XVII Ogólnopolska Licealiada jak zwykle w Ostródzie 2018 – Kiwki, wbijanie gwoździ - co tylko dusza zapragnie...

Fot. licealiada ostroda facebook (ilustracja)

W dniach 1-3 czerwca na dwóch obiektach Ostródy – halach przy ul. Kościuszki i ul. Piłsudskiego odbędzie się XVII Ogólnopolska Licealiada w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpi 14 zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy (system każdy z każdym). Po ustaleniu kolejności w eliminacjach odbędą się półfinały i decydujące o miejsca w turnieju.

W drużynach szkolnych wystąpią zawodnicy znanych klubów, potencjalni reprezentanci. Zwłaszcza w spotkaniach na szczycie (a jest kilku faworytów) można spodziewać się wysokiego poziomu, gdzie przysłowiowe wbijanie gwoździ i widowiskowe kiwki są na porządku dziennym. Warmię i Mazury reprezentuje VII LO Olsztyn czyli popularny Chemik. Ciężko będzie się przebić do strefy medalowej, ale my w siatkarzy olsztyńskich wierzymy....

Lista uczestników

1.Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. ikołaja Kopernika

Kęty Małopolskie

2. I Liceum Ogólnokształcące m. H. Sienkiewicza Kędzierzyn-Koźle Opolskie

3. I Liceum Ogólnokształcące m. Stefana Żeromskiego Ozorków Łódzkie

4.LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa Mazowieckie

5. II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego Gdańsk Pomorskie

6. Zespół Szkół Nr 1 Wieluń Łódzkie

7. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław Dolnośląskie

8. Zespół szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce Świętokrzyskie

9. Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów Podlaskie

10. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn Warmińsko- Mazurskie

11. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin Lubuskie

12. II Liceum Ogólnokształcące Malbork Pomorskie

13. Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych i Licealnych Poznań Wielkopolskie

14. Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja Kraśnik Lubelskie

Podział na grupy

Grupa A

1. I LO Kędzierzyn-Koźle

2. ZSG-DiL Poznań

3. ZS Nr 1 Wieluń

4. ZSP Nr 1 Kielce

5. II LO Malbork

6. LXII Warszawa

7. ZS Nr 2 Kraśnik

Grupa B

1. PZS Nr 10 Kęty

2. I LO Ozorków

3. ACE Augustów

4. VII LO Olsztyn

5. LO MSJ Wrocław

6. I LO Sulęcin

7. II LO Gdańsk

Terminarz

Mecze w grupach eliminacyjnych

Hala ul Piłsudskiego (na 2 boiskach)

Piątek (1 czerwca)

09.00 II LO Malbork - LXII Warszawa i ZS Nr 1 Wieluń - I LO Kędzierzyn-Koźle

10.30 I LO Kędzierzyn-Koźle - ZSG-DiL Poznań i ZS Nr 1 Wieluń - ZSP Nr 1 Kielce

12.00 II LO Malbork - ZSG-DiL Poznań i ZS Nr 2 Kraśnik - ZSP Nr 1 Kielce

15.15 II LO Malbork - ZS Nr 1 Wieluń i ZS Nr 2 Kraśnik - I LO Kędzierzyn-Koźle

16.30 LXII Warszawa - ZS Nr 1 Wieluń i ZSP Nr 1 Kielce - I LO Kędzierzyn-Koźle

17.45 LXII Warszawa - ZSG-DiL Poznań i ZS Nr 2 Kraśnik - II LO Malbork

19.00 1 LXII Warszawa - ZS Nr 2 Kraśnik

Sobota (2 czerwca)

9.00 I LO Ozorków – I LO Sulęcin - PZS Nr 1 Kęty – LO SMJ Wrocław

10.15 I LO Ozorków – ACE Augustów i VII LO Olsztyn – I LO Sulęcin

11.30 ACE Augustów – II LO Gdańsk i VII LO Olsztyn – LO SMJ Wrocław

12.45 I LO Ozorków – VII Olsztyn i PZS Nr 1 Kęty – I LO Sulęcin

Hala ul Kościuszki (na 2 boiskach)

Piątek (1 czerwca)

09.00 LO SMJ Wrocław - I LO Sulęcin i ACE Augustów – PZS Nr 10 Kęty

10.30 PZS Nr 10 Kęty – I LO Ozorków i ACE Augustów – VII LO Olsztyn

12.00 LO SMJ Wrocław – I LO Ozorków i II LO Gdańsk – VII LO Olsztyn

15.15 LO SMJ Wrocław – ACE Augustów i II LO Gdańsk – PZS nr 10 Kęty

16.30 I LO Sulęcin – ACE Augustów i VII LO Olsztyn – PZS nr 10 Kęty

17.45 I LO Sulęcin – I LO Ozorków i II LO Gdańsk – LO SMJ Wrocław

19.00 1 I LO Sulęcin – II LO Gdańsk

Sobota (2 czerwca)

9.00 ZSG-DiL Poznań - ZS Nr 2 Kraśnik i I LO Kędzierzyn-Koźle - II LO Malbork

10.15 ZSG-DiL Poznań - ZS Nr 1 Wieluń i ZSP Nr 1 Kielce - LXII Warszawa

11.30 ZS Nr 1 Wieluń - ZS Nr 2 Kraśnik i ZSP Nr 1 Kielce - II LO Malbork

12.45 ZSG-DiL Poznań - ZSP Nr 1 Kielce i I LO Kędzierzyn-Koźle - LXII Warszawa

Mecze II fazy

Hala ul Kościuszki

Sobota (2 czerwca)

16.30 3A-4B i 3B-4A

18.00 1A-2B i 1B-2A

Niedziela (3 czerwca)

9.30 o 5 miejsce i o 3 miejsce

11.00 o 1 miejsce

Hala ul. Piłsudskiego

Sobota (2 czerwca)

16.30 5A-6B i 5B-6A

18.00 7A-7B

Niedziela (3 czerwca)

09.00 7A – 7B i o 11 miejsce

10.15 o 9 miejsce i o 7 miejsce

Schowek01

Organizatorzy:

Urząd Miasta Ostróda,

Szkolny Związek Sportowy,

Salezjańska Organizacja Sportowa „SALOS” Ostróda,

Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji,

Fundacja J.H. Wagnera,

Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących Olsztyn,

Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” Olsztyn.

Sposób przeprowadzenia zawodów:

a) Zgłoszone drużyny zostały podzielone na 2 grupy.

b) System rozgrywek: „każdy z każdym” w grupach – gramy trzy sety, gramy dwa sety do

25 pkt, a trzeci do 15 pkt z przewagą 2 punktów.

c) KAŻDY WYGRANY SET jest PUNKTEM.

d) Zespoły, które zajmą 1 – 2 miejsca w grupach, grają o miejsca 1- 4.

e) Zespoły, które zajmą 3 – 4 miejsca w grupach, grają o miejsca 5 – 8.

f) Zespoły, które zajmą 5 – 6 miejsca w grapach, grają o miejsca 9 – 12.

g) Zespoły, które zajmą 7 miejsce w grupach, grają o miejsce 13 – dwa spotkania do dwóch

wygranych setów, ( jeżeli będzie 1:1 w meczach, rozgrywany będzie „złoty set” do 15 pkt.)

Punktacja:

a) o kolejności miejsc w grupach decydują:

- zdobyte punkty;

- przy jednakowej liczbie zdobytych punktów stosujemy „małą tabele” między zainteresowanymi zespołami ( ilość zdobytych punktów, stosunek małych punktów),

- losowanie,

b) w grach półfinałowych gramy do dwóch wygranych setów, zgodnie z Przepisami PZPS, set trzeci do 15 pkt.

c) o miejsca 3 – 12, gramy do dwóch wygranych setów, zgodnie z Przepisami PZPS, set trzeci do 15 pkt.

d) mecz o I miejsce gramy do trzech wygranych setów, zgodnie z Przepisami PZPS.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn