Szczypiorniak zagrał w Ciechanowie – Do przerwy doskonale, potem chaos...

Fot. ks szczypiorniak olsztyn facebook (ilustracja)

W ostatnim sprawdzianie przed wznowieniem rozgrywek II ligi i udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów KS Szczypiorniak Olsztyn przegrał we wtorek (21 stycznia) w Ciachanowie z I-ligowym Jurandem 28:36 (18:16). Mecz miał wybitnie szkoleniowy charakter, trener Konstanty Targoński dał pograć wszystkim zawodnikom, a spotkanie miało dwa oblicza: pierwsza część doskonała, druga chaotyczna pełna prostych błędów i nieodpowiedzialnych decyzji.

Jurand Ciechanów – KS Szczypiorniak Olsztyn 36:28 (16:18)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch, Paweł Krawczyński, Szymon Konarzewski oraz Jakub Jurewicz-2, Przemysław Mosiewicz-2, Michał Safiejko-2, Radosław Dzieniszewski-3, Robert Targoński-4, Jakub Ostrówka-4, Kacper Walczak-2, Maciej Warmiński-2, Jakub Kozłowski-6, Maciej Retkiewicz-1, Mateusz Reszczyński, Piotr Fabisiak.

Oba zespoły niedawno spotkały się na turnieju w Korszach, gdzie różnicą trzech bramek triumfowali I-ligowcy. Obserwując pierwszą połowę w sparingu w Ciechanowie można było odnieść wrażenie, że olsztynianie wyciągnęli słuszne wnioski z tamtej potyczki i przygotowali bardzo skuteczna taktykę. A ponieważ realizowali ją konsekwentnie dość nieoczekiwanie wygrali tę cześć spotkania. Po zmianie stron gospodarze zaatakowali z większym rozmachem i doprowadzili szybko do remisu. A goście z zamiast trzymać się ustalonego wcześniej planu wdali się w wymianę ciosów. Zapanował chaos z dużą liczbą prostych błędów, co doświadczeni przeciwnicy bezwzględnie wykorzystali. Zawodnicy na własnej skórze się przekonali, że trzeba zachować chłodną głowę, a nie wpadać w panikę i to dobra rada przed spotkaniami o mistrzowskie punkty.

Już w najbliższą sobotę (25 stycznia) o godz. 19 KS Szczypiorniak w premierowym meczu rewanżowej rundy II ligi spotka się u siebie z AZS UWM Toruń, a w następny weekend przystąpi do turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów (też we własnej hali)

p1880329 596194

Kurs sędziów piłki ręcznej

Komisja Sędziowska Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Olsztynie ogłasza nabór na Kurs Sędziego Piłki Ręcznej. Planowany termin rozpoczęcia kursu to luty 2020 roku. Wymagania wobec kandydatów:

- preferowamy wiek 16-35 lat,

- dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do pełnienia funkcji sędziego piłki ręcznej,

- mile widziane doświadczenia związane z piłką ręczną (np. zawodnik lub zawodniczka).

Na zgłoszenia mailowe (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) czekamy do 31.01.2020. Powinno ono zawierać:

- imię nazwisko uczestnika,

- datę urodzenia,

- dane kontaktowe (mail, nr telefonu),

- miejsce aktualnego zamieszkania.

Kurs składał się będzie z części teoretycznej oraz praktycznej /prowadzenie zawodów najmłodszych kategorii wiekowych/. Na zakończenie kursu przeprowadzony zostanie egzamin. Koszt kursu to 250zl - w ramach opłaty uczestnik otrzyma przepisy gry w piłkę ręczna, emblemat sędziowski oraz podstawowy sprzęt sędziowski (gwizdek, kartki). Pozytywne zdanie egzaminu skutkować będzie uzyskaniem licencji uprawniające do prowadzenia zawodów ligi wojewódzkiej, a także obsługi sekretariatu zawodów podczas spotkań Superligi, I ligi, II ligi oraz rozgrywek młodzieżowych.

W przypadku pytań prosimy o kontakt.

Osoby kontaktowe:

Mateusz Hycza - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 510091925

Tomasz Łazicki - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 504453257

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn