Start Elbląg nadal faluje – Na Piotrcovię krótki zryw po przerwie wystarczył

Piłkarki ręczne EKS Start Elbląg pokonały w sobotę (9 listopada) na własnym boisku MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:30 (13:13). Kolejny mecz z rywalkami z niższej półki elblążanki wprawdzie wygrały, ale z dużym trudem. Dopiero po przerwie uzyskały przewagę, która zagwarantowała w miarę spokojną końcówkę. Duży w tym udział dobrze dysponowanej Aliony Shupyk, która aż dziewięciokrotnie wpisała się ba listę strzelczyń.

EKS Start Elbląg – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:30 (13:13)

EKS Start Elbląg: Orowicz, Pająk – Choromańska-1 Waga-4, Garczarczyk-3, Pękala-2, Cygan-2, Kaczmarek, Trbović-2, Szulc, Szupyk-9, Dronzikowska-4, Stapurewicz-1, Rancić-5.

Przebieg pierwszej części nie nastrajał optymistycznie. Elblążanki wprawdzie w 7 minucie prowadziły 5:2, ale potem oddały inicjatywę rywalkom, które zdobyły pięć bramek z rzędu. Piotrcovia utrzymywała dystans trzech trafień, Start grał za wolno i zbyt przewidywalnie. Dopiero przed przerwą faworytki zaatakowały z większa determinacją i zdołały wyrównać na 13:13.

Po zmianie stron zobaczyliśmy wreszcie Start jaki chcielibyśmy zawsze oglądać: dynamiczny, agresywny w obronie. Gospodynie w 39 minucie prowadziły już 20:13, nie pozwalając przeciwniczkom na chwile oddechu. Wydawało się, że błyskawicznie wypracowana przewaga przesądziła już o losach spotkania. Tymczasem na kwadrans przed końcem różnica spadła do trzech bramek. Na szczęście kryzys w ekipie Elbląga trwał krótko. Start otrząsnął się z chwilowego marazmu i trzymał już przeciwniczki na bezpiecznym dystansie.

Gra elblążanek bardzo nierówna. Na Piotrcovię wystarczyła, ale to za mało na bardziej wymagające rywalki.

EKS Start Elbląg -MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:30

MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów 37:21

Piłka Ręczna Koszalin - Eurobud JKS Jarosław 29:29 k.2:4

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 21:18