×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but palac11 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Trzecia liga już po premierze – Pewne zwyciestwa faworytów, ale...

Zainaugurowano rozgrywki warmińsko-mazurskiej III ligi siatkarzy. Występuje w niej zaledwie pięć drużyn, co dla regionu, gdzie ta dyscyplina ma ogromne tradycje, jest kompromitacją. Udział w rywalizacji jest drogi i wielu chętnych po prostu na to nie stać. Premiera nie przyniosła niespodzianek. Mecze wygrali faworyci: CSiR Pałac Kamieniec i MOSiR Giżycko.

 

I choć gospodarze nie stracili nawet seta ich rywale zaprezentowali sie zupełnie dobrze. Zarówno siatkarze Gali Barczewo w Suszu, jak i Wilczka Wilkowo w Giżycku zagrali na dobrym poziomie i mamy nadzieję, że tak będzie do końca rozgrywek. Mało nas, ale nie przynajmniej w tym gronie będzie dużo pozytywnych emocji. W tej kolejce pauzował zespół Wenglorza Lidzbark Warmiński.

Wyniki

MOSiR GIŻYCKO – WILCZEK WILKOWO 3:0 (27:25, 25:12, 25:20)

CSiR PAŁAC KAMIENIEC - UKS GALA BARCZEWO 3:0 (25:18, 25:18, 25:21)

Relacja z meczu Kamieńca z Barczewem

To już czwarty sezon drużyny z Kamieńca w tych rozgrywkach. Ostatnio wygrała III ligę jeszcze pod nazwą CSIR Basten Kamieniec , ulegając tylko raz , obecnemu drugoligowcowi z Wilkas. Od zespół występuje jako CSIR Pałac Kamieniec.

Drużyna pierwsze dwa mecze rozegra ,, u siebie ,, w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu. Team prowadzony przez Mieczysława Pietroczuka przystąpił do sezonu z dużymi zmianami w składzie. Odeszło w sumie siedmiu, a przybyło dwunastu nowych zawodników. Przeważnie są to siatkarze młodzi, nastoletni, a już są powoływani do dwunastki meczowej lub wychodzą w pierwszym składzie. Ale są też poważne wzmocnienia np. Dawid Suski.

Pierwszy mecz Pałac rozegrał z beniaminkiem trzeciej ligi UKS Gala Barczewo. Przeciwnik anonimowy i nieznany.

Będąc faworytem w tym meczu CSIR Pałac Kamieniec od początku grał bardzo ostrożnie i trochę asekuracyjnie. Ale z biegiem czasu gra nabierała tempa. Dokładne przyjęcie , rozegranie i skuteczny atak pozwoliły na uzyskanie kilku punktowej przewagi w dwóch pierwszych setach. Trener dokonywał zmian: na przyjęciu za Damiana Urbańskiego wszedł Michał Wnuk na zagrywkę za Radosława Rólkiewicza Bartosz Burny i na podwyższenie bloku za Rafała Czubińskiego Marcin Szpindler.

Trzeci set i zgoła odmienny od poprzednich. Ton gry nadawali goście. Już na początku prowadzili

czterema, a nawet sześcioma punktami. Trener Pietroczuk od początku seta na libero wpuścił za Bartłomieja Dybicha drugiego zawodnika na tej pozycji Darka Gondka. Przy stanie 5:1 trener wziął czas , ale niewiele to pomogło, bo po chwili siatkarze z Barczewa podwyższyli na 8:2. Im dłużej trwał set tym gospodarze grali coraz lepiej i przewaga punktowa gości topniała. Przy stanie 14:11 dla Gali na zagrywkę poszedł kapitan Pałacu Sebastian Suski. W jednym ustawieniu Kamieniec zdobył osiem punktów i to był moment zwrotny tej partii. Faworyci szybko kokończyli dzieła i wygrali mecz 3:0.

Skład drużyny CSIR Pałac Kamieniec :

Sebastian Suski – kapitan , Czubiński Rafał , Suski Dawid , Urbański Damian , Mazurkiewicz Michał , Rólkiewicz Radosław , Dybich Bartłomiej – libero , oraz Rólkiewicz Robert , Szpindler Marcin , Wnuk Michał , Gondek Dariusz , Buny Bartosz.

{AdmirorGallery}palac11{/AdmirorGallery}

Tabela

1 MOSiR Giżycko 1 2 3:0

2 CSiR Pałac Gizycko 1 2 3:0

3 Gala Barczewo 1 1 0:3

4 Wilczek Wilkowo 1 1 0:3

Wenglorz Lidzbark Warmiński - - -

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn