Dramatyczny bój Warmii Energa w Kościerzynie – Mogła być pełna pula, ale i tak się cieszymy

Sobotni (9 listopada) mecz I ligi piłkarzy ręcznych w Kościerzynie między Sokolem Porcelana Lubiana i Warmia Energa zapowiadano jako hit kolejki i tak w rzeczywistości było. Dramatyczny bój zakończył się w regulaminowym czasie remisem 28:28 (16:15) i i nadprogramowym elementem ciekawego widowiska stał się konkurs rzutów karnych który wygrała Warmia Energa 4:2 i jej przypadły dwa punkty. Mogło być jeszcze lepiej, ale nie narzekajmy

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – Warmia Energa Olsztyn 28:28 (16:15) karne 2:4

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Jakub Pikura, Kacper Kłodziński oraz Dawid Mięsopust-2, Piotr Dzido, Maciej Fabianowicz-6, Mateusz Kopyciński-2, Michał Sikorski, Mateusz Kosmala-2, Filip Wadowski, Wojciech Golks-4, Jakub Zemelka, Miłosz Rupp-3, Paweł Deptuła-1, Marcin Malewski-8

Od pierwszej minuty na parkiecie rozgorzała walka, w którą oba zespoły zaangażowały się maksymalnie. Tu nikt nie odpuścił. Na bramkę rywale odpowiadali bramką, tak że wynik oscylował wokół remisu, a chwilowa przewaga jednej ze stron była minimalna. W 10 min notowaliśmy wynik 5:4 dla Warmii, po kwadransie 9:8 dla olsztynian, w 22 min był remis 12:12, a do przerwy nieznacznie prowadzili gospodarze 16:15. Druga część miała podobny przebieg. Zbliżała się końcówka i decydujące rozstrzygnięcia. W 55 minucie goście odskoczyli na 27:25, a w 57 minucie było 28:26. Gospodarze zdobyli kontaktowa bramkę, a olsztynianie nie wykorzystali karnego, który prawdopodobnie dałby im wygraną w meczu. Sokół desperackim atakiem doprowadził do wyrównania w ostatniej minucie i były rzuty karne.

Tu znacznie więcej koncentracji wykazali olsztynianie. Od razu trafił Maricn Malewski. Gospodarze dwa razy przestrzelili, pudło przydarzyło się Mateuszowi Kopycińskimu. Gdy jednak na 2:0 trafił Maciej Fabianowicz sytuacja gości stała się komfortowa. Od tego momentu nikt się nie pomylił, a bramki, które zdobyli: Dawid Mięsopust i Mateusz Kosmala zapewniły nam bezcenne dwa oczka.

Tytani Wejherowo - MKS Mazur Sierpc 21 : 26 ( 8 : 13 )

Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna -OKPR Warmia Energa Olsztyn 28 : 28 ( 16 : 15 ) k. 2:4

MKS Nielba Wągrowiec - SMS ZPRP Gdańsk 22 : 26 ( 8 : 12 )

Gwardia Koszalin - CKS Jurand Ciechanów 31 : 32 (17 : 17)