Szczypiorniści z Warmii i Mazur w kadrze narodowej – Kuba i Filip mają swoja szansę

Fot. Andrzej Cichocki (ilustracja)

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodników urodzonych w 2004 roku i młodszych do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. W gronie 21 wybrańców trenera reprezentacji tego rocznika Rafała Biernackiego znalazło się dwóch zawodników MDK Pasja Bartoszyce: Są to: Filip Lewczyk (wychowanek MKS MOSiR Kętrzyn) i Jakub Tokarz. Obok kontynuują edukację w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie, zachowując status klubowy.

Trenerami zawodników w ich macierzystych sekcjach są: Kamil Roksela( Kętrzyn) i Andrzej Cochocki (Bartoszyce). Oni odkryli talenty, które dzięki ciężkiej pracy w swoich klubach znalazły się w kręgu zainteresowań selekcjonera kadry narodowej. Filip i Kuba uczestniczyć będą w konsultacji kadrowiczów która odbędzie się w terminie 18-26.01.2020 r. w COS OPO Cetniewo. Czekamy na debiut w biało-czerwonych strojach.

08.01 DEN POL 1

Fot. ZPRP

Kilka dni wcześniej w podobnym zgrupowaniu tyle że juniorów uczestniczyli kadrowicze z KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj (bramkarz) i Igor Graczyk, którzy na co dzień przebywają w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Obaj w tych dniach wystąpili w niędzynarodowym turnieju na Węgrzech. Polacy przegrali z Dania 27:40, Słowenią 24:30 i gospodarzami 22:26. Olsztynianie zagrali we wszystkich trzech spotkaniach.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn