Optymistyczny sparing Warmii Energa – Faworyt z superligi mocno się napocił

Po tygodniowym zgrupowaniu w Rynie szczypiorniści I-ligowej Warmii Energa rozegrali w czwartek (16 stycznia) w Uranii pierwszym sparing. Przegrali minimalnie 31:32 (15:15) z zespołem profesjonalnej superligi MMTS Kwidzyn. Wynik na pewno honorowy, tym bardziej, że rywale potraktowali mecz poważnie, bo sposobią się do kolejnej rundy Pucharu Polski i wznowienia rozgrywek ligowych.

Warmia Energa Olsztyn – MMTS Kwidzyn 31:32 (15:15)

Mecz nie był protokołowany, nie mamy więc statystyk, ale gra olsztynian mogła się podobać. Gospodarze, którzy wystąpili bez Miłosza Ruppa (lekka kontuzja) i Szymona Hegiera (nie zagra do końca sezonu) od razu nawiązali walkę i nie pozwolili faworytom odskoczyć na większą liczbę bramek. W końcówce była nawet szansa by wyrównać straty i choć się nie udało to było sporo powodów do optymizmu.

W najbliższą sobotę (18 stycznia) odbędzie się w Korszach turniej z udziałem Warmii Energa, KS Szczypiorniak Olsztyn, Juranda Ciechanów i AZS UW Warszawa.

Meblarze kontra Tytani

Piłlarze ręczmi KS Meble Wójcik Elbląg pokonali  w niedzielę (15 stycznia) w sparingu Tytanów Wejherowo 53:50 (18:17, 16:15, 19:18). Mecz rozegrano w trzech tercjach po 30 minut, stąd nietypowy, prawie koszykarski wynik