Puchar Prezydenta Elbląga 2018 - Synowie Anarchii (Mateusz Lamp i Dawid Strzyżewski) nie dali szans rywalom

Fot. MOSiR Elbląg

Mateusz Lamp i Dawid Strzyżewski zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na Tawernie Tortuga pokonali inną elbląską parę Rafał Balewski/Patryk Zmudczyński 21:14. Zawody rozegrano w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2018”, a do rywalizacji stanęło dziesięć duetów.

Kilka minut po godz. 9:00 boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. Piękna pogoda sprawiła, że sobotnie siatkarskie zmagania upłynęły uczestnikom i kibicom w miłej atmosferze. Tradycyjnie, zawody rozegrane zostały systemem brazylijskim, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały ekipy, które na piasku prezentowały naprawdę wysoki poziom siatkówki.

W pierwszym półfinale zespół PWD grający w składzie Rafał Balewski/Patryk Zmudczyński bez większych problemów ograł ekipę G w składzie Michał Gnyp/Dariusz Stella 21:15. Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi półfinał w którym Synowie Anarchii (Mateusz Lamp i Dawid Strzyżewski) po bardzo ciekawym i zaciętym meczu pokonali ekipę KiM (Kamil Tomczak / Marcin Karwacki) 21:19.

IMG 1544

Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale. Od początku ton grze nadawali Kamil Tomczak i Marcin Karwacki z zespołu KiM, którzy ostatecznie wysoko ograli rywali, zwyciężając 21:7.. Natomiast w wielkim finale Synowie Anarchii stanęli oko w oko z ekipą PWD. Wyrównany był tylko początek meczu, a im dłużej grał finał tym coraz większa zarysowywała się przewaga Synów Anarchii. I mimo, że Rafał Balewski i Patryk Zmudczyński dzielnie walczyli, to tego dnia musieli uznać wyższość pary Mateusz Lamp/Dawid Strzyżewski. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 21:14, a Puchar Prezydenta Elbląga powędrował do ekipy Synowie Anarchii.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste nagrodzenie trzech najlepszych drużyn, które otrzymały puchary, medale oraz upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Elblągu. Drugi tego lata turniej siatkówki plażowej rozegrany zostanie w niedzielę, 12 sierpnia na boisku przy Tawernie Tortuga. Tym razem siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR.

IMG 1649

Klasyfikacja końcowa:

1.Synowie Anarchii (Mateusz Lamp/Dawid Strzyżewski)

2.PWD (Rafał Balewski/Patryk Zmudczyński)

3.KiM (Kamil Tomczak/Marcin Karwacki)

4.G (Michał Gnyp/Dariusz Stella)

5.Podaj Dalej (Przemysław Borkowski/Bartek Tabero)

6.Major i Przyjaciele (Józef Tyszkowski/Mariusz Tabero)

7.Team Zając (Przemysław Matysiak/Marcin Matysiak)

8.Zdrajcy (Marek Panimasz/Jarosław Olszewski)

9.Pasja (Piotr Beling/Magdalena Beling)

10.KS Pijar (Patryk Fiłonowicz/Jakub Fiłonowicz)

Organizatorami turnieju byli: Prezydent Elbląga - Witold Wróblewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawerna Tortuga.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn