Kram Start udowodnił, że można – Powtórzyć to w pucharowym rewanżu

Elbląscy kibice byli w niedzielę (14 kwietnia) świadkami drugiej odsłony serialu rywalizacji piłkarek ręcznych Kram Start u SPR Pogoń Szczecin. W miniona środę Start przegrał w pierwszej potyczce pucharowej różnicą sześciu trafień, co wydawało się stratą poważną. Tymczasem w niedzielnym spotkaniu ligowym gospodynie wygrały 27:20 (13:11). Zdobyły trzy bezcenne punkty, a jednocześnie udowodniły sobie , że awans do finału PP jest realny.

Kram Start Elbląg – SPR Pogoń Szczecin 27:20 (13:11)

Z psychologicznego punktu widzenia to zwycięstwo ma podwójne znaczenie, Utwierdziło elblążanki w przekonaniu, że podium w superlidze jest coraz bliżej, a jednocześnie dodało wiary, że można w tym sezonie ustrzelić dwa trofea. Kram Start podobnie jak Pogoń w Szczecinie świetnie zagrał w końcówce. Z ogromna determinacją. Tak jakby chciał przećwiczyć pucharowy wariant.

Mecz , biorąc to pod uwagę był bardzo interesujący. Po kwadransie wyrównanej gry (remis 6:6) gospodynie uzyskały nieznaczna przewagę. W drugiej połowie podkręciły tempo zwiększyły dystans do sześciu trafień i taka różnica utrzymywał się prawie do końca. Jeszcze w 57 minucie było 25:20 i oczywiście trzy ligowe oczka były pewne, ale zespół chciał dorzucić dwie bramki, bo nabierało to swego rodzaju symbolu, że w pucharowym rewanżu może być tak samo. Czekamy na to z niecierpliwością

GTPR Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin 23:23 (11:13) karne 4:1

1. MKS Perła Lublin 25 1 1 791:541 70

2. Metraco Zagłębie Lubin 26 1 4 726:587 60

3. Kram Start Elbląg 26 1 6 748:655 57

4. Energa AZS Koszalin 25 3 5 678:604 53

5. GTPR Gdynia 26 1 9 710:636 48

6. SPR Pogoń Szczecin 27 1 11 728:684 41