W lidze juniorów młodszych (5) – Truso wygrało w Olsztynie i jest liderem, Szczypiorniak I lepszy od MDK, pierwsze punkty MTS Giżycko

W meczu otwierającym piąta kolejkę rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorów młodszych KS Szczypiorniak Olsztyn pokonał we własnej hali MDK Bartoszyce 29:18 (16:5) Gospodarze już w pierwszej części uzyskali zdecydowana przewagę i kontrolowali sytuacje do końca. Spodziewano się bardziej zaciętego meczu.Truso pewnie pokonał w Olsztynie Szczypiorniak II 40:27, natomiast w Giżycku gospodarze po zaciętym spotkaniu wygrali z Omega Mrągowo 28:26.

KS Szczypiorniak I Olsztyn – MDK Bartoszyce 29:18 (16:5)

KS Szczypiorniak I Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Maciej Kozłowski-2, Paweł Krawczyński-1, Robert Targoński-9, Filip Lewalski-1, Jakub Kozłowski-6, Maciej Retkiewicz, Jakub Markowski, Maciej Sporzyński, Maciej Milewski,Wojciech Zieliński-1, Kacper Walczak, Damian Dyszkowski-2, Piotr Kopczyński-2, Mateusz Reszczyński, Tymoteusz Borysiuk-5

MDK Bartoszyce: Maciej Szewczyk, Bartek Działa-4, Czarek Lasota-2, Hubert Działa, Mateusz Bembas, Kacper Habiński-1, Jakub Tokarz-3, Szymon Kanclerz-6, Jakub Lewandowski-1, Dominik Bartnicki, Dawid Marciniak, Filip Tokarz, Maciej Świątek, Kacper Pawłowski-1. Trener: Andrzej Cichocki

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MKS Truso Elbląg 27:40 (13:19)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Sebastian Kusiak, Dominik Jamrószka-2, Maciej Warmiński-9, Jakub Bednarczyk-1, Igor Kozłowski-1, Kacper Litwińczyk, Karol Domagalski-2, Eryk Kulas-5, Rafał Dzieniszewski-4, Michał Mielewczyk, Mateusz Mościcki, Kamil Seledec-1, Jakub Bądzelewski-2

MKS Truso Elbląg: Michał Górka, Dominik Latarski-7, Mateusz Malinowski, Patryk Plak-2, Jakub Masłowski-2, Cezary Stępień-5, Mikołaj Sowiński-4, Jakub Masalski-6, Radosław Tatar-4, Jakub Bartkowski-10, Mateusz Plak, Jakub Kreft

Do 15 minuty przeważali gospodarze. Dopiero po kwadransie elblążanie doprowadzili do remisu. Przejęli zdecydowanie inicjatywę i już schodząc na przerwę zapewnili sobie solidną zaliczkę. Potem grając konsekwentni zwiększali dystans i w efekcie odnieśli wysokie zwycięstwo.

MTS Gizycko – MUKS Omega Mrągowo 28:26 (15:10)

MTS Giżycko: Oskar Tiwończuk-3, Adam Polakowski-5, Krydtian Bereza-5, Michał Sawko-1, Michał Wojcienica-1, Ernest Pawlak, Damian Nowakowski-2, Jakub Cedrowski, Mikołaj Kowalski-6, Mateusz Siedlecki-5, Kacper Skaczkowski

MUKS Omega Mrągowo: Jakub Żbikowski-3, Patryk Zientarski, Mateusz Barczyk, Bartosz Polonis-5, Marceli Węglewski, Adam Panek-Czupta-3, Mateusz Kiejdo, Kacper Ostaszewski-5, Nikodem Mazurek-7, Viktor Jabłoński-3

Zacięte spotkanie. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili różnicą 4-5 bramek. Po przerwie nastąpiła ofensywa Mrągowa. Na kwadrans przed końcem goście doprowadzili do remisu 21:21. W 53 minucie był kolejny remis 23:23. Finisz należał do MTS, choć wynik cały czas był na styku. W 59 minucie szczypiorniści z Giżycka prowadzili 26:25 i grając bramka za bramkę zwycięstwa już nie oddali.

1 Truso Elblag 5 12 173:135

2 Szczypiorniak I Olsztyn 5 12 167:99

3 MDK Bartoszyce 5 9 116:108

4 Szczypiorniak II Olsztyn 5 5 124:152

5 Omega Mrągowo 5 4 120:142

6 MTS Giżycko 5 3 87:151