Przed rewanżem Constractu z Gwiazdą Ruda Śląska – Oby był to ostatni mecz sezonu

Fot. fc constract lubawa facebook (ilustracja)

W tym tygodniu ekstraklasowy zegar obraca się dużo szybciej, a odliczane dni mijają niczym mrugnięcie powieki. Nadchodzi czas ostatecznych rozstrzygnięć, które po raz kolejny zależą tylko od jednego spotkania. Paradoksem jest, że nigdy wcześniej nie zależało nam tak bardzo na tym, żeby było to ostatnie spotkanie sezonu. Taką gwarancję daje tylko zwycięstwo i bezpośredni awans, w przeciwnym razie futsalowa karuzela nastrojów będzie kręcić się dalej.

Czy po śląskiej wyprawie (remis 2:2) zespół Consstractu Lubawa wrócił do pełni sił, czy mamy jakiekolwiek problemy zdrowotne ?

Trener Dawid Grubalski: Jesteśmy poobijani, ale do soboty każdy powinien się zregenerować. Z urazem walczy Maciej Maśkiewicz, ale wierzę że zaciśnie zęby i zagra kolejny dobry mecz bo i w Rudzie grał ze swoimi problemami. Pozostali są zdrowi.

Przy okazji przeglądu wojska dowodzonego przez Dawida Grubalskiego udaje się podpytać o taktykę na rewanżowe spotkanie. Czy własna hala sprawi, że nasze poczynania ofensywne będą nieco bardziej odważne ?

Dawid Grubalski: Chcemy wrócić do swojej płynnej gry do jakiej przyzwyczailiśmy kibiców i samych siebie, mecz na Halembie trzeba było wybiegać wywalczyć i nie przegrać. Tak się stało więc teraz powinno być tylko lepiej.

Czy założenia przedmeczowe zakładają obronę niskiego remisu ( 0:0, 1:1 ) przy takim obrocie sytuacji ?

Dawid Grubalski: Praktycznie żadne spotkanie w tej dyscyplinie takim wynikiem się nie kończy, więc głupotą byłoby bronić tego wyniku. Wychodzimy zawsze by wygrać i strzelać bramki tak będzie i w tym meczu.

Krótka rozmowa wystarczyła do tego żeby upewnić się w przekonaniu, że mamy silny pewny siebie zespół, który wie czego chce i o co będzie walczył w sobotni wieczór. Niczego nie można być pewnym, ale taka postawa daje nadzieje i buduje wiarę, że będzie to magiczny i jedyny taki wieczór w Lubawie. Dawid Grubalski nie zwykł, wróżyć z fusów i wypowiadać zdań, w które sam nie wierzy dlatego chwali rywala, ale też zna wartość swojej drużyny.

Dawid Grubalski: Trudno znaleźć jeden złoty środek czy szansę. Gwiazda to solidny, silny fizycznie zespół który ma spore doświadczenie co zmusza nas do tego by zagrać na na maksimum mozliwości. Kibice w Lubawie tym sezonie kilka spotkań na wysokim futsalowym poziomie już zobaczyli, wierzę że to będzie kolejny taki mecz.

Materiał KS Constract Lubawa

Przypominamy, że zwycięzca dwumeczu Constract – Gwiazda ( rewanż  18 maja g. 18) awansuje bezpośrednio do ekstraklasy. Przegrany otrzyma jeszcze jedną szansę w kolejnym barażu (mecz i rewanż) z zespołem Pogoń 04 Szczecin, który w minionym zespole występował w elicie.

c756h

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn