W II lidze: Kętrzynanie walczą do końca, Szczypiorniak bez szans w Kwidzynie, Jeziorak finiszował, ale na próżno

Tym razem II liga rozgrywa mecz na raty. KS Szczypiorniak Olsztyn przegrał w czwartek (14 marca) w Kwidzynie z liderem tabeli USAR-em 25:45 (12:27). W sobotę MKS MOSiR Kętrzyn odniósł zwycięstwo u siebie nad Latochą Agropomem Gniew 33:30 (17:14) imponując ambicją i przełamując w końcówce opór rywali. Jeziorak Iława  przegrał z KPR Gryfino 27:28 (13:15)

USAR Kwidzyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 45:25 (27:12)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński oraz Jakun Jurewicz-8, Dominik Lewandowski-2, Mateusz Tydel, Robert Targoński-4, Filip Lewalski, Jakub Kozłowski-1, Mateusz Reszczyński, Piotr Kopczyński, Maciej Milewski, Przemysław Mosiewicz-1, Maciej Retkiewicz-3, Jakub Ostrówka-4, Wojciech Wicinek-1, Maciej Kozłowski-1

Olsztynianie dzielnie trzymali się przez pięć minut , kiedy gospodarze prowadzili tylko 5:3. Od tego momentu ich przewaga zespołu z Kwidzyna rosła błyskawicznie. Już po pierwszej części było 15 branek różnicy. Po przerwie lider nie był już tak zachłanny, ale zwycięstwo 45:25 mówi wszystko o dysproporcji w umiejętnościach obu drużyn.

MKS MOSiR Kętrzyn – Latocha Agropom Gniew 33:30 (17:14)

MKS MOSiR Kętrzyn: Maciej Gryczka, Tomasz Turek oraz, Sławomir Tymoszuk, Paweł Dziakiewicz-2, Wojciech Kowszuk-4, Tomasz Mikłasz-2, Dominik Pałasz-12, Krystian Kręciewski-5, Maciej Wójcik-8, Mateusz Jasione

Kętrzynianie odnieśli czwarte zwycięstwo w lidze, w tym trzecie za pełna pulę. Wygrali zasłużenie, najważniejsze, że potrafili przełamać chwile słabości. Po początkowym prowadzeniu gospodarzy, rywale w 15 minucie wyrównali na 8:8. Końcówka tej części należała jednak do miejscowych, którzy odskoczyli na trzy trafienia. Po przerwie MKS MOSiR przeżywał kryzys. Goście nawet objęli prowadzenie 20:18. Między 37 a 47 minutą kętrzynianie dali prawdziwy koncert. Wygrali ten okres 7:1, odzyskali inicjatywę i pewnie zainkasowali punkty. Znów dwucyfrowy wynik zanotował Dominik Pałasz – 12 bramek.

Jeziorak Iława – KPR Gryfino 27:28 (13:15)

Jeziorak Iława: Marcin Prorok, Grzegorz Dudek, Maciej Malinowski-4, Patryk Buluk, Krzysztof Szajkowski, Łukasz Kamiński, Jakub Jarząb-8, Michał Gawiński, Grzegorz Baliński-8, Grzegorz Giżyński-4, Patryk Golon, Dominik Rogala-1, Jakub Minder. Marcin Zagrajek-2.

Niezwykle wyrównane spotkanie. Goście przyjechali bardzo wąskim składem (zaledwie 9 zawodników), a mimo to w denerwującej końcówce obronili zwycięstwo. W pierwszej części najpierw lekko przeważali iławianie (15 minuta 8:6), potem jednak do głosu doszli ich rywale. Po zmianie stron trwała bezpardonowa walka bramka za bramkę, a rezultat cały czas oscylował wokół remisu. W ostatnich minutach Gryfino odskoczyło na trzy trafienia, a dwie bramki zdobyte przez Grzegorza Giżyńskiego tylko zmniejszyły rozmiary porażki.

AZS UKW Bydgoszcz - SMS II ZPRP Gdańsk 30:35 / 14 - 19 /

KS Tytani Wejherowo - MKS Henri-Lloyd Brodnica 34:31 / 16 - 15 /

ITS Jeziorak Iława - KPR Gryfino 27:28 / 13 - 15 /

MLKS Borowiak Czersk - MKS Grudziądz 27:42 / 16 - 19 /

MKS MOSIR Kętrzyn - Latocha Agropom Gniew 33:30 / 17 - 14 /

KS Szczypiorniak Gniezno - AZS UMK Toruń 37:26 / 19 - 12 /

SKPR USAR Kwidzyn - KS Szczypiorniak Olsztyn 45:25 / 27 - 12 /

1 SKPR USAR Kwidzyn 21 63 757:510