W Elblągu kolejny turniej przed I ligą – Warmia Energa nie dała szans rywalom

W sobotę (31 sierpnia) w Elblągu odbył się towarzyski turniej zespołów piłki ręcznej mężczyzn występujących w I lidze. Formuła podoba jak przed tygodniem w Olsztynie.Triumfatorem imprezy została Warmia Energa Olsztyn, która pokonała w finale gospodarzy 34:24 (15:14). Olsztynianie prezentują się bardzo dobrze. Są świetnie przygotowani fizycznie. Trzecie miejsce zajęli SPR USAR Kwidzyn, a czwarte Tytani Wejherowo.

Półfinały

KS Meble Wójcik Elbląg – Tyrani Wejherowo 38:26 (17:16)

KS Meble Wójcik: Jakub Dąbrowski, Dominik Jaworski, Sebastian Ram, Bartosz Ławrynowicz-4, Piotr Budzich-6, Wojciech Kowszuk-2, Rafał Stępień-4, Kamil Karczewski-3, Adam Nowakowski-5, Kacper Sparzak-1, Bartosz Krawiec-1, Cezary Bartnicki-1, Damian Nowak-2, Michał Sucharski, Maksymilian Chyła-5, Dominik Pałasz-4.

Pewne zwycięstwo gospodarzy, choć w pierwszej części rywale stawiali zacięty opów. Elblążanie zdobywali przewagę (6:3, 14:11), ale szybko ja tracili i w efekcie na półmetku prowadzili minimalnie. Po zmianie stron zespół KS Meble wyraźnie już dominował i przewaga rosła z minuty na minuty na minutę. Tym samym gospodarze zagrają o pierwsze miejsce.

Warmia Energa Olsztyn – SPR USAR Kwidzyn 32:21 (15:13)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski,Dawid Mięsopust-4, Piotr Dzido-1, Szymon Hegier-7, Bartosz Idzikowski-2, Maciej Fabianowicz-7, Tomasz Pasymowski, Mateusz Kopyciński-2, Mateusz Kosmala-3, Wojciech Golks-2, Jakub Zemełka, Miłosz Rupp-2, Paweł Deptuła-1, Sebastian Koledziński, Marcin Malewski-1

Spotkanie miało podobny przebieg jak w Olsztynie. Beniaminek I ligi dość długo prowadził równorzędna grę. W ostatnim kwadransie kwidzynianie wyraźnie opadli z sił i Warmia Energa bezkarnie powiększała dystans.

o 3 miejsce

Tytani Wejherowo – SPR USAR Kwidzyn 26:29 (15:17)

Finał

KS Meble Wójcik Elbląg – Warmia Energa Olsztyn 24:34 (14:15)

KS Meble Wójcik: Jakub Dąbrowski, Sebastian Ram, Bartosz Ławrynowicz-3, Piotr Budzich-2, Wojciech Kowszuk-1, Rafał Stępień-2, Kamil Karczewski-2, Adam Nowakowski-3, Bartosz Krawiec-3, Cezary Bartnicki, Damian Nowak-2, Maksymilian Chyła-6, Dominik Pałasz-

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Kacper Kłodziński, Dawid Mięsopust-3, Piotr Dzido-2, Bartosz Idzikowski-3, Maciej Fabianowicz-2, Tomasz Pasymowski, Mateusz Kopyciński-2, Mateusz Kosmala-2, Wojciech Golks-7, Jakub Zemełka-3, Miłosz Rupp-4, Paweł Deptuła-2, Sebastian Koledziński-1, Marcin Malewski-1

Finałowe spotkanie łatwo wygrali olsztynianie. Po pierwszej wyrównanej połowie na początku drugiej goście zanotowali serię i odskoczyli na 20:14. Opanowali całkowicie sytuację i do końca grali z dużą swobodą. Trzeba przyznać, że Warmia Energa prezentuje się coraz lepiej i na tle wymagającego zazwyczaj rywala z Elbląga wypadła bardzo korzystnie. Nic dziwnego, że dwie indywidualne nagrody przypadły olsztyniakom. Najlepszym bramkarzem został Daniel Makowski, a MVP turnieju Wojciech Golks.