wejśc do czwórki, bo rywalki z podgrupy B są mocne.

SMS Szóstka Biała Podlaska – STS Sandecja Nowy Sącz 0:3 (18:25, 28:30, 21:25)

SMS Ostróda – STS Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:14, 25:20, 25:18)

Ostródzianki wypełniły plan pierwszej części turnieju znakomicie. Weszły do czwórki ze zwycięstwem 3:9. Lepiej być nie mogłó. Z Sansecja poradziły sobie nadspodziewanie łatwo. Grały pewnie, bez przestojów. Awans do półfinału MP staje sie coraz bardziej realny.

1 SMS Ostróda  2  4  6:1

2 Sandecja Nowy Sącz  2  3  3:3

3 UKS Szóstka Biała Podlaska 2  2  1:6

Podgrupa B

Volley Wrocław UKS - Victoria Włoszczowa 3:0 (25:8, 25:11, 25:11)

Victoria Włoszczowa – Gedania Gdańsk 0:3 (20:25, 8:25, 14:25)

Volley Wrocław – Gedania Gdańsk 3:0 (25:20, 25:14, 25:22)

1 Volley Wrocław  2  4  6:0

2 Gedania Gdańsk  2  3  3:3

3 Victoria Włoszczowa 2  2 0:6

o 5 miejsce: UKS Szóstka Biała Podlaska - Victoria Włoszczowa 3:0 (25:15, 25:21, 28:26)

SMS Ostróda - Gedania Gdańsk 3:1 (25:9, 25:21, 21:25, 25:22)

Ostródzianki wygrały bodaj najważniejszy mecz w turnieju, a zwycięstwo 3:1  prawie w 100 procentach zapewnia im awans do półfinału Mistrzostw Polski. Jeśli wrocławianki pokonają Sandencję sprawa dwóch przepustek będzie przesądzona. Zespół SMS rozpoczął spotkanie z ogromnym rozmachem.W pierwszej partii zdeklasował rywalki, ale gdańszczanki nie załamały sie i od drugiego seta spotkanie było bardzo zaciete.Najważniejsze, że druzyna z Ostródy wytrzymała ciśnienie i w koncówkach wykazała dużo koncentracji.W następnym spotkaniu Volley Wrocław pokonał Sandecje Nowy Sącz, a to oznacza, że SMS Ostróda jest w półfinale bez względu na wynik niedzielnego meczu z Wrocławiem.

Sandecja Nowy Sącz - Volley Wrocław 1:3 (25:20, 11:25, 19:25, 14:25)

Sandecja Nowy Sąxz - Gedania Gdańsk 2:3 (25:22, 19:25, 25:21, 17:25, 5:15)

SMS Ostróda - Volley Wrocław 2:3 (18:25, 25:27, 25:21, 25:18, 9:15)

Ostródzianki miały juz zapewniony awans, ale zależało im by zakończyć rywalizacje na pierwszym miejscu. Nie udało się, nie zmąciło to jednak radości zawodniczek, trenerów i sympatyków SMS, tym bardziej, że mecz z mocną ekipa z Wrocławia mógł sie podobać. Gospodynie przegrywały juz 0:2 (drugi set 25:27), a mimo to nie rozmyślały o niepowodzeniu, podjęły walke i doprowadziły do tie breaka. Tu jednak rywalki okazały sie lepsze. Mimo wszystko wielkie brawa dla dziewczat z SMS Ostróda, które zapowiadają walke o final MP.