Puchar Polski (I), Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (III) Mistrzostwa Okręgu (II) 2019 – W Olecku trzy w jednym, Lidzbark Warmiński na topie

Fot. Zbigniew Malinowski/olecko wm

W niedzielę (12 maja) na torze w Olecku odbyły się wyścigi motocrossowe, które zawierały w sobie trzy imprezy: Puchar Polski, III rundę Mistrzostw Strefy Polski Północnej i II rundę Mistrzostw Okręgu. Zjawiło się wielu znanych zawodników, o miejsca na podium nie było łatwo. Zespołowy Puchar Polski zdobyli zawodnicy Moto Klubu Lidzbark Warmiński. Indywidualnie w klasie MXB zwyciężył Wojciech Kuształa.

Trzeci był kolega Dominik Winckiewicz. W klasie MX2C trzecie miejsce zajął Krzysztof Sartanowicz (wszyscy Moto Klub Lidzbark Warmiński)

W Mistrzostwach Strefy po III rundach w klasie MXB na czele trójka z Warmii i Mazur: Wojciech Kuształa, Tomasz Żuchlewski i Dominik Krysik (obaj Moto Klub Orneta). W klasie MX1C drugi jest Piotr Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński), w klasie MX2C lideruje Krzysztof Sartanowicz, w klasie MX65 na trzeciej pozycji plasuje się Filip Daniłowicz (KM OSA Olecko), w klasie MX Junior prowadzi Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński), a wśród pań trzecia jest Hanna Szczucińska (Motoklub Olsztyn).

W klasyfikacji generalnej mistrzostw okręgu po II rundach w klasie MXB prowadzi Wojciech Kuształa przed Dominikiem Winckiewiczem i Tomaszem Żulewskim. W MX1C drugi jest Piotr Zinko, a trzeci Marek Niepiekło (Moto Klub Lidzbark Warmiński). W klasie MX2C na czele znajduje się Krzysztof Sartanowicz, w klasie MX Junior Paskal Myhan zajmuje trzecie miejsce, podobnie wśród kobiet Hanna Szczucińska.

Wyniki wyścigów w Olecku

Klasa MXB

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 50 50 100

3 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 38 40 78

4 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta Yamaha 40 38 78

5 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta KTM 35 36 71

10 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn KTM 30 32 62

11 Wiktor KUŹNIEWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 31 31 62

12 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn Yamaha 29 30 59

Klasa MC1C

4 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 35 36 71

5 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 38 33 71

6 Marek NIEPIEKŁO Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 29 38 67

7 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce KTM 32 35 67

12 Patryk ALCHIMOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 27 28 55

19 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 21 24 45

24 Filip ARAMOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 16 17 33

25 Krystian LICZNERSKI MOTO KLUB OSTRÓDA Honda 17 16 33

Klasa MX2C

3 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 40 40 80

8 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 33 34 67

11 Szymon SYRYCA MSM Mrągowo Honda 25 31 56

12 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 26 29 55

16 Marcin PAUKSZTO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 24 25 49

20 Damian BANACH MSM Mrągowo Yamaha 20 21 41

23 Maciej JANKOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 18 18 36

29 Robert MROCZEK Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 16 WK 16

Klasa MX65

9 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko Yamaha 32 31 63

12 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 29 28 57

18 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 29 29

Klasa MX 85

5 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 36 36 72

19 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 21 22 43

21 Bartosz JASIŃSKI KM OSA Olecko KTM 16 21 37

22 Jonasz GAJDA MSM Mrągowo Kawasaki 18 19 37

Klasa MX Junior

6 Aleksander ŚWIRCZAK MSM Mrągowo KTM 34 36 70

7 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 36 33 69

10 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 29 32 61

11 Mateusz ŁUKASZEWICZ MSM Mrągowo Yamaha 30 30 60

14 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 27 28 55

Klasa MX kobiet

7 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Yamaha Bros Racing 34 34 68

Klasa MX Open

19 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 21 21 42

21 Dawid MROCZEK Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 15 26 41

23 Jakub BARANOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 16 18 34

27 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 13 16 29

28 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Honda 11 14 25

30 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 9 12 21

31 Aleksander ŚWIRCZAK MSM Mrągowo KTM 17 17

34 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 10 10

36 Wiktor KUŹNIEWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 7 7

Klasa MX Masters

10 Marek NIEPIEKŁO Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 30 32 62

13 Piotr CZAJKOWSKI Motoklub Olsztyn Yamaha 25 28 53

16 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn KTM 22 25 47

18 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo Yamaha 27 18 45

23 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 18 20 38

25 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 17 17 34

31 Wiktor KUŹNIEWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 15 7 22

35 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Suzuki 9 6 15

36 Robert MROCZEK Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 5 9 14

37 Bartłomiej KAŹMIERCZAK MSM Mrągowo Kawasaki 3 5 8

38 Jacek BEŃ Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 4 4

zu14

KLASYFIKACJA KLUBOWA PP 2019

1. Moto Klub Lidzbark Warmiński 1591

2. MX Lipno 1512

3. Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 1363

…....................

8 Moto Klub Olsztyn 367

11 MSM Mrągowo 334

19 Motoklub Orneta 149

23 KM OSA Olecko 100

29 KM Wiraż Bartoszyce 67

37 Moto Klub Ostróda 33

zu10

Klasyfikacja Mistrzostw Strefy Polski Północnej po III rundach

Klasa MXB

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński 300

2 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 250

3 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta 217

4 Karol URBAN PSM OFF ROAD Białystok 206

5 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 184

6 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 172

Klasa MX1C

1 Patryk ĆWIKLIŃSKI MX Lipno 250

2 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 221

3 Bartosz BYLIŃSKI MX Lipno 213

4 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 209

5 Marek NIEPIEKŁO Moto Klub Lidzbark Warmiński 208

6 Krzysztof PASIKOWSKI MX Lipno 192

Klasa MX2C

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 268

2 Michał ŁAPIEJKO Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 236

3 Łukasz LABUDA KM MX BANDA 204

4 Lubomir SOBOL KM Chojna 200

5 Marcin OLEJNIK MX Lipno 195

6 Michał MAŁKOWSKI KM MX BANDA 192

Klasa MX65

1 Mieszko POLNAR MX Lipno 276

2 Karol PANEJKO KM Wisła Chełmno 206

3 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko 190

4 Piotr KAJRYS Gdański AutoMotoKlub 184

5 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 169

6 Michał PSIUK KM Cross Lublin 168

Klasa MX85

1 Olaf WŁODARCZAK WKM Więcbork 300

2 Wiktor SOBIECH WKM Więcbork KTMSKLEP.PL 235

3 Jan ROMPKOWSKI KM Wisła Chełmno 207

4 Łukasz RYCZEK WKM Więcbork 202

5 Maciej CHLEWIŃSKI LKS Jastrząb Lipno 192

6 Jakub KUROWSKI KM Wisła Chełmno 171

Klasa MX Junior

1 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 231

2 Jakub PLEWA PSM OFF ROAD Białystok 230

3 Bartłomiej WARDA KM MX BANDA 217

4 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński 183

5 Marcin BANDOSZ MX Lipno 180

6 Aleksei NOVIKOV Rosja 171

Klasa MX kobiet

1 Julia JARMOŁKOWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 264

2 Weronika OBIAŁA WKM Więcbork 238

3 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Bros Racing 226

4 Patrycja DZIEWULSKA KM MX BANDA 206

5 Weronika NOWAK Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 200

6 Karolina JASIŃSKA Automobilklub Gorzowski Bros Racing 194

Klasa MX open

1 Damian BYKOWSKI MX Lipno Bros Racing 248

2 Michał KRECH Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 199

3 Marcin SZCZEPAŃSKI KM MX BANDA 185

4 Adrian MARCINIAK MX Lipno FUNT RACING 177

5 Szymon STASZKIEWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 172

6 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 171

Klasa MX Masters

1 Krzysztof DZIADKO KM MX BANDA 251

2 Marcin KAWCZYŃSKI MX Lipno FUNT RACING 237

3 Zbigniew GILL-KWAŚNIEWSKI KM Wisła Chełmno 234

4 Wiesław WIŚNIEWSKI KM Wisła Chełmno 197

5 Dariusz SZYMAŃSKI KM MX BANDA178

6 Mariusz OGRODOWICZ MX Lipno 175

zu7

Klasyfikacja po II rundach Mistrzostw Okręgu

Klasa MXB

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński 200

2 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 162

3 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 162

4 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta 145

5 Karol URBAN PSM OFF ROAD Białystok 139

6 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 128

Klasa MX1C

1 Patryk ĆWIKLIŃSKI MX Lipno 156

2 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 154

3 Marek NIEPIEKŁO Moto Klub Lidzbark Warmiński 143

4 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 142

5 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce 140

6 Bartosz BYLIŃSKI MX Lipno 137

Klasa MX2C

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 180

2 Michał ŁAPIEJKO Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 158

3 Łukasz LABUDA KM MX BANDA 133

4 Marcin OLEJNIK MX Lipno 131

5 Michał MAŁKOWSKI KM MX BANDA 118

6 Marcin FIEDORCZYK PSM OFF ROAD Białystok 117

Klasa MX 65

1 Piotr KAJRYS Gdański AutoMotoKlub 184

2 Mieszko POLNAR MX Lipno 182

3 Maksymilian ONASZ KMX Kaszuby 150

4 Karol PANEJKO KM Wisła Chełmno 134

5 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko 129

6 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 99

Klasa MX 85

1 Olaf WŁODARCZAK WKM Więcbork 200

2 Wiktor SOBIECH WKM Więcbork KTMSKLEP.PL 151

3 Artur GAŁUSZKA Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 146

4 Jan ROMPKOWSKI KM Wisła Chełmno 135

5 Łukasz RYCZEK WKM Więcbork 134

6 Maciej CHLEWIŃSKI LKS Jastrząb Lipno 126

Klasa MX Junior

1 Aleksei NOVIKOV Rosja 171

2 Jakub PLEWA PSM OFF ROAD Białystok 154

3 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 143

4 Bartłomiej WARDA KM MX BANDA 137

5 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 125

6 Mateusz SZAFRAŃSKI WKM Więcbork KTMSKLEP.PL 125

Klasa MX Kobiet

1 Julia JARMOŁKOWICZ Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 176

2 Weronika OBIAŁA WKM Więcbork 160

3 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Bros Racing 148

4 Patrycja DZIEWULSKA KM MX BANDA 136

5 Weronika NOWAK Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 132

6 Wiktoria WICIŃSKA KM Cross Lublin 94

Klasa MX open

1 Damian BYKOWSKI MX Lipno Bros Racing 160

2 Luis CARSTENS WKM Więcbork 156

3 Michał KRECH Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 121

4 Marcin SZCZEPAŃSKI KM MX BANDA 111

5 Adrian MARCINIAK MX Lipno FUNT RACING 109

6 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 101

Klasa MX Masters

1 Krzysztof DZIADKO KM MX BANDA 161

2 Zbigniew GILL-KWAŚNIEWSKI KM Wisła Chełmno 160

3 Marcin KAWCZYŃSKI MX Lipno FUNT RACING 147

4 Wiesław WIŚNIEWSKI KM Wisła Chełmno 127

5 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn 117

6 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo 113

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn