XXIX Bieg Jaćwingów Gołdap 2019 – Piękna tradycja, śniegu i emocji nie zabrakło

Fot. goldap.org

W weekend (2/3 lutego) w Gołdapi odbywała się jedna z najstarszych imprez narciarskich na terenach nizinnych Polski - XXIX Bieg Jaćwingów. W sobotę Las Kumiecie był arena rywalizacji zawodników z całego kraju i Litwy w stylu dowolnym (20 km panowie i 10 km panie), w niedzielę uczestnicy spróbowali swych sił klasykiem. Oprócz dorosłych startowały też dzieci i młodzież na odpowiednio krótszych dystansach.

Sobotni bieg na 20 km toczył się pod dyktando gości z Litwy. Wygrał Stepan Terentjev, drugi był Marijus Burtimavicius, a trzeci pierwszy z Polaków Rafał Koryciński z Gdańska. Na szóstej pozycji finiszował zawodnik gospodarzy Hubert Paszkowski – triumfator kat. M40 Tuz za nim na mecie znalazł kolejny gołdapianin Robert Sadowski – drugi w kat. M50. W dziesiątce zmieścił się jeszcze Dominik Rogala (Gołdap) – trzeci w M40. Ponadto na podium w kategoriach znaleźli się: Natan Ciborowski (Pisz) – trzeci w M20, Krzysztof Pruszyński )Gołdap) – trzeci w M50, Andrzej Piasecki (Mrągowo) – pierwszy w M60, Andrzej Kliniewski (Pozezdrze) – drugi w M30, Paweł Rynko (Olsztyn) – trzeci w M30 i Czesław Truchan (Żytkiejmy) – tzreci w60.

Wśród pań zwyciężyła Magdalena Czusz (Tomaszow Lubelski) przed Roksana Ciborowską (Jasło) i Anna Buzulską (Gorzów Wielkopolskie). Czarta w open i druga w kat. K40 była Aneta Ciborowska (Pisz), w dziesiatce na ósmej pozycji zameldowała sie Kamila Ołów (Dubeninki) – czwarta w K20.

W niedzielę rywalizowano stylem klasycznym. Na dystansie 14.4 km całe podium zajęli goście z Litwy. Podobnie jak w sobotę zwyciężył Stepan Terentjev, drugi był Marijus Butrimavitius, a trzeci Dainius Kiela. Najlepszy z Polaków Damian Ciborowski (Jasło) zajął czwarte miejsce. Z gołdapian najszybciej pobiegł Hubert Paszkowski – ósme miejsce i zwycięstwo w kat. M40. Dziesiątkę zamknął Natan Ciborowski (Pisz). Wśród pań triumfowała Roksana Ciborowska (Jasło), przed Anetą Ciborowską (Pisz), która była najlepsza w K40. Inni reprezentanci Warmii i Mazur stawali też na podium w kategoriach. Robert Sadowski (Gołdap) wygrał kat. M50, Paweł Rynko (Olsztyn) był drugi w M30, Alicja Bartel (Olsztyn) zwyciężyła w K30, Wiesław Truchan (Żytkiejmy) był drugi w M60, a trzeci w tej grupie wiekowej był Andrzej Guzowski (Elbląg). Ewa Kozłowska (Olsztyn) zajęła trzecia lokatę w K30.

Na krótszym dystansie prowadzono tylko klasyfikacje open. Pierwszy metę minął Robert Sadowski (Gołdap), drugi był Adam Wysocki (Augustów), a trzeci Mariusz Krygier (Dubeninki). W rywalizacji pań zwyciężyła Paulina Mysz przed Klaudia Merchel (obie Kartuzy), a trzecia była Katarzyna Krygier (Dubeninki)

Wyniki

Mężczyźni (29 km F)

1 Terentjev Stepan 1996 Visaginas 00:58:35 1/M20

2 Butrimavičius Marijus 1982 SK “Mohikanai”, Trakai 00:59:34 1/M30

3 Koryciński Rafał 1971 Team nabiegowkach.pl/ Cartusia Kartuzy, Gdańsk 01:01:12 1/M40

4 Ciborowski Alan 2000 KS Speed Jasło, 01:03:03 2/M20

5 Ciborowski Damian 1973 KS Speed Jasło, 01:03:07 2/M40

6 Paszkowski Hubert 1974 skipol.pl TEAM, Gołdap 01:04:01 3/M40 1

7 Sadowski Robert 1967 skipol.pl TEAM, Gołdap 01:04:33 1/M50 2

8 Wysocki Adam 1974 Augustów 01:06:48 4/M40

9 Krygier Mariusz 1975 Skipol.PL Team/ IPA GOŁDAP, Dubeninki) 01:07:49 5/M40

10 Rogala Dariusz 1970 Skipol.pl TEAM, Gołdap 01:07:50 6/M40 3

11 Ciborowski Sebastian 1970 sebasport Pisz, 01:09:35 7/M40

12 Kvedaravicius Mindaugas 1975 Kaunas 01:13:27 8/M40

13 Ciborowski Natan 1998 sebasport Pisz, 01:14:22 3/M20

14 Saniuk Sebastian 1975 Iryd Gołdap /skipol.pl TEAM, Gołdap 01:14:41 9/M40 4

15 Meissner Janusz 1961 Cartusia-Skipol Team, Kartuzy 01:14:44 2/M50

16 Skomorowski Dominik 1974 Skipol.pl TEAM, Gołdap 01:15:03 10/M40 5

17 Kuskowski Marek 1978 IRYD Gołdap/LANGE TRI COACH, Gołdap 01:16:40 11/M40 6

18 Ciborowski Bastian 1995 sebasport Pisz, 01:18:19 4/M20

19 Żyliński Waldemar 1973 1973, Suwałki 01:18:32 12/M40

20 Mazur Zbyszek 1972 Żytkiejmy 01:19:35 13/M40

21 Pruszyński Krzysztof 1967 JW 4808 GOŁDAP, Gołdap 01:19:53 3/M50

22 Piasecki Andrzej 1953 Piasecki Concept, Mrągowo 01:21:57 1/M60

23 Mazur Jarosław 1969 Mega Elbląg, Elbląg 01:22:14 4/M50

24 Warcaba Tomasz 1972 DKB "Odcisk", Dobre Miasto 01:22:22 14/M40

25 Kliniewski Andrzej 1987 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Pozezdrze 01:23:19 2/M30

26 Rynko Paweł 1980 Olsztyn 01:23:44 3/M30

27 Kruwelski Tomasz 1980 SG Gołdap, Gołdap 01:24:29 4/M30 8

28 Tyszuk Grzegorz 1959 Białystok 01:24:40 2/M60

29 Murenas Aurimas 1981 Kaunas 01:26:25 5/M30

30 Czech Tomasz 1979 ZKN "Sokół" Zagórz, Poraż 01:26:28 15/M40

31 Chrzanowski Jakub 1978 Ogrodniczki Supraśl 01:26:46 16/M40

32 Macianis Stanisław 1963 Sejny 01:28:37 5/M50

33 Krakówko Robert 1972 Rosochate Kościelne 01:29:53 17/M40

34 Walnicki Mirosław 1966 Węgorzewo 01:31:24 6/M50

35 Jarząbek Wojciech 1963 Ostrołęka 01:31:32 7/M50

36 Styra Darius 1979 Kaunas 01:36:06 18/M40

37 Okurowski Jerzy 1941 Supraśl 01:36:52 1/M70

38 Truchan Wiesław 1958 PŁOMYK - ŻYTKIEJMY, 01:37:59 3/M60

39 Kondraciuk Krzysztof 1965 Gołdap 01:39:34 8/M50 9

40 Grzeszczak Bogusław 1951 Otwock 01:51:11 4/M60

41 Jacewicz Zbigniew 1968 Suwałki 02:08:41 9/M50

42 Sudoł Dominik 1978 SUDOŁ COOPERATION, Kwidzyn 02:11:31 19/M40

43 Górny Józef 1949 Rzeszów 02:20:53 2/M70

44 Gajewski Andrzej 1960 Gajówka Olsztyn, Olsztyn Gajówka 02:21:20 10/M50

Fot. goldap.info

Kobiety (10 km F)

1 Czusz Magdalena 1993 AZS AWF Katowice, Tomaszów Lubelski 00:36:49 1/K20

2 Ciborowska Roksana 2003 KS Speed Jasło, Jasło 00:37:07

3 Bezulska Anna 1978 Gorzów Wlkp. 00:37:15 1/K40

4 Ciborowska Aneta 1977 sebasport Pisz, 00:37:54 2/K40

5 Chełmińska Katarzyna 1999 Akademia Nart Biegowych Csir Augustów, Augustów 00:39:23 2/K20

6 Piotrowska Aneta 1969 UKS ,,Hubal "Białystok, Supraśl 00:40:03 1/K50

7 Kułakowska Magda 1997 UKS Hubal Białystok, Białystok 00:41:10 3/K20

8 Ołów Kamila 1990 Dubeninki 00:42:02 4/K20

9 Styriene Agne 1982 Kaunas 00:42:28 1/K30

10 Karpiuk Barbara 1975 Białystok 00:46:41 3/K40

11 Wysocka Olga 2002 Akademia Nart Biegowych Csir Augustów, 00:46:54 04:41

12 Ciborowska Katarzyna 1976 KS Speed Jasło, 00:47:48 4/K40

13 Skorupa Faustyna 2001 Akademia Nart Biegowych Csir Augustów, 00:50:04 5/K20

14 Mureniene Agne 1982 Kaunas 00:51:03 2/K30

15 Kumpyte Rasa 1979 Kaunas 00:55:46 5/K40

16 Szymczyk Anna 1975 Otwock 01:01:43 6/K40

17 Gawęcka Magdalena 1962 Rosochaty Róg 01:03:45 2/K50

18 Kadłubiska Anita 1973 Gdańsk 01:06:06 7/K40

19 Zdolska Edyta 1973 Stawiguda 01:15:46 8/K40

20 Olszewska Małgorzata 1974 Gdańsk 01:20:54 9/K40

21 Mazur-Sudoł Marta 1978 SUDOŁ COOPERATION, Kwidzyn 01:23:55 10/K40

22 Stachowska Monika 1974 Gdańsk 01:25:36 11/K40

23 Michalak-Szymanska Paulina 1974 SULMIN BOHO, Gdańsk 01:29:52 12/K40

24 Ciborowska Irena 1948) 01:40:52 1/K70

10 km poza konkursem

1 Ołów Sebastian 1987 Nadleśnictwo Gołdap, Jurkiszki 00:44:27 1

2 Buraczewski Grzegorz 1972 Ełk 00:46:00 2

3 Zarzecki Sławomir 1964 Gołdap 00:46:42 3

4 Traskowski Edward 1948 Nowa Wieś Ełcka 00:57:42 4

5 Kępczyński Janusz 1949 Ożarów Mazowiecki) 01:36:55 5

6 Góralczyk Jerzy 1941 01:45:42 6

Dystans 14.4 km C

1 Terentjev Stepan 1996 Visaginas 00:44:42 1 1/M20

2 Butrimavičius Marijus SK "Mohikanai", Trakai 00:46:14 2

3 Kiela Dainius 1972 S-Sportas, Vilnius 00:46:35 3 1/M40

4 Ciborowski Damian 1973 KS Speed Jasło, 00:46:43 4 2/M40

5 Koryciński Rafał 1971 team nabiegowkach.pl/ Cartusia Kartuzy, Gdańsk 00:47:10 5 3/M40

6 Ciborowski Alan 2000 KS Speed Jasło, 00:47:34 6 2/M20

7 Jarecki Piotr 2003 KS Speed Jasło, 00:48:04 7 3/M20

8 Paszkowski Hubert 1974 skipol.pl TEAM, Gołdap 00:50:44 8 4/M40 1

9 Katkevičius Ričardas 1990 Vilnius 00:50:50 9 4/M20

10 Ciborowski Natan 1998 sebasport Pisz 00:51:16 10 5/M20

11 Żamojtuk Daniel 1976 SKIPOL.PL Państwowa Straż Pożarna, Gołdap 00:51:34 11 5/M40 2

12 Ciborowski Sebastian 1970 sebasport Pisz, 00:52:12 12 6/M40

13 Sadowski Robert 1967 skipol.pl TEAM, Gołdap 00:52:20 13 1/M50 3

14 Jasiūnas Andrius 1979 OSK "Šilas", Vilnius 00:52:29 14 7/M40

15 Krygier Mariusz 1975 Skipol.PL Team/ IPA GOŁDAP, Dubeninki 00:52:35 15 8/M40

16 Trakimas Vytautas 1984 Jokers - Santa Monica Networks, Vilnius 00:55:18 16 1/M30

17 Szymański Dariusz 1962 Łomza 00:58:53 17 2/M50

18 Meissner Janusz 1961 Cartusia-Skipol Team, Kartuzy 00:59:43 18 3/M50

19 Kvedaravicius Mindaugas 1975 Kaunas 01:00:30 19 9/M40

20 Ciborowska Roksana 2003 KS Speed Jasło, Jasło 01:02:11 1 1/K20

21 Jachura Cezary 1964 Bęsia 01:02:12 20 4/M50

22 Ciuprinskas Martynas 1972 Vilnius 01:02:27 21 10/M40

23 Mazur Zbyszek 1972 Żytkiejmy 01:02:41 22 11/M40

24 Rynko Paweł 1980 Olsztyn) 01:03:07 23 2/M30

25 Czech Tomasz 1979 ZKN "Sokół" Zagórz, Poraż 01:05:16 24 12/M40

26 Varnas Alvidas 1945 Sariunai, Trakai 01:05:43 25 1/M70

27 Zubowicz Tomasz 1984 Suwałki 01:07:04 26 3/M30

28 Ciborowska Aneta 1977 sebasport Pisz, 01:07:18 2 1/K40

29 Kuskowski Marek 1978 IRYD Gołdap/LANGE TRI COACH, Gołdap 01:08:22 27 13/M40 4

30 Macianis Stanisław 1963 Sejny 01:08:22 28 5/M50

31 Mazur Jarosław 1969 Mega Elbląg, Elbląg 01:08:45 29 6/M50

32 Krakówko Robert 1972 Rosachate 01:09:52 30 14/M40

33 Murenas Aurimas 1981 Amžinai perspektyvūs, Kaunas 01:10:44 31 4/M30

34 Karnilowicz Zbigniew 1965 Gołdap 01:12:02 32 7/M50 5

35 Zubowicz Łukasz Okółek 01:12:18 33

36 Graszek Piotr 1970 Bydgoszcz 01:13:40 34 15/M40

37 Jarząbek Wojciech 1963 Ostrołęka 01:14:45 35 8/M50

38 Bartel Alicja 1980 Olsztyn 01:15:52 3 1/K30

39 Moroz Grzegorz 1960 Radziucie 01:16:23 36 9/M50

40 Grzeszczak Bogusław 1951 Otwock 01:18:37 37 1/M60

41 Truchan Wiesław 1958 PŁOMYK - ŻYTKIEJMY, Żytkiejmy 01:18:38 38 2/M60

42 Guzowski Andrzej 1952 Elbląg) 01:19:22 39 3/M60

43 Tyszuk Grzegorz 1959 Augustów 01:19:48 40 4/M60

44 Ciupiński Jerzy 1955 Olsztyn 01:21:22 41 5/M60

45 Bobrowski Jan 1967 Ełk 01:23:48 42 10/M50

46 Górny Józef 1949 Rzeszów 01:28:02 43 2/M70

47 Gawęcka Magdalena 1962 Rosochaty Róg 01:30:55 4 1/K50

48 Gajewski Andrzej 1960 Gajówka Olsztyn, Olsztyn Gajówka 01:37:51 44 11/M50

49 Kępczyński Janusz 1949 Ożarów Mazowiecki 01:41:12 45 3/M70

50 Graszek Arleta 1969 Łążek 01:41:59 5 2/K50

51 Szczodruch Henryk 1952 Toruń 01:48:05 46 6/M60

52 Kozłowska Ewa 1969 Olsztyn 01:57:53 6 3/K50

Dystans 7.2 km C

1 Sadowski Robert 1967 Skipol.pl TEAM, Gołdap 00:24:22 1

2 Wysocki Adam 1973 Augustów 00:24:46 2

3 Krygier Mariusz 1975 Skipol.PL Team/ IPA GOŁDAP, Dubeninki 00:24:54 3

4 Dybka Radosław 2004 KS Speed Jasło, 00:25:22 4

5 Rogala Dariusz 1970 skipol.pl TEAM / SG Gołdap, 00:26:51 5 1

6 Ciborowski Itan 2005 sebasport Pisz, 00:29:08 6

7 Merchel Damian 2003 Cartusia, Kartuzy 00:29:46 7

8 Ciborowski Bastian 1995 sebasport Pisz, 00:30:13 8

9 Barszczewski Łukasz 2003 Akademia Nart Biegowych Csir Augustów, 00:30:38 9

10 Saniuk Sebastian 1975 Iryd Gołdap /skipol.pl TEAM, Gołdap 00:30:48 10

11 Myszk Paulina 2003 Cartusia, Kartuzy 00:32:16 1

12 Merchel Klaudia 2004 Cartusia, Kartuzy 00:32:20 2

13 Trochim Grzegorz 2005 Akademia Nart Biegowych Csir Augustów, 00:34:51 11

14 Polkowski Wojtek 2004 Akademia Nart Biegowych Csir Augustów, 00:34:53 12

15 Ciborowski Fabian 1972 sebasport Pisz, 00:35:10 13

16 Kiela Daumantas 2006 S-Sportas, Vilnius 00:36:07 14

17 Skorupa Faustyna 2001 Augustów 00:37:39 3

18 Buraczewski Grzegorz 1972 Ełk 00:38:15 15

19 Ciborowska Katarzyna 1976 KS Speed Jasło, 00:38:35 4

20 Malinowski Michał 1979 JW 4808, Gołdap 00:39:06 16 2

21 Sochaj Adrian 1988 21 BLT Świdwin, Świdwin 00:39:38 17 3

22 Wojnar Adam 1986 Świdwin 00:40:26 18

23 Mureniene Agne 1982 Amžinai perspektyvūs, Kaunas 00:41:33 5

24 Leśniewski Jan 1948 Elbląg 00:41:39 19

25 Krygier Katarzyna 2005 SP Dubeninki, Dubeninki 00:42:05 6

26 Łapa Grzegorz 1973 Ełk 00:43:36 20

27 Wysocka Olga 2002 Akademia Nart Biegowych Csir Augustów, Augustów) 00:44:17 7

28 Gałaszewski Marek 1970 21 BLT Świdwin, Ełk 00:45:12 21 4

29 Niewiński Wojciech 1988 Gołdap 00:45:27 22

30 Traskowski Edward 1948 Nowa Wieś Ełcka) 00:46:44 23

31 Ryska Arkadiusz 1984 Gołdap 00:47:18 24

32 Miklińska Marta 1976 Augustów 00:48:36 8

33 Pasikowski Mateusz 1991 21 BLT Świdwin, Świdwin 00:51:00 25 5

34 Marcinkiewicz Jerzy 1957 Ełk 00:54:13 26

35 Mikliński Krzysztof 1966 Augustów 00:54:27 27

36 Bobrowska Agnieszka 1969 Ełk 00:59:10 9

37 Góralczyk Jerzy 1941 Warszawa 00:59:11 28

Biegi towarzyszące

Dystans 200 metrów

1 Giba Dominika 2012 SSP Supraśl, Supraśl 00:01:26 1

2 Borys Aleksandra 2012 UKS Start w Malawiczach, Malawicze 00:01:33 2

3 Borys Milena 2012 UKS Start w Malawiczach, Malawicze 00:01:44 3

4 Styra Kostas 2013 Kaunas 00:01:53 1

5 Ciborowska Tatiana 2012 KS Speed Jasło, Jasło 00:01:57 4

6 Pytlas Bartosz ULKS Łoś Gołdap, Wronki Wielkie 00:02:58 2

7 Roszkowski Andrzej 2015 00:04:10 3

Dystans 1 km (2011/2009

1 Borys Oliwia 2009 UKS Start w Malawiczach, Malawicze 00:06:17 1

2 Wasilewska Julia 2009 Suwałki 00:06:43 2

3 Leszczyńska Maria 2010 UKS ,,Hubal "Białystok, Białystok 00:07:49 3

4 Leszczyńska Małgorzata 2011 UKS ,,Hubal "Białystok, Białystok 00:09:08 4

5 Suchowierska Sara 2009 SP 32 Białystok/UKS,,Hubal"B- stok, Białystok 00:09:44 5

6 Sienkowska Katarzyna 2010 Białystok 00:10:58 6

Dystans 1 km (2008/2007)

2 Leżanka Franciszek 2008 SP 32 Białystok/UKS,,Hubal"B- stok, Białystok 00:05:41 1

3 Myszk Natalia 2008 Cartusia, Kartuzy 00:05:42 2

4 Lebiedziński Gabriel 2007 SSP Supraśl, Supraśl 00:05:44 2

5 Pawilcz Aleksandra 2007 SP 32 Białystok/UKS,,Hubal"B- stok, Białystok 00:05:49 3

6 Milewska Patrycja 2008 SP 32 Białystok/UKS,,Hubal"B- stok, Białystok 00:05:53 4

................................................

27 Ciborowska Zuzanna 2007 Seba Sport, Pisz 00:10:35 14

Dystans 1.5 km

1 Ciborowski Itan 2005 sebasport Pisz, Pisz 00:05:05 1

2 Giba Dawid 2006 SSP Supraśl, Supraśl 00:05:50 2

3 Leżanka Jan 2006 SP 32 Białystok/UKS,,Hubal"B- stok, Białystok 00:05:52 3

4 Lebiedziński Dawid 2005 SSP Supraśl, Supraśl 00:05:52 4

5 Łowczecka Elżbieta 2006 UKS Start w Malawiczach, Malawicze 00:06:13 1

6 Trochim Grzegorz 2005 Akademia Nart Biegowych Csir Augustów, Augustów 00:06:53 5

.............................

12 Januszkiewicz Iwo 2005 LA OSiR Gołdap, Gołdap 00:08:12 8

14 Warcaba Mateusz 2006 DKB ,,Odcisk", Dobre Miasto 00:10:02 9

Dystans 3 km

1 Jarecki Piotr 2003 KS Speed Jasło, Jasło 00:11:33 1

2 Dybka Radosław 2004 KS Speed Jasło, Jasło 00:11:45 2

3 Sienkiewicz Marcel 2004 SSP Supraśl, Supraśl 00:12:04 3

4 Sosnowski Emanuel 2003 SP 32 Białystok/UKS,,Hubal"B- stok, Białystok 00:12:47 4

5 Merchel Damian 2003 K3000, Kartuzy 00:12:59 5

6 Ciborowska Roksana 2003 KS Speed Jasło 00:13:15 1

Dystans 5 km

1 Kucharski Kacper 2002 IV LO Białystok/UKS,,Hubal"B- stok, Białystok 00:16:29 1

2 Jurgiel Michał 2001 IV LO Białystok/UKS,,Hubal"B- stok, Białystok 00:17:33 2

3 Fiedorec Natalia 2002 UKS Start w Malawiczach, Malawicze 00:20:10 1

4 Szomko Monika 2002 UKS Orliki Stara Kamionka, Stara Kamionka 00:20:11 2

5 Januszkiewicz Miłosz 2002 LA OSiR Gołdap, Gołdap 00:21:59 3

6 Koszałka Bartłomiej 2002 Cartusia, Kartuzy 00:22:56 4

.................................

7 Jurgielewicz Urszula 2002 UKS Łoś Gołdap, Osieki 00:25:53 3

8 Misiewicz Arleta ULKS Łoś Gołdap/Cem Ełk, Wronki Wielkie 00:27:34 4

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn