Licealiada w Ostródzie pod dyktando faworytów – Było na kogo popatrzeć

Fot. licealiada ostróda 2018 facebook

W Ostródzie zakończyła się w niedziele (3 czerwca) Krajowa Licealiada w siatkówce chłopców. Wystapiło aż 14 zespołów, które najpierw grały w grypach, potem półfinały i o miejsca. Do wielkiego finału dotarli faworyci. Wygrali siatkarze LXII Liceum Mistrzostwa Sportowego Warszawa pokonując ILO Kędzierzyn Koźle 3:2. Reprezentanci Warmii i Mazur – uczniowie VII LO Olsztyn na ósmym miejscu.

Grupa A

II LO Malbork - LXII Warszawa 1:2 (25:20;23:25;11:15)

ZS Nr 1 Wieluń - I LO Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25;17:25;9:15)

I LO Kędzierzyn-Koźle - ZSG-DiL Poznań 2:1 (25:21;21:25;15:12)

ZS Nr 1 Wieluń - ZSP Nr 1 Kielce 1:2 (25:22;23:25;9:15)

II LO Malbork - ZSG-DiL Poznań 0:3 (24:26;21:25;6:15)

ZS Nr 2 Kraśnik - ZSP Nr 1 Kielce 0:3 (13:25;14:25;8:15)

II LO Malbork - ZS Nr 1 Wieluń 1:2 (25:18;22:25;13:15)

ZS Nr 2 Kraśnik - I LO Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25;16:25;12:15)

LXII Warszawa - ZS Nr 1 Wieluń 3:0 (25:21;25:19;19:17)

ZSP Nr 1 Kielce - I LO Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18;26:24;15:12)

LXII Warszawa - ZSG-DiL Poznań 3:0 (25:12;25:19;15:12)

ZS Nr 2 Kraśnik - II LO Malbork 0:3 (30:32;20:25;8:15)

LXII Warszawa - ZS Nr 2 Kraśnik 3:0 (25:11;25:7;15:8)

ZSG-DiL Poznań - ZS Nr 2 Kraśnik 2:1 (25:16;22:25;15:13)

I LO Kędzierzyn-Koźle - II LO Malbork 3:0 (25:12;25:20;15:13)

1 ZSG-DiL Poznań - ZS Nr 1 Wieluń 3:0 (25:20;25:22;15:9)

ZSP Nr 1 Kielce - LXII Warszawa 1:2 (18:25;25:27;15:13)

ZS Nr 1 Wieluń - ZS Nr 2 Kraśnik 3:0 (28:26;25:20;15:13)

ZSP Nr 1 Kielce - II LO Malbork 2:1 (21:25;25:21;15:9)

ZSG-DiL Poznań - ZSP Nr 1 Kielce 2:1 (25:16;25:17;8:15)

I LO Kędzierzyn-Koźle - LXII Warszawa 2:1 (26:28;28:26;15:13)

Tabela

1 LXII Warszawa 14 pkt.

2 I LO Kędzierzyn-Koźle 13 pkt.

3 ZSP Nr 1 Kielce 12 pkt.

4 ZSG-DiL Poznań 11 pkt.

5 ZS Nr 1 Wieluń 6 pkt.

6 II LO Malbork 6 pkt.

7 ZS Nr 2 Kraśnik 1 pkt.

Grupa B

LO SMJ Wrocław - I LO Sulęcin 2:1 (25:18;31:29;9:15)

ACE Augustów – PZS Nr 10 Kęty 2:1 (25:21;21:25;15:13)

PZS Nr 10 Kęty – I LO Ozorków 1:2 (25:22;20:25;10:15)

ACE Augustów – VII LO Olsztyn 2:1 (17:25;27:25;15:5)

LO SMJ Wrocław – I LO Ozorków 0:3 (18:25;18:25;11:15)

II LO Gdańsk – VII LO Olsztyn 0:3 (15:25;15:25;9:15)

LO SMJ Wrocław – ACE Augustów 0:3 (21:25;19:25;12:15)

II LO Gdańsk – PZS nr 10 Kęty 0:3 (16:25;17:25;8:15)

I LO Sulęcin – ACE Augustów 2:1 (24:26;25:17;15:7)

VII LO Olsztyn – PZS nr 10 Kęty 1:2 (25:14;18:25:10:15)

I LO Sulęcin – I LO Ozorków 1:2 (31:29:17:25;16:18)

II LO Gdańsk – LO SMJ Wrocław 0:3 (16:25;20:25;8:15)

Ozorków– II LO Gdańsk 3:0 (30:28;25:12;15:9)

I LO Sulęcin - II LO Gdańsk 3:0 (25:12;25:22;15:4)

PZS Nr 1 Kęty – LO SMJ Wrocław 3:0 (25:21;25:22;15:12)

I LO Ozorków – ACE Augustów 2:1 (25:22;25:20;13:15)

VII LO Olsztyn – I LO Sulęcin 2:1 (25:19;25:22;13:15)

ACE Augustów – II LO Gdańsk 3:0 (25:20;25:16;15:7)

VII LO Olsztyn – LO SMJ Wrocław 2:1 (25:23;25:19;13:15)

I LO Ozorków – VII Olsztyn 1:2 (30:28;14:25;6:15)

PZS Nr 1 Kęty – I LO Sulęcin 1:2 (11:25;25:16;7:15)

Tabela

1 I LO Ozorków 13

2 ACE Augustów 12

3 PZS nr 1 Kęty 11

4 VII Olsztyn 11

5 I LO Sulęcin 10

6 LO SMJ Wrocław 6

7 II LO Gdańsk 0

Strefa 1/4

ZSO Nr 1 Kielce - VII Olsztyn 2:1 (20:25;25:23;15:11)

PZS nr 1 Kęty – ZSG-DiL Poznań 0:2 (15:25;23:25)

LXII Warszawa - ACE Augustów 2:0 (25:20;25:21)

I LO Ozorków – I LO Kędzierzyn-Koźle 0:2 (19:25;23:25)

Strefa 5/8

ZS Nr 1 Wieluń - SMS Wrocław 0:2 (16:25;21:25)

Sulęcin – II LO Malbork 2:1 (25:20;21:25;15:10)

ZS Nr 2 Kraśnik - II LO Gdańsk 0:2 (24:26;19:25) – I mecz

Wyniki meczów finałowych

o 1 miejsce

.LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa - I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25, 26,-17,-16, 13)

o 3 miejsce

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Ozorków - Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów 2:0 (13, 24)

o 5 miejsce

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce - Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych i Licealnych Poznań 2:1 (22,-20, 15)

o 7 miejsce

Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty

- VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn 2:1 (-26, 24, 13)

o 9 miejsce

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin . Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław 2:0 (20, 21)

o 11 miejsce

Zespół Szkół Nr 1 Wieluń - II Liceum Ogólnokształcące Malbork 2:1 (18,-20, 8)

o 13 miejsce

II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego Gdańsk - Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja Kraśnik 2:0 (24, 19) złoty set 15: 9 dla Gdańska

Kolejność Licealiady 2018

1.LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa

2. I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza Kędzierzyn-Koźle

3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Ozorków

4. Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce

6. Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych i Licealnych Poznań

7. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty

8. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn

9. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin

10. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław

11. Zespół Szkół Nr 1 Wieluń

12. II Liceum Ogólnokształcące Malbork

13. II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego Gdańsk

14. Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja Kraśnik

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy atakujący – Mateusz Sobierajczyk (Kędzierzyn-Koźle)

Najlepszy przyjmujący – Paweł Żmuda (Kędzierzyn-Koźle)

Najlepszy rozgrywający – Jan Jankowski (Ozorków)

Najlepszy Libero – Bartłomiej Tomczak(Warszawa)

Najlepszy zawodnik MVP – Filip Balasz (Warszawa)

Najlepsi w zespołach

Powiatowy Zespół Nr 10 SzkółMechaniczno-Elektrycznych im.Mikołaja Kopernika

Kęty - Wojciech Gruszka

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza Kędzierzyn-Koźle - Maksymilian Skowronek

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Ozorków - Nikodem Nowak

LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa - Jan Sosnowski

II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego Gdańsk - Witold Klimas

Zespół Szkół Nr 1 Wieluń - Piotr Pietraszewski

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław - Jakub Mierzwiński

Zespół szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce - Jakub Dzierżyński

Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów - Sebastian Filipow

VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn - Bartłomiej Wiśniewski

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin - Aleksander Staats

II Liceum Ogólnokształcące Malbork- Filip Lampkowski

Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych i Licealnych Poznań - Krzysztof Grodziski

Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja Kraśnik - Aleksander Maj

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn