United World Games Klangenfurt 2018 – Chłopcy z SMS Ostróda rewelacją, przywieźli dwa złote i srebrny medal

Fot.sms ostróda facebook

United World Games w Klangenfurcie to słynna Międzynarodowa Olimpiada dla młodzieży, w której uczestniczą państwa z całego świata. W ciągu czterech dni około 10 tys. młodych sportowców startowało w 13 rożnych dyscyplinach. Uczestnikami tej imprezy byli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie, którzy w siatkówce odnieśli duże sukcesy

Chłopcy startowali w czterech kategoriach wiekowych i zdobyli trzy medale: dwa złote w U13 i U15 oraz srebrny w U19. W grupie wiekowej U17 zajęli 13 miejsce. Osiągnięcie tym większe, że w turniejach uczestniczyło około 20 zespołów. Trzeba było przejść przez sito eliminacyjne i chować siły na decydujące gry.

Dziewczęta też spisywały się dzielnie, zabrakło jednak kropki nad „i”. Wystąpiły w trzech kategoriach: U13, U15 i U17. W grupach radziły sobie dobrze, potem jednak wymagania wzrosły. Tu konkurencja była jeszcze większa, bo startowało ponad 30 drużyn.

Oczywiście rywalizacja sportowa była na pierwszym planie, ale równie istotne okazały się kontakty młodzieży całego świata. Wyjazd i udział w imprezie przyniosły więc mnóstwo wrażeń, dlatego uczniowie SMS Ostróda są wdzięczni wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej wyprawy.

Chłopcy

Kategoria U13

SMS Ostróda

Grupa

- ACH Ljubljana I 1:1 (44:43)

- Wörthersee Löwen 2:0

Ćwierćfinał

- ACH Ljubljana III 2:0

Półfinał

- TSV Grafing Volleyball 2:0

Finał

- SK Posojilnica AICH/DOB 2:0

Kolejność

1. SMS OSTRÓDA

2. SK Posojilnica AICH/DOB - Austria

3. TSV Grafing Volleyball - Niemcy

4. Hotvolleys Wien - Austria

5. ACH Ljubljana 3 - Słowenia

5. Viitorul Cluj / LPS - Rumunia

5. Prima Donna Cheese boys - Holandia

5. ACH Ljubljana 1 - Słowenia

9. Wörthersee Löwen - Niemcy

10. ACH Ljubljana 2 - Słowenia

11. Cambridge International School - Irlandia

36026154 2221961887819090 7113380541361029120 n

Kategoria U15

SMS Ostróda

Grupa

LPS Bihorul 2:0

Wörthersee Löwen 2:0

Ćwierćfinał

Prima Donna Cheese boys 2:0

Półfinał

LPS Bihorul 2:0

Finał

Volleytalents Jona I 2:1

Kolejność

1. SMS OSTRÓDA

2. Volleytalents Jona 1 - Szwajcaria

3 LPS Bihorul - Rumunia

4. Volleytalents Jona 2 - Szwajcaria

5. Prima Donna Cheese boys - Holandia

5. VCU Wiener Neustadt - Austria

5. SK Posojilnica AICH/DOB - Austria

5. ACH Ljubljana - Słowenia

9. Ikvolleybal.nl / Dirk Venrooij Timmerwerken - Holandia

10. VfB Hallbergmoos - Austria

11. Wörthersee Löwen – Niemcy

36177399 2221930837822195 7064969615620702208 n

Kategoria U17

SMS Ostróda

Grupa

- Wörthersee Löwen 0:2

- Prima Donna Cheese boys 2:0

- Volleytalents Jona 0:2

Ćwierćfinał B

- ACH Ljubljana I 0:2

Kolejność

1. TSV Grafing Volleyball - Niemcy

2. Volleytalents Jona - Szwajcaria

3. RTC Zwolle - Holandia

4. Ostschweiz - Szwajcaria

5. Ikvolleybal.nl / LEDS PARTY - Holandia

5. Wörthersee Löwen - Austria

5. VV Döbling & Friends - Austria

5. ACH Ljubljana 1 - Słowenia

9. Vilppulan Tähti - Fimlandia

10. Ikvolleybal.nl / TSN Tapservice NL - Holandia

11. ACH Ljubljana 2 - Słowenia

11. Korvolley M - Słowenia

13. SMS OSTRÓDA

13. Prima Donna Cheese boys - Holandia

13. Cambridge International School - Irlandia

13. Uskudar American Academy – Turcja

36254288 2225794434102502 7702822600388378624 n

Kategoria U19

SMS Ostróda

Grupa

Volleytalents Jona 1:1 (40:38)

Prima Donna Cheese boys (33:36)

TV Quierschied 2:0

Półfinał

Wörthersee Löwen 2:1

Finał

VCO Berlin 0:2

Kolejność

1. VCO Berlin - Niemcy

2. SMS OSTRÓDA

3. Wörthersee Löwen - Austria

4. Volleytalents Jona - Szwajcaria

5. Prima Donna Cheese boys - Holandia

6. Ikvolleybal.nl / Peter Peters Aannemersbedrijf - Holandia

7. BeBetterTeam/Dutch Dordrecht - Holandia

8. TV Quierschied – Niemcy

Dziewczęta

Kategoria U13

SMS Ostróda

Grupa

Városi Sportegyesület Dunakeszi (VSD) 2:0

GLVC2014_I 1:1 (42:39)

OK Funtana Vrsar 0:2

1/8 finału

LPS Bihorul II 0:2

Kolejność

1. Braslovce - Słowenia

2. UKS Jankovia Janków Przygodzki - Polska

3. SK Hlincovka - Czechy

4. OK Funtana Vrsar - Chorwacja

5. BVSC-Zugló 1 - Węgry

5. Wörthersee Löwen - Austria

5. ATSC Wildcats - Austria

5. LPS Bihorul 2 - Rumunia

9. VV Schwerte - Niemcy

9. BVSC-Zugló 2 - Węgry

9. Meteor Praha - Czechy

9. Brückl hotvolleys Austria

9. SMS OSTRÓDA - Polska

9. TV Planegg-Krailling - Niemcy

9. BVSC-Zugló 3 - Węgry

9. SaW - USA

9. YK Pao Primary - Chiny

10. GLVC2014_1 - Niemcy

11. SC Mutterstadt – Vollix - Niemcy

11. YK Pao Hongqiao - Chiny

13. POK Krško - Słowenia

13. Belluno Black - Wlochy

13. LPS Bihorul 1 – Rumunia

13. Belluno Pink - Wlochy

25. GLVC2014_2 - Niemcy

25. TV Quierschied - Niemcy

25. Emericus SE -Węgry

25. VBC züri unterland - Szwajcaria

25. Budaörs DSE - Węgry

25. Füchse Berlin Reinickendorf - Niemcy

25. SuS Störmede 1920 e.V.- Niemcy

25. IELEV - Turcja

33. Városi Sportegyesület Dunakeszi (VSD) - Węgry

34. TSV Unterhaching - Niemcy

35. VfB Hallbergmoos - Niemcy

35. TSV Grafing Volleyball – Niemcy

36283360 2225794614102484 4243937479591198720 n

Kategoria U15

SMS Ostróda

Grupa

- SG Einheit Zepernick 0:2

- POK Krško I 2:0

- Meteor Praha 2:0

1/8 finału

- Katerini 0:2

Kolejność

1. Hlincovka – Czechy

2. BeBetterTeam/Dutch Dordrecht - Holandia

3. ATSC Wildcats - Austria

4. BVSC-Zugló - Węgry

5. SG Einheit Zepernick - Niemcy

5. Katerini – Grecja

5. SG AIST Villach - USA

5. Korvolley A - Słowenia

9. Brückl hotvolleys - Austria

9. SV Dynamo - Holandia

9. SMS OSTRÓDA - Polska

9. Városi Sportegyesület Dunakeszi (VSD) I - Węgry

9. Volley Rüschlikon - Szwajcaria

9. POK Krško 2 - Słowenia

9. VV Schwerte - Niemcy

9. Back2Basics - USA

9. Luka Koper - Słowenia

10. Wörthersee Löwen - Austria

11. Meteor Praha - Czechy

11. Korvolley M - Słowenia

13. Mežica - Slowenia

13. YK Pao Songjiang - Chiny

13. SC Union Lüdinghausen - Niemcy

13. Emericus SE - Węgry

25. Colina-Chile

25. Werdener Turnerbund 1886 -Niemcy

25. Hisar - Turcja

25. TG Bad Soden - Niemcy

25. SZOLNOK SSI - Węgry

25. Városi Sportegyesület Dunakeszi (VSD) 2 - Węgry

25. Volleyball-Regionalkader Paderborn - Niemcy

25. Prima Donna Cheese girls - Holandia

33. POK Krško 1 - Słowenia

34. TSV Unterhaching - Niemcy

35. VfB Hallbergmoos - Niemcy

35. Füchse Berlin Reinickendorf – Niemcy

35963795 2218371028178176 5128758226409488384 n

Kategoria U17

SMS Ostróda

Grupa

- Katerini 1:1 (36:36)

- Back2Basics 2:0

- SG Einheit Zepernick 0:2

1/8 finału B

- Valkealan Kajo 2:0

1/4 finału B

- Volleystars Kärnten 2:0

1/2 finału B

- BVSC-Zugló 0:2

Kolejność

1. BeBetterTeam/Dutch Dordrecht - Holandia

2. SC Union Lüdinghausen - Niemcy

3. ASKÖ Villach - Austria

4. SG Einheit Zepernick - Niemcy

5. Brückl hotvolleys - Austria

5. Volley Rüschlikon - Szwajcaria

5. TV Planegg-Krailling - Niemcy

5. Katerini - Grecja

9. ikvolleybal.nl / AMKCO Europe B.V.- Holandia

9. Szegedi Röplabda Sportegyesület (The Volleyball As - Węgry

9. Luka Koper - Slowenia

9. Prima Donna Cheese girls 1- Holandia

9. VBC züri unterland - Szwajcaria

9. ATSC Wildcats - Austria

9. Prima Donna Cheese girls 2 - Holandia

9. Wörthersee Löwen - Austria

17. Emericus SE - Węgry

18. BVSC-Zugló - Węgry

19. Sokol Vienna - Austria

19. SMS OSTRÓDA - Polska

21. Uskudar American Academy - Turcja

21. Volleystars Kärnten - Austria

21. SC Mutterstadt – Biester - Niemcy

21. CS Municipal Timisoara - Rumunia

25. ASV Dachau - Niemcy

25. TSV Grafing Volleyball - Niemcy

25. SaW - USA

25. Budaörs DSE - Węgry

25. Valkealan Kajo - Finlandia

25. TSV Jona Volleyball - Szwajcaria

25. Back2Basics - USA

25. TSV Unterhaching - Niemcy

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn