Mistrzostwa Gminy Lubawa 2019 – Odkrywanie talentów ciąg dalszy...

Fot. mz i SP sampława/e-lubawa

W czwartek (9 maja) w Lubawie rozegrane odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubawa rocznika 2006 i młodszych oraz rocznika 2003-05 w lekkiej atletyce. Impreza wprawdzie o niewielkim zasięgu, ale w przypadku tej dyscyplinie w skali wojewódzkiej istotna. Właśnie z tego rejonu pochodzi wiele talentów, które wypatrują trenerzy Marek Tykarski I Leszek Kołodziejski, a open szlifują je na tyle skutecznie, że z powodzeniem startują w zawodach krajowych, a nawet reprezentacji.

W kategorii wiekowej 2006 i młodszych zwyciężyli niespodziewanie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sampławie, w grupie wiekowej 2003/2005 reprezentanci Szkoły Podstawowej w Grabowie Wałdykach. Startowali młodzi lekkoatleci dziewięciu szkół. Pogoda nie sprzyjała, ale wszyscy walczyli z ogromna ambicją i zapewne najbardziej utalentowanych niebawem ujrzymy w barwach lekkoatletycznej sekcji LKS Lubawa

Szkoła Podstawowa rocznik 2006 i młodsi

60 metrów dziewcząt

1. Ligman Patrycja SP Sampława 9:46

2. Banacka Maja SP Kazanice 9:65

3. Krauzewicz Zuzanna SP Złotowo 9:67

60 metrów chłopców

1. Buliński Wojciech SP Kazanice 8,65

2. Biedrzycki Miłosz SP Prątnica 9,07

3. Krużewski Piotr SP Grabowo-Wałdyki 9,12

300 metrów dziewcząt

1. Guzowska Marta SP Grabowo-Wałdyki 52,24

2. Kopistecka Lena SP Prątnica 54,37

3. Jakubowska Patrycja SP Złotowo 54,66

300 metrów chłopców

1. Zadroga Hubert SP Kazanice 47,52

2. Kamiński Kacper SP Grabowo-Wałdyki 52,68

3. Zakreta Bartosz SP Sampława 53,15

600 metrów dziewcząt

1. Szauer Julia SP Rożental 2:11,56

2. Depczyńska Wiktoria SP Złotowo 2:12,66

3. Zasuwa Sandra SP Prątnica 2:19,15

1000 metrów chłopców

1. Rafiński Paweł SP Grabowo-Wałdyki 3:13,11

2. Muszyński Hubert SP Złotowo 3:31,97

3. Karczewski Oskar SP Prątnica 3:52,10

Skok w dal dziewcząt

1. Kamińska Laura SP Kazanice 3,81

2. Zielińska Kamila SP Sampława 3,78

3. Junkier Sandra SP Rożental 3,59

Skok w dal chłopców

1. Dias Paweł SP Sampława 4,77

2. Guzowski Mateusz SP Grabowo-Wałdyki 4,71

3. Kolasa Maciej SP Tuszewo 4,20

Skok wzwyż dziewcząt

1. Chechłowska Wiktoria SP Prątnica 120

2. Nierzwicka Julia SP Złotowo 115

3. Niedziela Julia SP Sampława 115

Skok wzwyż chłopców

1. Penkala Samson SP Tuszewo 130

2. Syguła Mateusz SP Sampława 125

3. Manecki Jakub SP Grabowo-Wałdyki 125

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

1. Karbowska Anna SP Tuszewo 33m

2. Wierzbowska Wiktoria SP Złotowo 32,5m

3. Wyżlic Dorota SP Byszwałd 26m

Rzut piłeczką palantową chłopców

1. Cherkowski Kacper SP Tuszewo 52,5m

2. Zlemański Krystian SP Sampława 47,5m

3. Kolecki Jakub SP Grabowo-Wałdyki 40m

Sztafeta 4x100 dziewcząt

1. SP Sampława 1:00,95

2. SP Złotowo 1:02,30

3. SP Kazanice 1:03,07

Sztafeta 4x100 chłopców

1. SP Kazanice 56,81

2. SP Grabowo-Wałdyki 57,26

3. SP Sampława 58,25

Punktacja drużynowa

1. SP Sampława 167

2. SP Kazanice 165

3. SP Złotowo 156

4. SP Grabowo-Wałdyki 149

5. SP Prątnica 134

6. SP Tuszewo 108

7. SP Rożental 107

8. SP Rumienica 63

9. SP Byszwałd 44

Szkoła Podstawowa - rocznik 2003 - 05

100m dziewcząt

1 Szauer Anna SP Rożental 14,15

2 Fafińska Emilia SP Grabowo-Wałdyki 14,45

3 Zdrojewska Wiktoria SP Sampława 15,08

100m chłopców

1 Piekoszewski Dominik SP Prątnica 12,36

2 Gramann Daniel SP Kazanice 12,97

3 Bogiński Patryk SP Sampława 13,58

300m dziewcząt

1 Fafińska Emilia SP Grabowo-Wałdyki 47,23

2 Ćwiklińska Aleksandra SP Prątnica 48,63

3 Zdrojewska Wiktoria SP Sampława 50,48

300m chłopców

1 Piekoszewski Dominik SP Prątnica 39,75

2 Jakubowski Mateusz SP Grabowo-Wałdyki 41,85

3 Ewertowski Grzegorz SP Sampława 42,31

600m dziewcząt

1 Gramann Agata SP Kazanice 2:13,67

2 Krezyman Wiktoria SP Sampława 2:14,83

3 Borkowska Natalia SP Rożental 2:16,37

1000m chłopców

1 Kamiński Jakub SP Grabowo-Wałdyki 3:24,34

2 Zieliński Błażej SP Kazanice 3:35,66

3 Marszelewski Rafał SP Prątnica 3:37,34

Skok w dal dziewcząt

1 Wiśniewska Patrycja SP Rożental 4,38

2 Biedrzycka Malwina SP Prątnica 4,15

3 Borkowska Agata SP Kazanice 3,95

Skok w dal chłopców

1 Gramann Daniel SP Kazanice 5,62

2 Rafiński Jakub SP Grabowo-Wałdyki 5,37

3 Przygodzki Jakub SP Złotowo 5,19

Skok wzwyż dziewcząt

1 Ćwiklińska Aleksandra SP Prątnica 135

2 Markowska Magdalena SP Grabowo-Wałdyki 130

3 Sarlej Patrycja SP Sampława 125

Skok wzwyż chłopców

1 Chęć Wiktor SP Prątnica 155

2 Bagiński Patryk SP Sampława 155

3 Truszczyński Bartosz SP Grabowo-Wałdyki 150

Rzut oszczepem dziewcząt

1 Barkowska Agata SP Kazanice 32,10m

2 Grzywacz Agata SP Sampława 26,40m

3 Brzezicka Weronika SP Grabowo-Wałdyki 21,62m

Rzut oszczepem chłopców

1 Żuchowski Daniel SP Byszwałd 45,74

2 Borkowski Wiktor SP Kazanice 41,76

3 Majewski Jakub SP Sampława 30,70

Pchnięcie kulą dziewcząt

1 Zakrzewska Zuzanna SP Grabowo-Wałdyki 7,54m

2 Zawadzka Katarzyna SP Kazanice 7,15m

3 Krauzewicz Barbara SP Byszwałd 6,80m

Pchnięcie kulą chłopców

1 Ewertowski Mateusz SP Byszwałd 11,29m

2 Szwarc Arkadiusz SP Grabowo-Wałdyki 10,38m

3 Przygodzki Jakub SP Złotowo 10,26m

Sztafeta 4x100 – dziewcząt

1 SP Rożental 57,54

2 SP Grabowo 58,85

3 SP Złotowo 59,48

Sztafeta 4x100 - chłopców

1 SP Grabowo-Wałdyki 48,51

2 SP Kazanice 49,06

3 SP Złotowo 52,14

Punktacja drużynowa

1. SP Grabowo-Wałdyki 211

2. SP Kazanice 186

3. SP Prątnica 175

4. SP Sampława 174

5. SP Złotowo 151

6. SP Rożental 107

7. SP Byszwałd 80

8. SP Tuszewo 74

9. SP Rumienica 14

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn