Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat Suwałki 2019 – Zuzanna Wiszniewska najszybszą grzbiecistką

Fot. uks olimpijczyk suwałki facebook (ilustracja)

W Suwałkach odbywał się 15 i 16 marca I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (12,13 lat) w pływaniu. W stawce siedmiu klubów były dwa z Warmii i Mazur: UKS MOS Ełk i MKS Medyk Giżycko. Zwycięstwo na 200 metrów stylem grzbietowym odniosła Zuzanna Wiszniewska, drugie miejsca zajęli na 100 metrów motylkiem Adrian Dzienisiewicz i Kornelia Świerko na 200 metrów żabką (wszyscy MOS Ełk)

W sumie pływacy z Ełku zdobyli 11 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 8 brązowych, natomiast Medyk Giżycko wrócił z jednym brązem (Julia Polasik na 200 metrów stylem grzbietowym). W prowadzonej punktacji za cztery konkurencje wśród 13-latków: Zuzanna Wiszniewska (MOS) Ełk) była piąta, Adrian Dzienisiewicz (MOS Ełk) - siódmy, Hubert Grzymkowski (MOS) – dziesiąty. W klasyfikacji 12 – latków: Elwira Kaszelan (MOS) zajęła ósme, Julia Polasik (Medyk) dziewiąte., a Krzysztof Piwowarczyk (MOS) również dziewiąte miejsce.

Rywalizacja ma charakter drużynowy i odbywa się korespondencyjnie na wielu pływalniach w Polsce. Wyniki poznamy więc później

Klasyfikacja medalowa

13 lat

1. MKP Wodnik Bielsk Podlaski 8 2 - 10

2. MKS Juvenia Białystok 5 4 9 18

3. Międzyszkolny UKS ,,Olimpijczyk Suwałki2 5 3 10

4. UKS OMEGA Sokółka 2 1 1 4

5. SP ,,Na Fali'' przy MOSiR w Michałowie 1 2 - 3

6. UKS MOS Ełk 1 1 4 6

7. Uks 8 Siedlce - 2 1 3

12 lat

1. Międzyszkolny UKS ,,Olimpijczyk Suwałki 8 2 1 11

2. MKS Juvenia Białystok 5 10 7 22

3. MKP Wodnik Bielsk Podlaski 3 3 3 9

4. UKS Butterfly Łomża 2 - 1 3

Wyniki

Dziewczęta

100 metrów stylem motylkowym

12 lat

3. HANC, Aleksandra 07 UKS MOS Ełk 1:38.19 172

4. KASZTELAN, Elwira 07 UKS MOS Ełk 1:44.26 143

5. GRITZNER, Marianna 07 MKS Medyk Giżycko 1:45.42 139

100 metrów stylem klasycznym

13 lat

10. KLEMAREWSKA, Natalia 06 UKS MOS Ełk 1:33.97 292

19. KIEŁDANOWICZ, Anna 06 UKS MOS Ełk 1:46.98 198

12 lat

3. ŚWIECZKO, Kornelia 07 UKS MOS Ełk 1:40.98 235

6. POLASIK, Julia 07 MKS Medyk Giżycko 1:44.75 210

9. GRITZNER, Marianna 07 MKS Medyk Giżycko 1:55.91 155

10. MACZYSZYN, Karolina 07 MKS Medyk Giżycko 1:58.27 146

200 metrów stylem grzbietowym

13 lat

1. WISZNIEWSKA, Zuzanna 06 UKS MOS Ełk 2:36.01 446

8. SKARADZIŃSKA, Diana 06 UKS MOS Ełk 3:04.81 268

11. KLEMAREWSKA, Natalia 06 UKS MOS Ełk 3:10.49 245

12 lat

3. POLASIK, Julia 07 MKS Medyk Giżycko 3:24.06 199

5. MACZYSZYN, Karolina 07 MKS Medyk Giżycko 3:46.23 146

400 metrów stylem dowolnym

13 lat

5. WISZNIEWSKA, Zuzanna 06 UKS MOS Ełk 5:12.74 421

14. KIEŁDANOWICZ, Anna 06 UKS MOS Ełk 6:36.62 206

15. SKARADZIŃSKA, Diana 06 UKS MOS Ełk 7:21.04 150

12 lat

5. ŚWIECZKO, Kornelia 07 UKS MOS Ełk 6:15.25 244

6. KASZTELAN, Elwira 07 UKS MOS Ełk 6:18.84 237

8. HANC, Aleksandra 07 UKS MOS Ełk 6:25.32 225

4 razy 50 metrów stylem dowolnym U12

5. UKS MOS Ełk (KASZTELAN, Elwira 07 37.05 ŚWIECZKO, Kornelia 07 37.83 PIWOWARCZYK, Konrad 07 37.44 GRZESIUK, Bartosz 07 34.84) 2:27.16 218

7. MKS Medyk Giżycko (WISZNIEWSKI, Filip 07 36.45 POLASIK, Julia 07 38.79, MACZYSZYN, Karolina 07 42.42 GRITZNER, Marianna 07 38.34) 2:36.00 183

4 razy 50 metrów stylem zmiennym U13

3. UKS MOS Ełk (WISZNIEWSKA, Zuzanna 06 DZIENISIEWICZ, Adrian 06 KLEMAREWSKA, Natalia 06 GRZYMKOWSKI, Hubert 06) 2:19.15 340

8. UKS MOS Ełk 2 (SKARADZIŃSKA, Diana 06 STRYJEWSKI, Szymon 06 LENCZEWSKI, Kacper 06 KIEŁDANOWICZ, Anna 06) 2:38.96 228

100 metrów stylem dowolnym

13 lat

3. WISZNIEWSKA, Zuzanna 06 UKS MOS Ełk 1:06.85 441

14. KLEMAREWSKA, Natalia 06 UKS MOS Ełk 1:15.89 301

16. KIEŁDANOWICZ, Anna 06 UKS MOS Ełk 1:20.01 257

18. SKARADZIŃSKA, Diana 06 UKS MOS Ełk 1:22.22 237

12 lat

5. ŚWIECZKO, Kornelia 07 UKS MOS Ełk 1:21.40 244

7. KASZTELAN, Elwira 07 UKS MOS Ełk 1:22.38 236

12. GRITZNER, Marianna 07 MKS Medyk Giżycko 1:26.61 203

13. HANC, Aleksandra 07 UKS MOS Ełk 1:30.59 177

14. MACZYSZYN, Karolina 07 MKS Medyk Giżycko 1:36.13 148

200 metrów stylem klasycznym

13 lat

8. KLEMAREWSKA, Natalia 06 UKS MOS Ełk 3:28.31 269

12 lat

2. ŚWIECZKO, Kornelia 07 UKS MOS Ełk 3:38.05 235

5. MACZYSZYN, Karolina 07 MKS Medyk Giżycko 4:10.02 155

100 metrów stylem grzbietowym

13 lat

9. SKARADZIŃSKA , Diana 06 UKS MOS Ełk 1:28.00 244

12. KIEŁDANOWICZ, Anna 06 UKS MOS Ełk 1:39.37 169

12 lat

5. POLASIK, Julia 07 MKS Medyk Giżycko 1:33.72 202

6. HANC, Aleksandra 07 UKS MOS Ełk 1:34.67 196

8. KASZTELAN, Elwira 07 UKS MOS Ełk 1:36.14 187

200 metrów stylem zmiennym

13 lat

4. WISZNIEWSKA, Zuzanna 06 UKS MOS Ełk 2:48.97 375

12 lat

4. POLASIK, Julia 07 MKS Medyk Giżycko 3:32.29 189

Chłopcy

100 metrów stylem motylkowym

13 lat

2. DZIENISIEWICZ, Adrian 06 UKS MOS Ełk 1:15.32 265

3. GRZYMKOWSKI, Hubert 06 UKS MOS Ełk 1:18.75 232

12 lat

6. GRZESIUK, Bartosz 07 UKS MOS Ełk 1:37.88 121

7. WISZNIEWSKI, Filip 07 MKS Medyk Giżycko 1:38.06 120

100 metrów stylem klasycznym

13 lat

6. LENCZEWSKI, Kacper 06 UKS MOS Ełk 1:35.95 194

10. STRYJEWSKI, Szymon 06 UKS MOS Ełk 1:44.12 152

12 lat

7. WISZNIEWSKI, Filip 07 MKS Medyk Giżycko 1:46.38 142

9. TRUSZKOWSKI, Olaf 07 UKS MOS Ełk 1:49.83 129

200 metrów stylem grzbietowym

13 lat

6. GRZYMKOWSKI, Hubert 06 UKS MOS Ełk 2:56.57 214

8. STRYJEWSKI, Szymon 06 UKS MOS Ełk 3:02.09 195

12 lat

4. PIWOWARCZYK, Konrad 07 UKS MOS Ełk 3:01.78 196

8. TRUSZKOWSKI, Olaf 07 UKS MOS Ełk 3:35.17 118

400 metrów stylem dowolnym

13 lat

5. DZIENISIEWICZ, Adrian 06 UKS MOS Ełk 5:27.24 272

9. LENCZEWSKI, Kacper 06 UKS MOS Ełk 6:08.05 191

12 lat

9. GRZESIUK, Bartosz 07 UKS MOS Ełk 6:31.60 159

100 metrów stylem dowolnym

13 lat

5. GRZYMKOWSKI, Hubert 06 UKS MOS Ełk 1:07.44 295

7. DZIENISIEWICZ, Adrian 06 UKS MOS Ełk 1:09.73 267

12. STRYJEWSKI, Szymon 06 UKS MOS Ełk 1:11.88 244

13. LENCZEWSKI, Kacper 06 UKS MOS Ełk 1:14.67 218

12 lat

7. GRZESIUK, Bartosz 07 UKS MOS Ełk 1:20.75 172

9. PIWOWARCZYK, Konrad 07 UKS MOS Ełk 1:21.88 165

16. TRUSZKOWSKI, Olaf 07 UKS MOS Ełk 1:34.36 108

200 metrów stylem klasycznym

13 lat

4. LENCZEWSKI, Kacper 06 UKS MOS Ełk 3:33.00 180

12 lat

4. WISZNIEWSKI, Filip 07 MKS Medyk Giżycko 3:37.16 170

100 metrów stylem grzbietowym

13 lat

7. GRZYMKOWSKI, Hubert 06 UKS MOS Ełk 1:20.29 226

8. STRYJEWSKI, Szymon 06 UKS MOS Ełk 1:24.11 196

12 lat

3. PIWOWARCZYK, Konrad 07 UKS MOS Ełk 1:25.30 188

7. GRZESIUK, Bartosz 07 UKS MOS Ełk 1:33.85 141

8. TRUSZKOWSKI, Olaf 07 UKS MOS Ełk 1:39.74 117

200 metrów stylem zmiennym

13 lat

4. DZIENISIEWICZ, Adrian 06 UKS MOS Ełk 2:52.98 254

12 lat

6. WISZNIEWSKI, Filip 07 MKS Medyk Giżycko 3:23.07 157

4 razy 50 metrów stylem zmiennym

12 lat

3. UKS MOS Ełk 1 (PIWOWARCZYK, Konrad 07 HANC, Aleksandra 07, ŚWIECZKO, Kornelia 07 GRZESIUK, Bartosz 1:14.90) 2:41.37 218

7. MKS Medyk Giżycko 1 (WISZNIEWSKI, Filip 07 MACZYSZYN, Karolina 07, POLASIK, Julia 07 GRITZNER, Marianna 07) 3:01.42 153,

4 razy 50 metrów stylem dowolnym

13 lat

3. UKS MOS Ełk 1 (DZIENISIEWICZ, Adrian 06 31.79 GRZYMKOWSKI, Hubert 06 29.22, STRYJEWSKI, Szymon 30.69 WISZNIEWSKA, Zuzanna 06 30.07) 2:01.77 384

8. UKS MOS Ełk 2 KLEMAREWSKA, Natalia 06 KIEŁDANOWICZ, Anna 06, SKARADZIŃSKA, Diana 06 36.40 LENCZEWSKI, Kacper 06) 2:19.01 258

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn