W lidze juniorów młodszych – W Elblągu zabójcza końcówka Truso, zadecydują mecze na szczycie

W lidze wojewódzkiej juniorów młodszych trwa rywalizacja trzech zespołów o tytuł mistrzowski. W rozegranych w niedzielę (10 lutego) meczach faworyci: Szczypiorniak I Olsztyn i MDK Bartoszyce wysoko pokonali rywali. Natomiast w środę (13 lutego) Truso Elbląg po pasjonującym spotkaniu pokonało Omegę Mrągowo 35:32, ale do prawie 50 minuty prowadzili goście. O medalach zadecydują bezpośrednie mecze między najmocniejszymi zespołami.

VII kolejka

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MDK Bartoszyce 29:33 (14:18)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Sebastian Kusiak, Maciej Warmiński-7, Jakub Bednarczyk-7, Marcin Argalski-1, Kacper Litwińczyk, Karol Domagalski-3, Eryk Kulas-3, Rafał Dzeiniszewski-7, Michał Mielewczyk, Mateusz Mościcki, Jakub Bądzelewski-1

MDK Bartoszyce: Korneliusz Lewon, Dominik Bartnicki-2, Filip Tokarz, Bartłomiej Działa-2, Dawid Marciniak, Kacper Habiński-2, Jakub Tokarz-16, Maciej Szewczyk, Jakub Lewandowski-5, Łukasz Jurewicz, Mateusz Bembas, Kacper Pawłowski, Szymon Kanclerz-6, Hubert Działa

KS Szczypiorniak I Olsztyn – MTS Giżycko 35:21 (17:9)

KS Szczypiorniak I Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Maciej Kozłowski-7, Mateusz Rydel,-5 Paweł Krawczyński-4, Filip Lewaklski-3, Maciej Retkiewicz-1, Jakub Markowski, Maciej Milewski-3, Wojciech Zieliński-4, Szymon Konarzewski, Kacper Walczak, Damian Dyszkowski-2, Piotr Kopczyński-2, Mateusz rakowski, Mateusz Reszczyński-1, Tymoteusz Borysiuk-3

MTS Giżycko: Oskar Tiwończuk-8, Adam Polakowski-3, Krystian Bereza-2, Michał Sawko-2, Michal Wojgienica-2, Ernest Pawlak, Damian Nowakowski, Jakub Cedrowski, Mateusz Siedlecki-4

MKS Truso Elbląg – MUKS Omega Mrągowo 35:32 (18:22)

MKS Truso Elbląg: Jakub Kreft, Mateusz Plak, Dominik Latarski-8, Kacper Wocial, Patruk Plak-2, Jakub Masłowski, Cezary Stepień-6, Marek Szot, Mikołaj Sowiński-1, Kornel Żelichowski. Jakub Masalski-4, Radosław Tatar-2, Jakub Bartkowski-12

MUKS Omega Mrągowo: Mateusz Kiejdo, Jakub Purzycki, Michał Borowski, Patryk Zientarski-11, Marceli Węglewski, Bartosz Polonis-6, Adam Panek-Czupta-6, Jakub Żbikowski-2, Filip Wiatrow, Wojciech Fedor, Kacper Ostaszewski-2, Nikodem Mazurek-5, Viktor Jabłoński

Mrągowianie jeszcze raz udowodnili, że są zespołem nieobliczalnym i sprawili gospodarzom wiele kłopotów. Do 20 minuty mecz był bardzo wyrównany (12:12), po czym nastąpiła znakomita seria gości. W 25 minucie Omega prowadziła 19:13 i zanosiło się na niespodziankę. Elblążanom do przerwy udało się nieco zniwelować dystans. Po przerwie Truso zabrało się do odrabiania strat. Dopiero w 50 minucie gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie 30:29 i w końcówce dzięki bramkom Cezarego Stepnia i Dominika Latarskiego zapewnili sobie zwycięstwo. Najlepszymi snajperami spotkania byli jednak: w Truso Jakub Bartkowski -12 bramek , w zespole z Mrągowa: Patryk Zientarski -11 bramek

1. MKS Truso Elbląg   7 18  248:197

2. KS Szczypiorniak Olsztyn I  7 18 244:139

3. MDK Bartoszyce   7 15 177:161

4. KS Szczypiorniak Olsztyn II 5 7 172:227

5. MUKS Omega Mrągowo   7 4 176:205

6. MTS Gizycko   7 3 138:226