Konferencja prasowa Indykpolu AZS – Czy da się powtórzyć fantastyczny sezon?

Fot. wama-sport.pl

W siedzibie Radia Olsztyn odbyła się w środę (10 października) ostatnia przed inauguracja rozgrywek konferencja prasowa siatkarzy Indykpolu AZS. Czwartą drużynę minionego sezonu reprezentowali”: prezes Zarządy Piłka Siatkowa AZS UWM SA Tomasz Jankowski, trenera Roberto Santilli i kapitan zespołu Paweł Woicki. Podzieli się z dziennikarzami najświeższymi informacjami przed premierą.

Włoski szkoleniowiec wyraził zadowolenie, że nadal pracuje w Olsztynie, tym bardziej, że poprzedni sezon przyniósł tak dobry rezultat, który był miłym zaskoczeniem dla wszystkich. Stało się to dzięki dużej jakości pracy jaką wykonali zawodnicy i oczekuje podobnych efektów w tym roku, choć zadanie będzie jeszcze trudniejsze. W zespole zaszły zmiany i nowi siatkarze muszą zrozumieć ideę jaką proponuje Santalli. Zakładając nawet, że ją przyswoili i idą dobrą drogą na efekty trzeba poczekać. Całe szczęście, że w drużynie zostali tej klasy gracze co Paweł Woicki czy Jan Hadrava. Ich obecność z pewnością pomoże w realizacji celów. Trudno je jednoznacznie określić, jeśli chodzi o precyzyjny wynik sportowy. Czy będzie to miejsce drugie, czwarte, szóste? Trzeba wejść od razu na odpowiedni poziom, znamionujący czołówkę i walczyć z najlepszymi jak równy z równym. To duże wyzwanie, ale tylko ono gwarantuje emocje i ekscytację, a tego oczekują olsztyńscy kibice.

Kapitan Paweł Woicki już czwarty sezon występuje w Indykpolu AZS. Podkreślił, że czuje się tu znakomicie, a szczególnie ceni sobie współprace z trenerem Roberto Stantillim, który potrafił poskromić jego sportowe ego, czasami zbyt wybujałe. Dzięki niemu, mimo swoich 35 lat, nadal czuje motywację , rozwija się, a wynika to z pełnego zaufania do szkoleniowego profesjonalizmu Włocha. Z jednej strony Santilli jest perfekcjonistą, a z drugiej potrafi zawodnikom zostawić na tyle swobody i przestrzeni, że otwierają swe zdolności i dokonują skoku jakościowego. Oby tak było w przypadku nowych zawodników olsztyńskich, może mniej znanych w PLUS Lidze, ale nadal z dużymi możliwościami. Na pytanie czy wykorzysta swój kontakt z reprezentacyjną siatkówką, będąc w sztabie szkoleniowym w okresie przygotowawczym, jednoznacznie odpowiedział, że teraz wciela się w role zawodnika i tu wykonuje zadanie jakie nakreśli trener Santilli.

Prezes Tomasz Jankowski zwrócił uwagę, że będzie to 18 sezon olsztyńskich siatkarzy w Polskiej Lidze Siatkówki.. Zespół z Kortowa walczy w niej nieprzerwanie od momentu powstania. Nie ukrywał, że sezon będzie bardzo ciężki. Poprzedni wynik, z którego wszyscy się cieszą, podniósł poprzeczkę. W tym roku zakwalifikowanie się do play off czyli czołowej szóstki będzie bardzo ciężkie. Drużyna poniosła poważne straty personalne, w okresie poprzedzającym premierę kontuzji doznał solidny zawodnik Robbert Andringa. To nie jest asekuracja przed ewentualnym niepowodzeniem tylko fakty w obliczu rywalizacji ze znacznie silniejszymi przeciwnikami, którzy znaleźli się za nami, a teraz po wzmocnieniach będą szalenie wymagający. Dotyczy to m. in. Radomia, Jastrzębia i Szczecina. Ale sezon po sukcesie w mistrzostwach świata zapowiada się fascynująco. W Uranii obejrzymy 12 z 14 złotych medalistów. W tym kontekście najwcześniej do Olsztyna przyjadą z Zaksą: Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski i Aleksander Śliwka.

Po dziesięciu latach olsztyńscy siatkarze znów wystąpią w europejskich pucharach. Wprawdzie będzie to turniej niższej kategorii - Puchar CEV, nie mniej jest to dodatkowe wyzwanie, które stanowi pewne obciążenie, ale też hartuje zawodników, dostarcza im nowych doświadczeń. Pierwszy mecz z Finami rozegramy u siebie 6 listopada, rewanż tydzień później. Klub kontynuować będzie Program Partnerstwa Regionalnego, który sprawdził się w odniesieniu do AZS-u w stu procentach. Trener i siatkarze odwiedzają mniejsze ośrodki, prowadzą treningi z najmłodszymi, małe miasta są patronem kolejnego meczu ligowego, na który przejeżdża młodzież z danej miejscowości. Wykorzystując nowinki technologiczne klub proponuje w tym sezonie internetową sprzedaż biletów. Będzie je można wydrukować w domu, lub okazać na ekranie telefonu komórkowego. Wszystko więc jest dopięte na ostatni guzik, oby efekt końcowy był adekwatny do zaangażowanie zawodników, trenera i działaczy.

Jakie są najbliższe plany sportowe?

Pierwszy mecz akademicy rozegrają w niedzielę, 14 października, na wyjeździe z GKS Katowice (godz. 17:30). Olsztyńska inauguracja odbędzie się w środę, 17 października w spotkaniu z Cerradem Czarni Radom (godz. 18) potem znów u sienie zagramy w sobotę, 20 października z MKS Będzin (godz. 17:30). Bilety można kupować na stronie www.indykpolazs.pl/bilety.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn