W II lidze – Heroiczny bój Energa Truso w Kościanie, Chemik nie sprostał zadaniu

Mało kto chyba przypuszczał, że siatkarki Energa Truso Elbląg zdobędą chociaż seta w Kościanie. Dotychczasowy lider był murowanym faworytem, ale młode elblążanki sprawiły swą postawą miłą niespodziankę i przegrały zaledwie 2:3 (28,-13,19,-10,-6). Gdyby nie kontuzja rozgrywającej Pauliny Markowicz doszłoby zapewne do sensacji. Chemik Olsztyn przegrał na wyjeździe z Łaskovią 1:3 (-11,-18,20,-21)

UKŻPS Kościan – Energa Truso Elbląg 3:2 (28:30, 25:13, 19:25, 25:10, 15:6)

Energa Truso Elbląg: Paulina Markowicz, Edyta Fiedorowicz, Gaja Mackiewicz, Katarzyna szostak, Ada dziąbowska, Iza Wasik, Agnieszka Kowalczyk (l) oraz Martyna Tarmasewicz (l), Julia Łukaczyk, Aleksandra Czyjak, Gabriela Jachimczyk, Zuzanna Katyszewska, Julia Socha, Natalia Dąbrowska

Siatkarki Energa Truso rozegrały jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Traf chciał, że przy tak dobrej dyspozycji zawodniczek w pierwszej partii przy stanie 24:20 groźnej kontuzji doznała rozgrywająca Paulina Markowicz. Zastąpiła ja młodziczka Julia Łukaczyk, ale cała sytuacja wytrąciła z równowagi koleżanki z drużyny. Udało się wygrać tę partie na przewagi, ale w drugiej zdenerwowane elblążanki długo nie mogły dojść do siebie i w tym okresie zdecydowanie przeważały rywalki. W trzeciej partii na rozegranie weszła nominalna przyjmująca Aleksandra Czyjak i ze swej roli wywiązywała się zupełnie dobrze. Koleżanki wsparła też Natalia Dabrowska, która przyjechała do Kościana chora i nie przystąpiła do gry w podstawowej szóstce. Gra elblążanek znów „zaskoczyła” i trzeciego seta rozstrzygnęły do 19, zdobywając w tym meczu co najmniej punkt. Z czasem jednak faworytki opanowały sytuację i choć siatkarki Truso w obronie dokonywały cudów nie zdołały odeprzeć ataków rywalek. W sumie cenny punkt, który przed meczem wzięlibyśmy w ciemno.

Pałac II Bydgoszcz - SKF Politechnika Poznańska 3:1 (21:25, 29:27, 25:23, 25:14)

UKS ZSMS Poznań - APS Rumia 3:0 (25:8, 25:19, 25:13)

UKŻPS Kościan - Truso Elbląg 3:2 (28:30, 25:13, 19:25, 25:10, 15:6)

SMS Police - Spójnia Stargard 22 stycznia

Orzeł Malbork - Energetyk II Poznań 2:3 (25:22, 18:25, 25:22, 10:25, 13:15)

11 APS Rumia 17 9 18:46

Łaskovia Łask - Chemik Olsztyn 3:1 (25:11, 25:18, 20:25, 25:21)

To była w zasadzie ostatnia szansa by siatkarki Chemika Olsztyn „uciekły” po fazie zasadniczej z ostatniego miejsca. Porażka za trzy to przekreśliła. Olsztynianki, które ostatnio grały lepiej tym razem nie sprostały zadaniu. Pierwsze dwa sety przegrały bezapelacyjnie, w trzecim pokonały rywalki, ale losów spotkania nie odwróciły.

BAS Białystok - Dargfil Tomaszów Maz. 3:0 (25:16, 25:20, 25:10)

LTS Legionovia Legionowo - Krótka Mysiadło 3:0 (25:19, 28:26, 29:27)

NOSiR Nowy Dwór Maz. -   Nike Węgrów 3:0 (25:14, 25:20, 28:26)

AZS AWF Warszawa - Sparta Warszawa 3:0 (25:15, 25:19, 25:14)