Dramatyczny mecz Startu Elbląg - Zwycięstwo rzutem na tasmę

Takich emocji kibice piłkarek elbląskiego Startu nie przeżyli już dawno. Zwątpienie i euforia – te uczucia mieszały z każdą minutą spotkania, bowiem zwrot sytuacji był doprawdy zaskakujący. Do przerwy Start przegrywał 12:15, potem po wspaniałym zrywie osiągnął przewagę 25:21, by ją stracić (27:29). Finisz był piorunujący, a bramka zdobyta w ostatnich sekundach przez Annę Szot wywołała wielki aplauz. Wreszcie zwycięstwo nad renomowanym rywalem – Politechniką Koszalińską 30:29 (12:15)

Start Elbląg - Politechnika Koszalińska 30:29 (12:15)

Start Elbląg Agnieszka Kordunowska, Ewelina Kędzierska oraz, Anna Frąckiewicz-4, Agnieszka Szlija-3, Anna Szott-2, Hanna Sądej-1, Katarzyna Cekała-7,  Wioleta Janaczek-4,Monika Aleksandrowicz-5, Edyta Grudka-1, Paulina Wasak-3, Adrianna Konefał-0, Marta Woronko-0, Ewelina Ocalewicz-0, Agata Szulc-0, Natalia Brojek-0 .Trener: Grzegorz Gościński

Takiej huśtawki nastrojów nie przeżyliśmy dawno. Elblążanki rozpoczęły mecz dobrze od prowadzenia. Po kwadransie było 8:6 i…coś się zacięło. Końcówka pierwszej części zdecydowanie należała do szczypiornistek Koszalina i wielu pogodziło się z porażką Startu, który z potentatami wprawdzie walczy, ale chwile przestojów kosztują zbyt drogo.

Po zmianie stron nastąpił jednak doskonały okres gry elblążanek. W ciągu kolejnego kwadransa piłkarki ręczne Startu trafiały celnie 13 razy przy zaledwie sześciu bramkach Politechniki. Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, kolejny zwrot wydarzeń i dobra pass rywalek, które w 58 minucie objęły prowadzenie 29:27. Elblążanki wierzyły do końca. Najpierw Agnieszka Szlija, a w chwilę później Katarzyna Cekała doprowadziły do remisu. W takiej sytuacji i jeden punkt by nas ucieszył. W ostatniej minucie Start odzyskał piłkę. Trener Politechniki poprosił o przerwę by ustalić taktykę . Trener Gościński podpowiedział z kolei  jak rozegrać ostatni atak. Fortuna uśmiechnęła się do elblążanek, konkretnie do Anny Szott, która na kilka sekund przed końcem zdobyła zwycięska bramkę. Trudno się dziwić szaleństwu po ostatnim gwizdku. Wygrać w takich okolicznościach to podwójna satysfakcja.