Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Lipno 2019 – Wojciech Kuształa niedościgniony

Fot. mx lipno (ilustracja)

W Lipnie odbyła się w niedzielę (16 czerwca) piąta runda Motocrossowych Mistrzostw Strefy Północnej. W klasie MXB nadal znakomita formę utrzymuje Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński), który do tej pory wygrał wszystkie wyścigi sezonu i prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów. W Lipnie drugi był Tomasz Żulewski (Motoklub Orneta), a trzeci Maciej Jakimczuk (Moto Klub Lidzbark Warmiński)

W klasie MX1c tym razem kierowcy z Warmii i Mazur poza podium, natomiast trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu zajmuje Piotr Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński). W klasie MX2C liderem jest Krzysztof Sartanowicz (Moto Klub Lidzbark Warmiński), który tym razem zakończył rywalizację na drugiej pozycji. W klasie MX65 w czołówce (3 miejsce) klasyfikacji generalnej jest Filip Daniłowicz (KM OSA Olecko), który w Lipnie zajął piąte miejsce. Trzecia pozycje w klasie MX kobiet zajmuje Hanna Szczucińska (Moto Klub Olsztyn), w niedzielnej rundzie była siódma.

Wyniki

Klasa MXB

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 50 50 100

2 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta Yamaha 44 44 88

3 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 40 38 78

5 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 38 34 72

8 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn KTM 33 33 66

Klasyfikacja generalna

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński 400

2 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 338

4 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 250

5 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński 222

6 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta 217

8 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 172

9 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 162

Klasa MX1C

5 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 32 36 68

11 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 31 29 60

Klasyfikacja generalna

3 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 281

4 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 277

9 Marek NIEPIEKŁO Moto Klub Lidzbark Warmiński 208

Klasa MX2C

2 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 40 50 90

15 Rafał POMORSKI MSM Mrągowo Yamaha 24 25 49

17 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 17 28 45

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 358

9 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński 208

Klasa MX65

5 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko Yamaha 38 33 71

7 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 33 34 67

Klasyfikacja generalna

3 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko 261

4 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 236

Klasa MX Junior

7 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 34 34 68

11 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 33 28 61

Klasyfikacja generalna

5 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński 244

7 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 231

9 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 193

Klasa MX Kobiet

7 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Yamaha Bros Racing 33 35 68

Klasyfikacja generalna

3 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Bros Racing 294

Klasa MX Open

12 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha ZEM RACING 31 29 60

Klasyfikacja generalna

5 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński ZEM RACING 231

10 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 142

Klasa MX Masters

12 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 28 28 56

16 Wojciech MROZEK AMK Drwęca Ostróda KTM 26 26 52

17 Józef ODRAKIEWICZ Motoklub Olsztyn Suzuki 24 25 49

18 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo Yamaha 27 27

19 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Suzuki 22 22

Klasyfikacja generalna

7 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 211

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn