VIII JURAND Open Water Swimming Szczytno 2018 – Mieszko Palmi-Kukiełko trzyma formę

Fot. Adam Matusiak von Matuszewski (ilustracja)

Na jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie odbył się w sobotę (14 lipca) VIII Jurand Open water Swimming. Impreza stanowiła czwarta eliminację Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Wystartowało 59 zawodników z Polski, Hiszpanii, Rosji i USA na dystansach: 300m (FUN RACE), 1200m (AMATOR, JUNIOR, NESTOR), 2400m (OPEN).

W najdłuższym wyścigu zwyciężył po raz kolejny w tym sezonie Mieszko Palmi-Kukiełko (Wojsiny). Drugie miejsce zajął Marcin Rżyski (Gdańsk) - wychowanek Kormorana Olsztyn, a trzecie Daniel Żółtowski z Grójca. Wśród pań triumfowała Anna Borys (Warszawa). W rywalizacji juniorów zwyciężyli: Klaudia Tarasiewicz (Warszawa) i Adrian Romej (Ostrołęka). W kat. Nestor najszybszy okazała się Leszek Pulkowski (Elbląg), a wśród amatorów na listę zwycięzców wpisali się: Krzysztof Krzak (Warszawa) i Agnieszka Kowalczyk (Szczytno). W wyścigu Fun Race wygrali: Antonina Żuchowska (Olsztyn) i Rafał Żółtowski (Grójec)

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego 4K w Szczytnie przy finansowym wsparciu Powiatu Szczycieńskiego, Urzędu Miasta Szczytno, Banku Spółdzielczego w Szczytnie i rzeczowym BitBay, Piekarni GS Rogalik oraz pomocy MOS Szczytno.

Kategoria Open

1. Mieszko PALMI-KUKIEŁKO, 1993, Wejsuny 29:51

2. Marcin RŻYSKI, 1994, Gdańsk 30:01

3. Daniel ŻÓŁTOWSKI, 1975 32:40

4 (1) Anna BORYS, 2000, Warszawa Team Karaś 33:07

5 (2) Makenzie GARRINGER, 1995, Gdańsk (USA) 33:32

6. Vadim EZHKOV, 1965, Kaliningrad 34:50

7. Paweł DĄBROWSKI, 1974, Olsztyn 35:10

8. Grzegorz MÓWIŃSKI, 1969, Olsztyn 35:31

9. Bogdan MILEWSKI, 1969, Aquasfera Masters Olsztyn 37:47

10 (3) Ewa BORYS, 1976, Warszawa Team Karaś 38:03

11(4) Małgorzata BOŁTUĆ, 1983, Wrocław 38:36

12. Siergiej MICHAJŁOW,1959, Kaliningrad 39:01

13. Adam MATUSIAK vel MATUSZEWSKI, 1974, Olsztyn 39:51

14. Wojciech KOSTRZEWA, 1980, Józefosław 40,19

15. Adam ROSŁANOWSKI, 1985, Warszawa 42:30

16. Wojciech CZUPRYN, 1958, Warszawa 44:02

17 (5) Katarzyna SIENKIEWICZ, 1974, Olsztyn 44:35

18. Carlos Ignacio GUTIERREZ, 1971, Madryd 44:59

19. Piotr ŁOPATA, 1960, Warszawa 48:43

20 (6) Anna MIERZEJEWSKA, 1985, Olsztyn 50:13

21. Wojciech JUREWICZ, 1967, Kętrzyn 51:29

22. Jakub JEZNACH, 1992, Wołomin 55:11

23. Marek HASSO-AGOPSOWICZ, 1948, Olsztyn 56:26

24 (7) Mirosława DEPTUŁA, 1950, Elbląg 1,03:39

25 (8) Iwona BARDZICKA, 1954, Olsztyn 1,05:19

Kategoria Junior Open

1K. Klaudia TARASIEWICZ 2004, Polonia Warszawa 15:01

1M. Adrian ROMEJ 16:27

2M. Rafał MAJKOWSKI 17:28

2K. Julia BOŻOMAŃSKA, 2004, Ostrołęka 18:36

3M. Michał RŻYSKI, 2006, Olsztyn 20:30

4M. Jędrzej KŁOSIŃSKI, 2004, Szczytno 20:45

3K. Inga KAYZER, 2005, Szczytno 32,53          

Kategoria Nestor

1. Leszek PULKOWSKI, 1953, Elbląg 19:27

2. Marcin CHARZYŃSKI, 1963, Morąg 23:04

3. Mariusz GAWKOWSKI, 1958, Warszawa 22:04

4. Zbigniew SAJKIEWICZ, 1957, Warszawa 20:29

5. Bernard KAYZER, 1952, Szczytno 39:15

Kategoria Amator

1M. Krzysztof KRZAK, 1974, Warszawa 16:10

2M. Karol MURACH, 1992, Gdańsk 18:48

3M. Wojciech KOSIŃSKI, 1992, Gdańsk 19:33

4M. Marcin SZYMKOWIAK,1982, Morąg 20:08

5M. Alan BISTRON, 1989, Płońsk 20:53

6M. Maciej MAZERANT, 1978, Łódź 21:49

7M. Aleksander WASILCOW, 1994, Gdańsk 22:10

8M. Marcin GRUBER, 1977, Warszawa 22:31

9M. Artur WARCHOL,1971, Kuchary Królewskie 23:09

1K. Agnieszka KOWALCZYK, 1988, Szczytno 23:53

Kategoria Fun-Race Open

1. Rafał ŻÓŁTOWSKI, 2005 3:51

2. Antoni MAZERANT, 2006, Łódź 3:59

3. Tobiasz CZERNIAWSKI, 2005, Szczytno 4:02

4. Oskar OZGA, 2006, Olsztyn 4:10

5. Oliwier DRAGUN, 2006, Olsztyn 4:12

6.(1) Antonina ŻUCHOWSKA, 2007, Olsztyn 4:18

7.(2) Maria IDZKOWSKI, 2006, Olsztyn 4:24

8. Franciszek MICKIEWICZ, 2006, Olsztyn 4:24

9. Tobiasz MATUSIAK vel MATUSZEWSKI, 2007, Olsztyn 4:25

10.(3) Maja GREGORCZYK, 2007, Gronity 4:43

11. Piotr TARASIEWICZ, 2009, Polonia Warszawa 5:56

12.(4) Ilona LINOWSKA, 1981, Warszawa   8:24

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn