Miłe zakończenie rundy przez Stomilanki – Było 3:0. potem tylko 3:2, ale wytrzymały

Znakomicie zakończyły pierwsza rundę rozgrywek I ligi Stomilanki, które w niedziele (17 listopada) pokonał w Środzie Wielkopolskiej Polonię 3:2 (2:0). Olsztynianki prowadziły już 3:0, ale rywalki się nie poddały i w końcówce było trochę nerwowo, ale trzy punkty wyjechały z zespołem do stolicy Warmii i Mazur. Przed spotkaniem KKP Stomilanki miał trzy punkty straty do Polonii. Dzięki zwycięstwu  zakończył rundę na medalowym trzecim miejscu.

Polonia Środa Wielkopolska – KKP Stomilanki Olsztyn 2:3 (0:2)

Bramki: Tarakanova, Augustyniak i Zawistowska

KKP Stomilanki: Tomasiak, Krech, Kędzia, Mazurkiewicz, Grzesik, Roman, Rosiak, Zawistowska, Augustyniak(79 Szóstko), Tarakanova, Cichowska. Rezerwowe: Kaźmierczak, Senkbeil, Szczepańska, Czarnecka.Olsztynianki świetnie zaprezentowały się w pierwszej połowie, zdobywając dwie bramki. Gdy po przerwie podwyższyły na 3:0 wydawało się, że losy spotkania są przesądzone. Polonistki nie poddały się i w 71 min było już tylko 3:2 dla Stomilanek. W ostatnich minutach zespół gości umiejętnie bronił korzystnego wyniku i udało się. Komplet punktów zasłużenie trafił do Olsztyna.Wyniki

AP Kotwica Kołobrzeg - KS Raszyn 0:2

APLG Gdańsk - UKS SMS II Łódź 3:0

Polonia Poznań - Ząbkovia Ząbki 1:5

Unifreeze Górzno - Praga Warszawa 0:4

Polonia Środa Wielkopolska - KKP Stomil Olsztyn 2:3

Piastovia Piastów - Medyk II Konin 3:2

1. APLG Gdańsk 11 28 29-13

2. UKS SMS II Łódź 11 27 39-11