Spacerek Stomilanek – Sztorm groźny tylko z nazwy

W trzeciej kolejce spotkań I ligi piłkarek (grupa północna) KKP Stomilanki pokonał w niedziele (9 września) na własnym boisku Sztorm Gdańsk 5:0 (3:0). Olsztynianki były zdecydowanymi faworytkami i mecz potoczył się według spodziewanego scenariusza. Przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji, zwłaszcza po przerwie mecz był jednostronnym widowiskiem

KKP Stomilanki Olsztyn – Sztorm Gdańsk 5:0 (3:0)

1:0 - Sandra Bukowska (11), 2:0 – Ada Rosiak (20), 3:0 Valentina Tarakanova (34), 4:0 – Sandra Bukowska (46), 5:0 – Sandra Bukowska (61)

KKP Stomilanki Olsztyn: Marta Kaźmierczak, Paula Krech, Eliza Ostrowska (80 Katarzyna Senkbeil), Paulina Mazurkiewicz, Marta Smolińska, Sandra Bukowska, Anna Siwicka (46 Paulina Wasiluk), Ada Rosiak, Katarzyna Grzesik (80 Aleksandra Pęk), Paula Zawistowska (80 Sandra Gonciarz), Valentina Tarakanova.

Gdańszczanki w dwóch dotychczasowych spotkaniach przegrały po 0:6, więc Stomilanki wystąpiły w niedzielę w roli zdecydowanego faworyta. Szybko wzięły się do pracy i po 20 minutach prowadziły 2:0. Nie zmieniło to obrazu spotkania. Zespół gości nie miał po prostu argumentów. Olsztynianki nadal więc przeważały i zdobywały kolejne bramki. Pod tym względem zaimponowała Sandra Bukowska, która trzykrotnie trafiła do siatki rywalek. Po przerwie Stomilanki mimo dominacji oszczędzały rywalki, bowiem mecz powinien zakończyć się dużo wyższym rezultatem.

Piastovia Piastów - Lechia Gdańsk 3:3

Polonia Środa Wielkopolska - Kotwica Kórnik 3:2

KKP Stomil Olsztyn - Sztorm Gdańsk 5:0

KKP Bydgoszcz - UKS SMS II Łódź 3:0

Praga Warszawa - Unifreeze Górzno 2:2

KS Raszyn - Medyk II Konin 1:1

1. KKP Bydgoszcz 3 9 6-0

2. Piastovia Piastów 3 7 14-7