Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Bartoszyce 2018 – Motocrossowcy Warmii i Mazur dyktują tempo

Fot. Tomasz Nykiel

W niedzielę (13 maja) w Bartoszycach odbyła się piąta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej, podczas której znów czołowe role odgrywali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Odnieśli trzy zwycięstwa. W klasie MX 1C triumfował Tomasz Lango, w klasie MX 2C Martino Boggero (obaj Motoklub Orneta), a w klasie MX junior Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn).

Drugie miejsxa zajęli: Paskal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński) w klasie MX 85 i Krzysztod Dziadko (Drwęca Ostróda) w klasie MX Masters. PO pięciu rundach w klasyfikacjach generalnych mamy czterech liderów. Na czele są: Tomasz Lango, Paskal Myhan, Cezary Lewko i Krzysztof Dziadko. Drugie miejsxa zajmują: Martino Boggero i Tomasz Olszewski (Moto Klub Olsztyn) w klasie MX Open.

Klasa MXB

1 Marcin Szczepański KM MX BANDA Kawasaki 44 50 94

2 Adrian Marciniak LKS Jastrząb Lipno KTM 50 44 94

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta   40 40 80

......................

4 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński   38 38 76

5 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński   36 36 72

6 Piotr Wykowski KM WIRAŻ Bartoszyce   35 35 70

7 Mateusz Dydziński Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 34 34 68

8 Jędrzej Żuralski KM WIRAŻ Bartoszyce Honda 33 33

Klasyfikacja generalna

1 Marcin Szczepański KM MX BANDA 488

2 Adrian Marciniak LKS Jastrząb Lipno 452

3 Tomasz Żulewski Motoklub Orneta 396

..................

4 Maciej Jakimczuk Moto Klub Lidzbark Warmiński 353

5 Mikołaj Łukian Moto Klub Lidzbark Warmiński 271

8 Piotr Wykowski KM WIRAŻ Bartoszyce 202

9 Mateusz Dydziński Moto Klub Lidzbark Warmiński 187

11 Michał Lachowicz Motoklub Olsztyn 132

12 Damian Pietrukaniec KM Giżycko 94

15 Jędrzej Żuralski KM WIRAŻ Bartoszyce 33

16 Dominik Winckiewicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 30

Klasa MX 1C

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta Yamaha 50 50 100

2 Piotr Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński   44 38 82

3 Adrian Matwij KM MX BANDA Husqvarna 40 40 80

..................

6 Filip Aramowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 34 35 69

Klasyfikacja generalna

1 Tomasz Lango Motoklub Orneta 500

2 Patryk Ćwikliński LKS Jastrząb Lipno 411

3 Adrian Matwij KM MX BANDA 398

........................

4 Piotr Zinko Moto Klub Lidzbark Warmiński 350

7 Filip Aramowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 244

Klasa MX 2C

1 Martino Boggero Motoklub Orneta Yamaha 44 44 88

2 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 35 50 85

3 Sergey Bescherevnykh Rosja Honda 50 35 85

.................

10 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński   31 30 61

13 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 27 27 54

14 Dawid Augustynowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 28 26 54

17 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 25 23 48

Klasyfikacja generalna

1 Sergey Bescherevnykh Rosja 405

2 Martino Boggero Motoklub Orneta 382

3 Michał Łapiejko Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 361

..............................

5 Marek Niepiekło Moto Klub Lidzbark Warmiński 319

10 Dawid Augustynowicz Moto Klub Lidzbark Warmiński 205

11 Marcin Paukszto Moto Klub Lidzbark Warmiński 203

16 Szymon Syryca KM Giżycko 166

20 Maciej Jankowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 124

22 Marek Daniłowicz KM OSA Olecko 112

29 Patrizio Boggero Motoklub Orneta 98

35 Robert Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 84

37 Damian Banach MSM Mrągowo 80

40 Tomasz Suchocki KM OSA Olecko 70

41 Bartosz Drozd Moto Klub Lidzbark Warmiński 68

50 Filip Jankusz MSM Mrągowo 26

Klasa MX 65

1 Mieszko Polnar Gdański AutoMotoKlub KTM 50 50 100

2 Filip Pawłowski KM Wisła Chełmno Kawasaki 44 44 88

3 Maciej Chlewiński LKS Jastrząb Lipno KTM 40 40 80

...................

5 Dimitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 36 36 72

6 Szymon Kordalski Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 35 34 69

8 Filip Daniłowicz KM OSA Olecko KTM 32 33 65

Klasyfikacja generalna

1 Filip Pawłowski KM Wisła Chełmno 391

2 Maciej Chlewiński LKS Jastrząb Lipno 371

3 Maksymilian Onasz KMX Kaszuby 341

................

7 Szymon Kordalski Moto Klub Lidzbark Warmiński 235

9 Dimitrii Tomilov Moto Klub Lidzbark Warmiński 204

10 Filip Daniłowicz KM OSA Olecko 187

Klasa MX 85

1 Igor Lemańczyk Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 50 44 94

2 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 40 50 90

3 Artur Gałuszka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 44 40 84

........................

5 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 38 36 74

Klasyfikacja generalna

1 Paskal Myhan Moto Klub Lidzbark Warmiński 448

2 Jakub Hanusz Moto Klub Lidzbark Warmiński 358

3 Kajetan Kitkowski KM MX BANDA 295

..................................

19 Jakub Potocki MSM Mrągowo 67

20 Jonasz Gajda MSM Mrągowo 64

24 Bartosz Jasiński KM OSA Olecko 59

30 Piotr Bielenica KM OSA Olecko 35

Klasa MX Junior

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn KTM 50 50 100

2 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub   44 44 88

3 Aleksey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 40 40 80

............................................

4 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński   38 38 76

6 Michał Śnietka Moto Klub Lidzbark Warmiński   34 35 69

9 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 31 32 63

Klasyfikacja generalna

1 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn 478

2 Filip Bukowicz Gdański AutoMotoKlub 324

3 Jakub Plewa PSM OFF ROAD Białystok 324

..............................

4 Aleksey Novikov Moto Klub Lidzbark Warmiński 303

7 Michał Śnietka Moto Klub Lidzbark Warmiński 263

10 Jakub Baranowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 228

13 Tymoteusz Wójcik Moto Klub Lidzbark Warmiński 163

32 Paskal Mychan Moto Klub Lidzbark Warmiński 33

Klasa MX kobiet

1 Julia Jarmołkowicz Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX   50 50 100

2 Weronika Obiała WKM Więcbork Yamaha 44 44 88

3 Angela Stępnicka KM MX BANDA Yamaha 40 40 80

................................

4 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn Yamaha 38 38 76

Klasyfikacja generalna

1 Julia Jarmołkowicz Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 476

2 Weronika Obiała WKM Więcbork 420

3 Angela Stępnicka KM MX BANDA 234

....................

4 Hanna Szczucińska Motoklub Olsztyn 227

Klasa MX Open

1 Michał Krech Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX KTM 50 50 100

2 Dawid Kosiński KM Wisła Chełmno   44 44 88

3 Marcin Polnar Gdański AutoMotoKlub Suzuki 40 40 80

.................

5 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn Honda 36 36 72

6 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 35 35 70

Klasyfikacja generalna

1 Michał Krech Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 438

2 Tomasz Olszewski Motoklub Olsztyn 304

3 Dawid Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 292

......................................

6 Mikołaj Mroczek Moto Klub Lidzbark Warmiński 268

8 Łukasz Baliński Moto Klub Lidzbark Warmiński 249

Klasa MX Masters

1 Marcin Purtak Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX   50 50 100

2 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda Kawasaki 44 40 84

3 Marcin Kawczyński LKS Jastrząb Lipno KTM 34 44 78

...................

8 Maciej Berdysz Motoklub Olsztyn Honda 32 33 65

9 German Namilov Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 33 31 64

11 Sergei Vishnevskii Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 31 29 60

12 Andrzej Goleń MSM Mrągowo   27 30 57

13 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 29 28 57

14 Wiktor Kużniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński   28 27 55

16 Krzysztof Kuczko Moto Klub Lidzbark Warmiński   25 25 50

17 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn Honda 24 24 48

18 Piotr Giczewski KM WIRAŻ Bartoszyce   23 23 46

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof Dziadko AMK Drwęca Ostróda 401

2 Marcin Kawczyński LKS Jastrząb Lipno 390

3 Zbigniew Gill-Kwaśniewski KM Wisła Chełmno 357

...............................

7 Sergei Vishnevskii Moto Klub Lidzbark Warmiński 262

8 Jerzy Wiśniowski Moto Klub Lidzbark Warmiński 245

9 German Namilov Moto Klub Lidzbark Warmiński 243

15 Krzysztof Kuczko Moto Klub Lidzbark Warmiński 151

16 Wiktor Kużniewski Moto Klub Lidzbark Warmiński 141

17 Andrzej Goleń MSM Mrągowo 113

21 Piotr Giczewski KM WIRAŻ Bartoszyce 86

24 Józef Odrakiewicz Motoklub Olsztyn 74

26 Maciej Berdysz Motoklub Olsztyn 6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn