I liga rozlosowana (3 grupy po 12 zespołów) – Od razu derby: KS Meble Wójcik z Warmią Energa

Fot. Radosław Kowalski (ilustracja)

W czwartek (12 lipca) w siedzibie ZPRP odbyło się losowanie rozgrywek I ligi mężczyzn w sezonie 2018/19. Nim ustalono terminy i kolejność gier podano ostateczną decyzje, że 36 uczestników rywalizacji na tym szczeblu podzielono na trzy grupy po 12 drużyn. Słusznie odrzucono wersję dwóch grup po 18 teamów, która też wchodziła w rachubę.

Już sam fakt dopuszczenia do I ligi aż 36 zespołów jest kontrowersyjny, ale jak już do tego doszło postąpiono w miarę rozsądnie, bowiem alternatywny projekt przewidywał rozegranie w sezonie 34 spotkań, co byłoby istnym szaleństwem. Po 30 grach poprzednich rozgrywek niektóre drużyny m.in. Warmia Energa były prawie zdekompletowane.

Udział olsztynian w rozgrywkach był od razu wiadomy, natomiast KS Meble Wójcik, który zrezygnował z udziału w rywalizacji w zawodowej superlidze, miał początkowo problemy by drużynę przyjęto w szeregi I-ligowców, ale ostatecznie wszystko szczęśliwie się skończyło. Zapewne koronnym argumentem były sukcesy juniorów MKS Truso Elbląg.

Premiera rozgrywek nastąpi 23 września i od razu dojdzie do derbów, kiedy to Meblarze zagrają na własnym parkiecie z Warmią.

Terminarz

I (22/23 września)

MKS Mazur Sierpc - KS Stal Gorzów

MKS Nielba Wągrowiec - KSPR Gwardia Koszalin

SPR GKS Żukowo - MKS Sambor Tczew

Polski Cukier Pomezania Malbork - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

KS Meble Wójcik Elbląg - OKPR Warmia Energa Olsztyn

SMS ZPRP Gdańsk - CKS Jurand Ciechanów

II (29/30 września)

KS Stal Gorzów - CKS Jurand Ciechanów

OKPR Warmia Energa Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk Lubiana Kościerzyna

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - KS Meble Wójcik Elbląg Energa Olsztyn

MKS Sambor Tczew - Polski Cukier Pomezania Malbork

KSPR Gwardia Koszalin - SPR GKS Żukowo

MKS Mazur Sierpc -   MKS Nielba Wągrowiec

III (6/7 października)

MKS Nielba Wągrowiec - KS Stal Gorzów

SPR GKS Żukowo - MKS Mazur Sierpc

Polski Cukier Pomezania Malbork - KSPR Gwardia Koszalin

KS Meble Wójcik Elbląg- MKS Sambor Tczew

SMS ZPRP Gdańsk- Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

CKS Jurand Ciechanów - OKPR Warmia Energa Olsztyn

IV (13/14 października)

KS Stal Gorzów - OKPR Warmia Energa Olsztyn

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - CKS Jurand Ciechanów

MKS Sambor Tczew - SMS ZPRP Gdańsk

KSPR Gwardia Koszalin - KS Meble Wójcik Elbląg

MKS Mazur Sierpc - Polski Cukier Pomezania Malbork

MKS Nielba Wągrowiec - SPR GKS Żukowo

V (20/21 października)

SPR GKS Żukowo - KS Stal Gorzów

Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Nielba Wągrowiec

KS Meble Wójcik Elbląg - MKS Mazur Sierpc

SMS ZPRP Gdańsk - KSPR Gwardia Koszalin

CKS Jurand Ciechanów - MKS Sambor Tczew

OKPR Warmia Energa Olsztyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

VI (3/4 listopada)

KS Stal Gorzów - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

MKS Sambor Tczew - OKPR Warmia Energa Olsztyn

KSPR Gwardia Koszalin - CKS Jurand Ciechanów

MKS Mazur Sierpc - SMS ZPRP Gdańsk

MKS Nielba Wągrowiec - KS Meble Wójcik Elbląg

SPR GKS Żukowo - Polski Cukier Pomezania Malbork

VII (10/11 listopada)

Polski Cukier Pomezania Malbork - KS Stal Gorzów

KS Meble Wójcik Elbląg - SPR GKS Żukowo

SMS ZPRP Gdańsk - MKS Nielba Wągrowiec

CKS Jurand Ciechanów - MKS Mazur Sierpc

OKPR Warmia Energa Olsztyn - KSPR Gwardia Koszalin

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - MKS Sambor Tczew

VIII (18/18 listopada)

KS Stal Gorzów - MKS Sambor Tczew

KSPR Gwardia Koszalin- Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

MKS Mazur Sierpc - OKPR Warmia Energa Olsztyn

MKS Nielba Wągrowiec - CKS Jurand Ciechanów

SPR GKS Żukowo - SMS ZPRP Gdańsk

Polski Cukier Pomezania Malbork - KS Meble Wójcik Elbląg

IX (24/25 listopada)

KS Meble Wójcik Elbląg - KS Stal Gorzów

SMS ZPRP Gdańsk - Polski Cukier Pomezania Malbork

CKS Jurand Ciechanów - SPR GKS Żukowo

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MKS Nielba Wągrowiec

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - MKS Mazur Sierpc

MKS Sambor Tczew 11 KSPR Gwardia Koszalin

X (1/2 grudnia)

KS Stal Gorzów - KSPR Gwardia Koszalin

MKS Mazur Sierpc - MKS Sambor Tczew

MKS Nielba Wągrowiec - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

GKS Żukowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn

Polski Cukier Pomezania Malbork - CKS Jurand Ciechanów

KS Meble Wójcik Elbląg - SMS ZPRP Gdańsk

XI (8/9 grudnia)

SMS ZPRP Gdańsk - KS Stal Gorzów

CKS Jurand Ciechanów - KS Meble Wójcik Elbląg

OKPR Warmia Energa Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - SPR GKS Żukowo

MKS Sambor Tczew - MKS Nielba Wągrowiec

KSPR Gwardia Koszalin - MKS Mazur Sierpc

Terminy rundy rewanżowej

12 kolejka - 26/27.01.2019  

13 kolejka - 09/10.02.2019  

14 kolejka - 16/17.02.2019  

15 kolejka - 23/24.02.2019  

16 kolejka - 02/03.03.2019  

17 kolejka - 16/17.03.2019

18 kolejka - 23/24.03.2019

19 kolejka - 30/31.03.2019

20 kolejka - 06/07.04.2019

21 kolejka - 13.04.2019

22 kolejka – 27.04.2019

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn