Otwarte Mistrzostwa Olsztyna 2019 – Pani Justyna szybsza od Panów

Fot.OSiR Olsztyn facebook

W sobotę (3 sierpnia) w centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przeżyliśmy podwójne emocje. Oprócz Aquathlonu – Memoriału Magdy Mielnik odbyły się Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu Długodystansowym Na dystansie 3 km najszybsza była wielokrotna medalistka mistrzostw Polski Justyna Burska, a za nią finiszowali Mieszko Palmi-Kukiełko i Paweł Gregorowicz! .

Mistrzostwa Olsztyna stanowiły jednocześnie 10 eliminację Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowych na Wodach Otwartych. Taki manewr był dodatkowym magnesem przyciągającym uczestników z zewnątrz z kraju i zagranicy. A to tylko uatrakcyjniło rywalizację.

Wyścig główny na 3000 metrów przebiegał pod dyktando faworytów. Justyna Burska (Olsztyn) specjalizująca się w rywalizacji na wodach otwartych wyprzdedziła wszystkich panów i o ponad 4 minuty Aleksandrę Bednarek (Łódź). Trzecia była  Anna Zaleska (Olsztyn). Pod nieobecność Krzysztofa Pielowskiego walkę o zwycięstwo wśród mężczyzn stoczyli: Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny) i Paweł Gregorowicz (Olsztyn). O niespełna pół minuty szybszy był ten pierwszy. Trzeci na mecie zameldował się Piotr Konopacki (Olsztyn). W kategoriach wiekowych triumfowali. I: Justyna Burska i Mieszko Palmi-Kukiełko, II: Anna Zaleska i Michał Kozikowski (Olsztyn), III:Joanna Pawlik (Warszawa) i Paweł Gregorowicz, IV: Grzegorz Mówiński (Olsztyn), V: Birute Statkeviciune (Kowno) i Antanas Gouga (Marijampol)

W wyścigach „piankowiczów” na tym dystansie wśród pań triumfowała Wiktoria Lewandowska (Gdańsk) przed Emilią Drzyżałowską (Warszawa) i Anna Kempską-Zawadą (Warszawa), wśród panów najszybszy okazał się Gaweł Bartosz Łopiński (Warszawa), drugi był Marcin Szymkowiak (Morąg), a trzeci Michał Grigalis (Warszawa). Wyniki mistrzostw Olsztyna na 3 km były zaliczane do Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.

Natomiast wyłoniono również mistrzów Olsztyna w wyścigu na 1500 metrów. Tu obsada nie była tak liczna. Wyścig pań wygrała Natalia Topczewska (Warszawa) przed Monika Szymańską (Olsztyn). Rywalizacja panów przyniosła zwycięstwo Alanowi Bistronowi (Płońsk), drugie miejsce zajął Jacek Łuczak (Olsztyn), a trzeci Marcin Lewandowski (Gdańsk).

Wspomnieliśmy, że sobotnia impreza w CRS Ukiel była 10 eliminacją Pucharu Warmii i Mazur – ostatnią przez zawodami finałowymi także w Olsztynie 24 sierpnia.

W klasyfikacji open prowadzą wśród pań Aleksandra Bednarek (Łódź) przed Zuzanna Brzozowską (Olsztyn) i Anna Zaleską (Olsztyn), a wśród mężczyzn Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny) przed Pawłem Gregorowiczem (Olsztyn) i Piotrem Konipackim (Olsztyn). Liderami w kategoriach są” I Aleksandra Bednarek i Mieszko Palmi-Kukiełko, II: Anna Zaleska i Michal Kozikowski, III: Katarzyna Sienkiewicz (Olsztyn) i Paweł Gregorowicz, IV: Irina Titova (Kaliningrad) i Grzegorz Mówiński (Olsztyn), V: Iwona Bardzicka (Olsztyn) i Antanas Gouga (Marijampol). W klasyfikacji piankowiczów prowadzą: Iwona Kempska – Zawada (Warszawa) i Marcin Szymkowiak (Morąg)

Mistrzostwa Olsztyna

Dystans 3000 metrów

Kobiety open

1 BURSKA Justyna AZS UWM Olsztyn Olsztyn 1995 00:38:07

2 BEDNAREK Aleksandra KS SP 149 Łódź Łódź 1998 00:42:10

3 ZALESKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1988 00:48:08

4 STATKEVICIENE Birute Vandenyas Kowno 1953 00:51:20

5 WIŚNIEWSKA Sandra SSP Orka Iława Iława 2003 00:51:27

6 ŁOJKO Natalia Team Karaś Warszawa 1981 01:01:07

7 PAWLIK Joanna Team Karaś Warszawa 1979 01:01:19

8 ŁAGOWSKA Justyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1982 01:06:07

9 LIPNICKA Ewa MKP Narie 10,5 Morąg 1979 01:06:30

67602035 2315181281935872 4702324066189574144 n

Kategorie

K1

1 BURSKA Justyna AZS UWM Olsztyn Olsztyn 1995 00:38:07

2 BEDNAREK Aleksandra KS SP 149 Łódź Łódź 1998 00:42:10

3 WIŚNIEWSKA Sandra SSP Orka Iława Iława 2003 00:51:27

K2

1 ZALESKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1988 00:48:08

2 ŁOJKO Natalia Team Karaś Warszawa 1981 01:01:07

3 ŁAGOWSKA Justyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1982 01:06:07

K3

1 PAWLIK Joanna Team Karaś Warszawa 1979 01:01:19

2 LIPNICKA Ewa MKP Narie 10,5 Morąg 1979 01:06:30

K5

1 STATKEVICIENE Birute Vandenyas Kowno 1953 00:51:20

Mężczyźni open

1 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Aquasfera Masters Olsztyn Wejsuny 1993 00:38:22

2 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:39:58

3 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:42:55

4 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:47:35

5 DĄBROWSKI Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:47:55

6 MARKOWICZ Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1967 00:48:48

7 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:49:50

8 KOZIKOWSKI Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1980 00:49:56

9 FLISIKOWSKI Łukasz niezrzeszony Starogard Gd. 1981 00:50:26

10 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:53:30

11 ŁOPIŃSKI Radosław Team Karaś Warszawa 1974 00:54:53

12 CZUPRYN Wojciech Warsaw Masters Team Warszawa 1958 00:55:05

13 ROKICKI Paweł WOPR Warszawa 1965 01:00:29

14 GUOGA Antanas Torpedos Marijampole 1948 01:01:00

15 DĄBROWSKI Patryk niezrzeszony Olsztyn 2001 01:02:21

16 RYCHLAK Jerzy niezrzeszony Warszawa 1970 01:09:44

17 JEZNACH Jakub IKS AWF Warszawa Wołomin 1992 01:17:10

18 ORLIKOWSKI Wiesław Toruń Multisport Team Tuchola 1957 01:28:35

19 MOŁONIEWICZ Jan Marek MoJa Swim Challenge Warszawa 1954 01:31:21

67492892 2315181171935883 4357500361972383744 n

Kategorie

K1

1 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Aquasfera Masters Olsztyn Wejsuny 1993 00:38:22 100

2 DĄBROWSKI Patryk niezrzeszony Olsztyn 2001 01:02:21 90

3 JEZNACH Jakub IKS AWF Warszawa Wołomin 1992 01:17:10 80

K2

1 KOZIKOWSKI Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1980 00:49:56

2 FLISIKOWSKI Łukasz niezrzeszony Starogard Gd. 1981 00:50:26

K3

1 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:39:58

2 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:42:55

3 DĄBROWSKI Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:47:55

4 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:53:30

5 ŁOPIŃSKI Radosław Team Karaś Warszawa 1974 00:54:53

6 RYCHLAK Jerzy niezrzeszony Warszawa 1970 01:09:44

K4

1 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:47:35

2 MARKOWICZ Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1967 00:48:48

3 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:49:50

4 CZUPRYN Wojciech Warsaw Masters Team Warszawa 1958 00:55:05

5 ROKICKI Paweł WOPR Warszawa 1965 01:00:29

6 ORLIKOWSKI Wiesław Toruń Multisport Team Tuchola 1957 01:28:35

K5

1 GUOGA Antanas Torpedos Marijampole 1948 01:01:00

2 MOŁONIEWICZ Jan Marek MoJa Swim Challenge Warszawa 1954 01:31:21

image001

Pianki

Kobiety

1 LEWANDOWSKA Wiktoria niezrzeszony Gdańsk 1991 00:49:22

2 DRYŻAŁOWSKA Emilia Team Karaś Warszawa 1980 00:51:35

3 KEMPSKA-ZAWADA Anna niezrzeszony Warszawa 1985 01:00:42

4 PANKOWSKA Katarzyna Orka Masters Iława Iława 1983 01:02:29

5 HAJDECZKO Elżbieta MKP Narie 10,5 Białka 1977 01:25:37

Mężczyźni

1 ŁOPIŃSKI Gaweł Bartosz Team Karaś Warszawa 1975 00:47:03

2 SZYMKOWIAK Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1982 00:47:07

3 GRIGALIS Michał Team Karaś Warszawa 1984 00:48:16

4 GAWKOWSKI Mariusz niezrzeszony Warszawa 1958 00:54:48

5 CHARZYŃSKI Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1963 00:55:56

6 ŻURAWSKI Artur niezrzeszony Warszawa 1973 00:56:15

7 STUKAN Łukasz RKS HUWDU Morąg 1985 00:57:37

8 GOLOMBEK Piotr niezrzeszony Grudziądz 1967 01:00:20

9 ZARĘBA Adam MKP Narie 10,5 Morąg 1973 01:00:30

Mistrzostwa Olsztyna

Dystans 1500 metrów

Kobiety open

1 TOPCZEWSKA Natalia 1994 K Fall Into Swimrun Warszawa Polska 00:29:41

2 SZYMAŃSKA Monika 2002 K niezrzeszony Olsztyn Polska 00:29:53

Mężczyźni open

1 BISTRON Alan 1989 M Team Karaś Płońsk Polska 00:27:05

2 ŁUCZAK Jacek 1978 M Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn Polska 00:27:41

3 LEWANDOWSKI Marcin 1989 M niezrzeszony Gdańsk Polska 00:29:15

4 GRUBER Marcin 1977 M niezrzeszony Warszawa Polska] 00:30:15

5 ADAMSKI Jacek 1975 M 15GBZ Giżycko Polska 00:34:10

6 HAPKE Tomasz 1977 M Truktor Team Wilkowo Polska 00:34:12

7 ŁUŃSKI Piotr 1983 M niezrzeszony Olsztyn Polska 00:36:10

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn