Motocross w Ornecie z dużym rozmachem – Dominowali goście, ale emocji nie zabrakło

Fot nuka nuka

W Ornecie odbyła się w niedziele (9 czerwca) II runda Mistrzostw Polski w motocrossie. Wyścigi w krajowej rywalizacji były powielały się z zawodami Stowarzyszenia Motocyklowego Krajów Europy Środkowej (Puchar MACEC). W sumie na torze pokazało się prawie 200 uczestników, rywalizujących w kilku klasach. W mocnej obsadzie bardzo ciężko było przebić się do czołówki.

W klasie MX 125 ósme miejsce zajął Aleksander Świrczak (MSM Mrągowo), w MX 2 Junior na siódmej pozycji został sklasyfikowany Cezary Lewko (MotoKlub Olsztyn). Pozostali plasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Mimo to emocji nie brakowało, a zapewnili je zawodnicy walczący o medalowe miejsca

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody o Puchar Burmistrza skierowane do kierowców z licencjami B i C. Tu reprezentanci Warmii i Mazur mają się czym pochwalić. Zwyciężył Tomasz Żulewski (Motoklub Orneta), na podium stanął też Krzysztof Sartanowicz (Moto Klub Lidzbak Warmiński). Cieszy fakt, że Orneta stała się kolejnym ośrodkiem na Warmii i Mazurach, które podejmuje się organizacji imprez najwyższej rangi.

Wyniki II rundy MP

Klasa MX65

1 Bartosz JAWORSKI Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM MAŃK TEAM 22 25 47

2 Mieszko POLNAR MX Lipno KTM DUUST DIVERSE RACING 25 22 47

3 Dawid ZAREMBA KMX Kaszuby KTM DUUST DIVERSE RACING 20 18 38

….............................

15 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 6 7 13

22 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko Yamaha 3 0 3

Klasyfikacja generalna

19 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 13

22 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko 8

Klasa MX 125

1 Semen NERUSH Ukraina KTM 22 25 47

2 Maksim KRAEV Rosja KTM 25 18 43

3 Dariusz RAPACZ MTR Osielec KTM ZEM RACING 20 20 40

…...................................

8 Aleksander ŚWIRCZAK MSM Mrągowo KTM 12 15 27

16 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 11 0 11

21 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 4 1 5

Klasyfikacja generalna

7 Aleksander ŚWIRCZAK MSM Mrągowo 48

16 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 19

25 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 5

Klasa MX Kobiet

1 Joanna MILLER Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM POLTAREX TEAM I 25 25 50

2 Anna STECJUKA Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX Husqvarna 22 22 44

3 Karolina JASIŃSKA Automobilklub Gorzowski Yamaha Bros Racing 20 20 40

….......................

13 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Yamaha Bros Racing 10 0 10

Klasyfikacja generalna

13 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Bros Racing 30

Klasa MX2

1 Tomasz WYSOCKI Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM POLTAREX TEAM I 22 25 47

2 Łukasz LONKA Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM POLTAREX TEAM II 25 22 47

3 Szymon STASZKIEWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM DUUST DIVERSE RACING 20 16 36

…................................

12 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn KTM KTMSKLEP.PL 9 8 17

16 Tomasz LANGO Motoklub Orneta Yamaha 1 6 7

21 Dawid MROCZEK Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 0 4 4

Klasyfikacja generalna

12 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn KTMSKLEP.PL 36

23 Tomasz LANGO Motoklub Orneta 7

24 Dawid MROCZEK Moto Klub Lidzbark Warmiński 6

Klasa MX Open

1 Toms MACUKS Łotwa KTM 20 25 45

2 Łukasz LONKA Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM POLTAREX TEAM II 25 20 45

3 Tomasz WYSOCKI Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM POLTAREX TEAM I 22 22 44

…........................................

16 Dawid MROCZEK Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 2 6 8

20 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha ZEM RACING 3 0 3

Klasyfikacja generalna

18 Dawid MROCZEK Moto Klub Lidzbark Warmiński 15

23 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński ZEM RACING 10

Klasa MX 2 Junior

1 Szymon STASZKIEWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM DUUST DIVERSE RACING 20 16 36

2 Maksim KRAEV Rosja KTM 15 20 35

3 Karol KRUSZYŃSKI LKS Jastrząb Lipno Yamaha REJSING 16 18 34

…..............................

7 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn KTM KTMSKLEP.PL 9 8 17

Klasyfikacja generalna

7 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn KTMSKLEP.PL 36

Klasa MX Masters

1 Maciej ZDUNEK Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX Honda POLTAREX TEAM I 25 25 50

2 Paweł SZTUROMSKI Automobilklub Głogów Husqvarna Adventure Team Liralighting 22 22 44

3 Paweł WIZGIER ŁKM Łowicz Yamaha Bros Racing 20 18 38

….......................................

14 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn KTM 6 7 13

Klasyfikacja generalna

20 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn 13

Puchar Burmistrza Ornety (licencja B+C)

1 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta Yamaha 25 22 47

2 Michał ŁAPIEJKO Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 20 25 45

3 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 22 18 40

…..........................................................

4 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 18 20 38

8 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 11 12 23

9 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta KTM 8 14 22

10 Michał LEŚNIEWSKI MOTO KLUB OSTRÓDA KTM 12 9 21

11 Rafał FARASIEWICZ MOTO KLUB OSTRÓDA Yamaha 7 11 18

12 Patrizio BOGGERO Motoklub Orneta Yamaha 10 8 18

16 Rafał KAMIŃSKI MOTO KLUB OSTRÓDA KTM 5 6 11

17 Adam GALON MOTO KLUB OSTRÓDA Yamaha 4 5 9

18 Krystian LICZNERSKI MOTO KLUB OSTRÓDA Honda 1 4 5

19 Anna JABŁOŃSKA Motoklub Orneta Kawasaki 2 3 5

20 Bartosz BURAK MOTO KLUB OSTRÓDA KTM 3 2 5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn