XXIV edycja DLPS zakończona – Kilka miesięcy pozytywnych emocji

Fot. Mieczysław Rosicka

15 czerwca uroczyście zakończono rozgrywki XXIV edycji Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem uroczyste podsumowanie zmagań siatkarzy odbyło się w OśrodkuWypoczynkowym w Swobodnie nad jeziorem Limajno. Spotkanie otworzył Zbigniew Wójcik – dyrektor OSiR w Dobrym Mieście i organizator ligi.

Przywitał gości i zarazem sponsorów przybyłych na spotkanie : Andrzeja Abako – wicestarostę olsztyńskiego, Beatę Harań – wiceburmistrz Dobrego Miasta, Anitę Kraczyna z firmy „Jasam”, Edmunda Wysockiego - przewodniczącego Rady Osiedla „Za miedzą -2”, Annę Hornatkiewicz - przewodniczącą Gminnej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Wichrowo i Wójta Gminy Świątki. Po wystąpieniu wprowadzającym dyrektora Wójcika przystąpiono do nagradzania siatkarzy, zespołów i kibiców.

Cześć tę poprowadził Mieczysław Rosicka, współzałożyciel i organizator ligi. W XXIV edycji wzięło udział 11 zespołów i ponad 130 zawodników. Od początku października 2017 roku do końca maja 2018 roku rozegrano ponad 130 meczów. Rozgrywano je w Powiatowej Hali Sportowej i w Sali Gimnazjum Publicznego nr 1. Wszystkie mecze sędziowali Jarosław Ustianowski i Mieczysław Rosicka. W trakcie rozgrywek wycofały się dwa zespoły. Do drugiej rundy nie przystąpili siatkarze Gali Barczewo a do play-offów siatkarze Team Cresovia Górowo Iławeckie. Pierwsi z uwagi na grę w Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorskiej, a drudzy w maju walczyli w III lidze o awans do baraży o II ligę. Tak więc w tabeli końcowej sklasyfikowano dziewięć zespołów.

W pierwszej lidze po raz kolejny wygrał najbardziej utytułowany zespół dobromiejski –Auto Handel,który uzyskał 58 punktów. Do końca o zwycięstwo walczył ambitny zespół olsztyński AKS Kormoran, który w bezpośrednim meczu przegrał z Auto-Handlem 0:3 i zajął drugie miejsce z dorobkiem 55 punktów. Na trzecim miejscu uplasowali się zawsze waleczni siatkarze olsztyńscy z zespołu Bimber Team z dorobkiem 51 punktów. Na miejscu czwartym zespół Dariusza Deca –Wenglorz Lidzbark Warmiński - 49 pkt. W lidze II grały zespoły dobromiejskie. Oldboys, Lasy-2 i Orły uczestniczące w rozgrywkach od pierwszej edycji, młodzież z zespołu Fitness Team i najmłodsi z zespołu Naral Team. Najlepsi w twej grupie okazali się zawodnicy Oldboys z dorobkiem 42 punktów.

Wyróżniono też siatkarzy. Najlepszym rozgrywającym został Przemysław Polechoński z Auto-Handlu, najlepszym atakującym – Mariusz Kozłowski. Wyróżniono też kapitana zespołu AKS Kormoran Pawła Żmudzińskiego. Specjalne wyróżnienia dla najmłodszego zawodnika otrzymał 16 letni Łukasz Kopczyński z Naralu Team a dla najstarszego zawodnika Krzysztof Jankowski (70 l.) z Orłów. Wyróżniono też najmłodszy zespół Naral Team i najstarszy Orły oraz najlepszego kibica Michała Ścibisza.

Wszystkie zespoły i wyróżnione osoby otrzymały puchary a trzy pierwsze zespoły I i II ligi pamiątkowe medale. Podsumowanie XXIV edycji przebiegło w miłej atmosferze. Uczestnicy posilali się pączkami z Cukierni Pawła Bednarczyka, pieczoną kiełbasą, kawą, herbatą, sokami i piwem. Za rok będziemy obchodzić jubileusz 25 lecia DLPS. Organizatory i siatkarze obiecują że XXV edycja będzie jeszcze ciekawsza a zakończenie godne jubileuszu.

W zespole Auto Handel grali: Michał Bakuła, Arkadiusz Bursa, Dariusz Czaplejewicz, Jacek Fidrysiak, Artur Głowacz, Kamil Koszewski, Mariusz Kozłowski, Wojciech Pałejko, Przemysław Polechoński, Marcin Walerzak.

we2

Klasyfikacja

1 Auto Handel

2 A K S Kormoran

3 Bimber Team

4 Wenglorz Lidzbark Warmiński

5 Oldboy ’s

6 Strefa Fitness

7 Lasy - 2

8 Orły

9 Naral Team

Relację przygotował Andrzej Kuptel

Zdjęcia Mieczysław Rosicka.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn