Beach Volleyball World Tour Warszawa 2018 - Wolontariusze z Iławy jak zwykle na posterunku

Fot. nadesłane

Młodzież MKS Zryw Volley Iława brała udział jako wolontariusze (obsługa techniczna) w jednej z największych imprez siatkówki plażowej rangi światowej w Polsce, tym razem FIVB BEACH VOLLEYBALL WORLD TOUR WARSZAWA 2018. To nie przypadek lecz efekt wzorowej pracy poprzedników - siatkarek i siatkarzy iławskiej sekcji , ich trenerów i opiekunów oraz przyjaciół z innych klubów.

Tym razem ciężką pracą podzieliliśmy się z uczniami LI LO im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie oraz z okolic – pisze do nas wychowawca wielu generacji iławskich siatkarek i siatkarzy – Mieczysław Pietroczuk. Nasze sportowe doświadczenie było nam przydatne w pracy na piaskowych boiskach w MONTA BEACH VOLLEY CLUB w Warszawie. Pomagała nam jedna myśl... że to może ktoś z nas, podobnie jak wychowanek Zrywu Maciej Rudol, wkrótce będzie reprezentować Polskę jako zawodnik podczas BEACH VOLLEYBALL WORLD TOUR !!!

WOLONTARIUSZE oraz ich opiekunowie w liczbie ok. 60 osób, jako obsługa techniczna zawodów, dbają o stan boisk oraz podają piłki zawodnikom w trakcie spotkań. Za nami siedem dni ciężkiej, odpowiedzialnej i zarazem zaszczytnej pracy. Byliśmy najbliżej wielkiej światowej imprezy sportowej, najważniejszej dla siatkarzy plażowych obok Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Nasi wolontariusze pomagali najlepszym siatkarzom plażowym na świecie realizować swoje sportowe i życiowe marzenia. Po jedenastu latach pracy w Starych Jabłonkach i dwóch latach w Olsztynie, tym razem podjęliśmy wyzwanie podczas Pucharu Świata w Warszawie. Wyzwanie tym większe że organizatorzy bardzo późno doczekali się decyzji od władz światowej federacji o możliwości organizacji tej imprezy. Miało to duży wpływ na zakres obowiązków, który powiększył się diametralnie. Nowe miejsce, nowi ludzie i brak doświadczenia organizatorów spowodował, że tym razem żeby stało się tradycji i naszą pracę oceniono wzorowo, byliśmy zmuszeni do wielkiego wysiłku.

Bardzo miło było słyszeć z ust spikera zawodów na stadionie centralnym: „podziękowania dla wolontariuszy pracujących jako obsługa techniczna zawodów – siatkarek i trenerów MKS Zryw-Volley Iława oraz ich przyjaciół z Warszawy i okolic…” To na pewno niosło nas do jeszcze większego wysiłku i podobnie jak dla zawodników również dla nas oklaski około trzy tysięcznej publiczności były motywujące. Dla mnie osobiście był to kolejny moment do dumy i potwierdzenie że skutecznie swoją pracą po raz kolejny promujemy Zryw oraz Iławę, a także środowisko siatkarskie Warmii i Mazur.

Tym bardziej cieszy, że po zakończeniu imprezy obserwator FIVB oraz Dyrektor Turnieju osobiście złożyli mi wielkie podziękowania oraz uznali naszą prace wolontariatu za perfekcyjną i godną wielkiego podziwu. Dlatego z tego miejsca składam serdeczne podziękowania i wielkie gratulacje wszystkim uczestnikom wolontariatu: siatkarkom MKS Zryw-Volley Iława oraz naszym przyjaciołom, uczennicom i uczniom LI LO im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie oraz ich koleżankom i kolegom z okolic Warszawy.

Duże słowa uznania i podziękowania przesyłam naszym wychowankom Zrywu i przyjaciołom za wybitna pomoc w roli opiekunów grup pracujących na boiskach: Monice Gromadzkiej, Małgorzacie Matyja, Annie Lipińskiej, Mateuszowi Dudulskiemu, Dariuszowi Gondek, Robertowi Rólkiewiczowi, Łukaszowi Karpińskiemu oraz Kamilowi Chaber.

A przy okazji zapraszam do treningu w naszej sekcji

UWAGA NABÓR 2018 !!! JUŻ PO WAKACJACH !!!

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZRYW-VOLLEY IŁAWA.

Zajęcia z Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, uczniów Szkoły Podstawowej (klasy IV-VIII) oraz Gimnazjum (klas III).

Zapisy i zajęcia odbywają się od 04 września 2018 roku w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 16:30 do 18:00 w hali sportowej "Mechanik" Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ul. Mierosławskiego 10. Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt z trenerami Zrywu: Małgorzata Pietroczuk 693 730 038, Mieczysław Pietroczuk 601 309 697

Więcej informacji o nas i o Klubie znajdziecie na stronie internetowej Klubu: www.zryw-volley.com lub na facebook: www.facebook.com/zryw.volley

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn