1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Płock 2019 – Na pożegnanie Szczypiorniak wypunktował Szczecin

W Płocku w weekend (15/17 lutego) odbywał się turniej 1/8 Finału Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej.  Olsztynianie grali z: UKS Olimpia Biała Podlaska, Orlenem Wisłą Płock i MKS CKS SMS Szczecin. Zajeli trzecie miejsce nie dające awansu Olsztynianie po porazkach z: UKS Biała Podlaska 36:42 (15:23) o Orlenem Wisłą Płock 24:37 (9:18) w ostatnim dniu pokonali MKS CKS SMS Szczecin 29:24 (11:11).

Terminarz i wyniki

Piątek 15 lutego - Hala sportowa Politechniki Warszawskiej

UKS Olimpia Biała Podlaska - KS Szczypiorniak Olsztyn 42:36 (23:15)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Dominik Lewandowski-9, Jakub Kozłowski-1 Przemysław Mosiewicz-3, Mateusz Reszczyński-6, Robert Targoński-8, Mateusz Kołoszko, Jakub Brzeziński-5, Jakub Ostrówka-2, Maciej Retkiewicz, Wojciech Wicinek-2, Filip Mazurek

Pierwszą bramkeę w tym meczu zdobyli olsztynianie, ale było to jedyne prowadzenie Szczypiorniaka. Rywale bardzo szybko opanowali sytuację i juz w 7 minucie bylo 6:2 dla Olimpii. To oczywiście ustawilo grę. Olsztynianie starali się dogonić przeciwników, ale ci grali spokojniej, wykorzystywali nasze błędy i do przerwy praktycznie rozstrzygnęli losy spotkania. Po zmianie stron niewiele sie zmieniło. Na kwadrans przed końcem Szczypiorniak przegrywał 25:33 i nie było szans by odrobić dystans. Ponad 40  bramek w siatce olsztynian, to nie wymaga komentarza.

ORLEN Wisła Płock - MKS CKS-SMS SZCZECIN 39:21 (19:11)

Sobota 16 lutego - ORLEN Arena

MKS CKS-SMS SZCZECIN - UKS Olimpia Biała Podlaska 26:40 (12:23)

ORLEN Wisła Płock - KS Szczypiorniak Olsztyn 37:24 (18:9)

Pewne zwycięstwo gospodarzy, co było zresztą do przewidzenia. Wisła kontrolowała ten mecz. Należy pamietac, że Szczypiorniak ma w składzie młodszych zawodników, a w piłce ręcznej siła fizyczna ma ogromne znaczene.

Niedziela 17 lutego - ORLEN Arena

KS Szczypiorniak Olsztyn - MKS CKS-SMS SZCZECIN 29:24 (11:11)

Mecz pocieszenia o trzecie miejsce, które nie daje awansu, ale plasuje znacznie wyżej w hierarchii Mistrzostw Polski. Dobra druga polowa, w której olsztynianie wyraźnie wypunktowali rywali.

ORLEN Wisła Płock - UKS Olimpia Biała Podlaska 31:26 (17:8)