Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Toruń 2019 – Są rekordy i powody do optymizmu

Fot. nadesłane

W niedzielę (13 stycznia) Arena Toruń zapełniła się miłośnikami lekkiej atletyki. Kilkuset z nich wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach– pierwszym poważnym sprawdzianie przed Halowymi Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Z zaproszenia skorzystało wiele sekcji warmińsko- mazurskich. Obiekt toruński należy do najnowocześniejszych w Europie.

Do Grodu Kopernika wybrali się lekkoatleci AZS UWM Olsztyn, UKS Jedynka Bartoszyce, MKS Truso Elbląg, NKS i KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, UKS Atos Woźnice, MOS Zatoka Braniewo, UKS Sokół Węgorzewo, MLKS Ostróda, UKS Mały Jeziorak Iława, UKS Gimpas Pasłęk, GUKS Asy Dywity, CSiR Susz, KS Jelonki Dobre Miasto, KS Zamek Kurzętnik. Już tez wykaz dowodzi, że z „królową sportu” na Warmii i Mazur nie jest źle. Prezentujemy wszystkie wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów. W biegach ze względu na duża liczbę startujących konkurencje rozgrywano nawet w kilkunastu seriach. Stąd podajemy wyniki a nie zajęte miejsca. Zresztą o jak najwyższe pozycje rozgorzeje walka podczas Halowych Mistrzostw Polski.

Wielu zawodników ustanowiło rekordy życiowe i jest to znak dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego. Zresztą takich startów jak w Toruniu będzie w styczniu więcej.

Wyniki

MĘŻCZYŹNI

60 metrów mężczyzn

TUREK Bartosz 22-05-02 UKS Atos Woźnice WN 7.23

SOBÓL Damian 23-07-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 7.37 PB

PIECZUŁAJTIS Patryk 14-06-01 UKS Jedynka Bartoszyce WN 7.40

WIRA Kacper 19-11-01 MKS Truso Elbląg WN 7.47 PB

BIZUNOWICZ Kamil 26-02-01 MKS Truso Elbląg WN 7.49 PB

BALEWSKI Dawid 31-07-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 7.70 PB

SAMULEWICZ Jan 09-11-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 7.72 PB

TUSZYŃSKI Krystian 27-02-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 7.86

JEŻEWSKI Krzysztof 10-01-03 MKS Truso Elbląg WN 8.11

60 metrów M U16

FLOREK Mikołaj 17-03-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 7.67

STĘPIEŃ Mateusz 13-08-05 NKS Nowe Miasto LubawskieWN 7.80

BIEŃKOWSKI Michał 07-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 7.84 PB

SMAGAŁA Bartłomiej 08-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 7.98

STROMSKI Grzegorz 06-01-05 MKS Truso Elbląg WN 8.23 PB

SZYŁEJKO Dominik 14-07-05 UKS Atos Woźnice WN 8.34 PB

MAJEWSKI Dawid 01-05-05 UKS Atos Woźnice WN 8.37 PB

BEDRA Kacper 03-04-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 8.38

ŁASKOWSKI Filip 17-01-05 MKS Truso Elbląg WN 8.44

KOLPERT Jakub 04-10-05 MKS Truso Elbląg WN 8.78

WAWRZYNOWICZ Dawid 11-02-05 UKS Atos Woźnice WN 9.07 PB

KOWALSKI Marceli 22-01-06 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 9.09

WAWRZYNOWICZ Gabriel 28-12-05 UKS Atos Woźnice WN 9.10 PB

WYSOCKI Adam 27-07-05 UKS Gimpas Pasłęk WN 9.29

KOSIOREK Stanisław 26-09-05 UKS Atos Woźnice WN 9.72

200 metrów mężczyzn

 SOBÓL Damian 23-07-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 23.15 PB

 OSTAPIUK Mateusz 12-12-93 KS AZS UWM Olsztyn WN 23.35

TUREK Bartosz 22-05-02 UKS Atos Woźnice WN 23.51 PB

 WIRA Kacper 19-11-01 MKS Truso Elbląg WN 24.01

STĘPIEŃ Mateusz 13-08-05 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 25.32

PIECZUŁAJTIS Patryk 14-06-01 UKS Jedynka Bartoszyce WN 25.49

STEFANOWICZ Maciej 15-11-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 25.65

 BACZEWSKI Dominik 21-12-04 UKS Atos Woźnice WN 25.73

JEŻEWSKI Krzysztof 10-01-03 MKS Truso Elbląg WN 26.12 PB

 WOLDAN Marcin 04-01-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 26.89

STROMSKI Grzegorz 06-01-05 MKS Truso Elbląg WN 27.50

ŁASKOWSKI Filip 17-01-05 MKS Truso Elbląg WN 28.77

 KOLPERT Jakub 04-10-05 MKS Truso Elbląg WN 29.65

300 metrów mężczyzn

OSTAPIUK Mateusz 12-12-93 KS AZS UWM Olsztyn WN 36.44

DĄBROWSKI Jakub 01-04-02 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 38.22 =PB

FLOREK Mikołaj 17-03-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 38.81

SZPANELEWSKI Dawid 31-05-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 38.84 PB

TRUSZCZYŃSKI Mikołaj 13-12-01 GUKS Asy Dywity WN 38.87 PB

BIEŃKOWSKI Michał 07-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 39.20 PB

MICHALAK Sebastian 04-01-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 39.26 PB

MARKOWSKI Stefan 25-02-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 39.54

TUSZYŃSKI Krystian 27-02-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 40.17

KŁOCZKO Kacper 12-02-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 40.57

KOŁACZKO Kacper 25-11-03 UKS Jedynka Bartoszyce WN 40.81

SMAGAŁA Bartłomiej 08-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 41.08

OLSZEWSKI Dawid 21-06-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 41.99

KOZŁOWSKI Dawid 17-04-02 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 42.67

SZYŁEJKO Dominik 14-07-05 UKS Atos Woźnice WN 43.74

MAJEWSKI Dawid 01-05-05 UKS Atos Woźnice WN 44.53 PB

WAWRZYNOWICZ Dawid 11-02-05 UKS Atos Woźnice WN 51.93

KOSIOREK Stanisław 26-09-05 UKS Atos Woźnice WN 52.43

WAWRZYNOWICZ Gabriel 28-12-05 UKS Atos Woźnice WN 52.99

600 metrów mężczyzn

SKOMSKI Marcin 10-12-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:25.05 PB

KOZŁOWSKI Piotr 14-02-01 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:25.34

TRUSZCZYŃSKI Mikołaj 13-12-01 GUKS Asy Dywity WN 1:29.68

BENDYK Marcin 23-09-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:36.17

SIKORA Dawid 26-03-01 UKS Sokół Węgorzewo WN 1:40.34

KOŁACZKO Kacper 25-11-03 UKS Jedynka Bartoszyce WN 1:48.44

1000 metrów mężczyzn

LEWALSKI Kacper 07-05-03 MKS Truso Elbląg WN 2:29.76

RUDAWSKI Dominik 16-01-03 MKS Truso Elbląg WN 2:38.86 PB

GÓRCZYŃSKI Bartosz 25-03-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:49.91 PB

RODZIEWICZ Michał 06-05-05 MKS Truso Elbląg WN 3:00.68

PALIŃSKI Michał 21-06-07 CSiR Susz WN 3:40.92

OLSZEWSKI Wojciech 26-12-07 CSiR Susz WN 3:51.76

2000 metrów mężczyzn

TYBOROWSKI Natan 02-07-01 KS AZS UWM Olsztyn WN 6:16.56

PALUCH Sylwester 31-07-01 GUKS Asy Dywity WN 6:29.43

DZIK Szymon 01-12-00 UKS Mały Jeziorak Iława WN 6:30.52

60 metrów pł (91.4) M U18

NOWAKOWSKI Jakub 29-07-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.69

STEFANOWICZ Maciej 15-11-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 9.14

49729241 2036423306412080 1394206367794855936 n

KOBIETY

60 metrów kobiet

POTASZNIK Alicja 24-04-00 KS AZS UWM Olsztyn WN 7.85

NAZAROWICZ Klaudia 09-03-00 UKS Sokół Węgorzewo WN 8.16 PB

KORNACKA Kinga 07-05-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 8.24 PB

JATKIEWICZ Izabela 28-04-00 GUKS Asy Dywity WN 8.29 PB

PRUSIŃSKA Małgorzata 25-07-00 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.32

CZARNECKA Aleksandra 26-06-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.42 PB

KWIATKOWSKA Katarzyna 06-03-02 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 8.45

BUJALSKA Julia 19-06-03 MKS Truso Elbląg WN 8.58

JANKOWSKA Urszula 23-07-02 KS Jelonki Dobre Miasto WN 8.72 PB

MILEJSKA Matylda 09-05-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.81

KORWEL Natalia 19-04-03 UKS Gimpas Pasłęk WN 9.08 PB

BETLEJEWSKA Oliwia 03-03-03 MKS Truso Elbląg WN 9.23

60 metrów K U16

STEMPKOWSKA Kamila 06-08-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 8.28 SB

LIS Aleksandra 02-02-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.45 PB

CZĘCZEK Michalina 13-12-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.49

WAWRZYNOWICZ Julia 22-06-04 UKS Atos Woźnice WN 8.51 PB

KOWALCZYK Weronika 24-05-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.58

SZMIGIEL Julia 15-12-05 CSiR Susz WN 8.60

BIELAKOW Katarzyna 22-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 8.63

KOPICZYŃSKA Julia 01-12-04 GUKS Asy Dywity WN 8.67 PB

KACA Anna 25-08-05 CSiR Susz WN 8.67

WRÓBEL Patrycja 22-01-04 UKS Gimpas Pasłęk WN 8.68 PB

HULANICKA Patrycja 07-05-04 MKS Truso Elbląg WN 8.70

MURACH Maja 24-05-06 UKS Atos Woźnice WN 8.80

KOWALSKA Aleksandra 24-09-04 UKS Mały Jeziorak Iława WN 8.77

KUCIŃSKA Julia 12-09-05 GUKS Asy Dywity WN 8.89

CHOMIK Marta 10-10-05 GUKS Asy Dywity WN 8.98

KARPIERZ Kamila 14-09-04 UKS Mały Jeziorak Iława WN 9.16

KACA Julia 03-12-05 CSiR Susz WN 9.18

ZADROGA Wiktoria 26-11-04 KS Jelonki Dobre Miasto WN 9.23

CEBULA Aurelia 26-01-05 UKS Gimpas Pasłęk WN 9.29

ŻÓŁKIEWICZ Małgorzata 30-04-04 MKS Truso Elbląg WN 9.30

KORZENIEWSKA Julia 24-05-04 MKS Truso Elbląg WN 9.54

URANOWSKA Marta 11-06-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 9.68

200 metrów kobiet

KUBICKA Julia 09-12-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.16 PB

KORNACKA Karolina 07-05-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 26.57 PB

STEMPKOWSKA Kamila 06-08-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 26.85 PB

PRUSIŃSKA Małgorzata 25-07-00 KS AZS UWM Olsztyn WN 26.87

JATKIEWICZ Izabela 28-04-00 GUKS Asy Dywity WN 27.56 PB

JANUCHTA Kinga 05-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 28.31

JANKOWSKA Urszula 23-07-02 KS Jelonki Dobre Miasto WN 28.49 PB

DĄBROWSKA Michalina 27-05-05 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 28.98

KARPIERZ Kamila 14-09-04 UKS Mały Jeziorak Iława WN 29.58

HULANICKA Patrycja 07-05-04 MKS Truso Elbląg WN 29.59

MILEJSKA Matylda 09-05-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 29.91 PB

KACA Anna 25-08-05 CSiR Susz WN 29.93

KABUŁA Oliwia 07-02-02 MKS Truso Elbląg WN 30.31

ZADROGA Wiktoria 26-11-04 KS Jelonki Dobre Miasto WN 30.35

ZIELIŃSKA Maja 18-01-06 KS AZS UWM Olsztyn WN 30.36

FIGLEWSKA Dominika 16-07-03 MKS Truso Elbląg WN 30.64

SZMIGIEL Julia 15-12-05 CSiR Susz WN 31.63

CHOMEJ Wiktoria 02-05-04 KS Jelonki Dobre Miasto WN 31.81

GARBINO Maria 17-03-06 GUKS Asy Dywity WN 31.97

ŻÓŁKIEWICZ Małgorzata 30-04-04 MKS Truso Elbląg WN 32.17

BETLEJEWSKA Oliwia 03-03-03 MKS Truso Elbląg WN 32.50

300 metrów kobiet

POTASZNIK Alicja 24-04-00 KS AZS UWM Olsztyn WN 40.15

KUBICKA Julia 09-12-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 41.81 PB

KORNACKA Kinga 07-05-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 42.15

WAWRZYNOWICZ Julia 22-06-04 UKS Atos Woźnice WN 43.58 PB

LIS Aleksandra 02-02-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 43.85 PB

PIECHOCKA Alicja 16-02-03 MLKS Ostróda WN 44.24

TWARDOWSKA Julia 19-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 44.25

KOPICZYŃSKA Julia 01-12-04 GUKS Asy Dywity WN 44.27 PB

CZARNECKA Aleksandra 26-06-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 44.52

BIELAKOW Katarzyna 22-05-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 45.69

KUŁAKOWSKA Dominika 14-06-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.29

MACZUKIN Mariola 21-06-04 KS Jelonki Dobre Miasto WN 46.76

KOWALCZYK Weronika 24-05-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 47.14

SKRZYNIARZ Paulina 21-08-06 CSiR Susz WN 47.83

BARANOWSKA Wiktoria 26-08-05 MLKS Ostróda WN 47.90

JANKOWSKA Urszula 23-07-02 KS Jelonki Dobre Miasto WN 47.93

KRAWIEC Wiktoria 03-03-04 MLKS Ostróda WN 48.30

CHOMIK Marta 10-10-05 GUKS Asy Dywity WN 48.83

WASILAK Julia 01-01-06 MLKS Ostróda WN 49.40

ŁUSZCZAK Emilia 25-10-05 UKS Jedynka Bartoszyce WN 49.42

EJDYS Emilia 16-01-07 KS AZS UWM Olsztyn WN 49.48

MURACH Maja 24-05-06 UKS Atos Woźnice WN 49.51

KAMINIECKA Milena 03-04-06 CSiR Susz WN 50.04

KUCIŃSKA Julia 12-09-05 GUKS Asy Dywity WN 50.21

WARZYŃSKA Zuzanna 01-01-06 MLKS Ostróda WN 50.88

KACA Julia 03-12-05 CSiR Susz WN 51.61

KACA Emilia 07-07-08 CSiR Susz WN 51.78

MILEWICZ Dagmara 27-05-04 GUKS Asy Dywity WN 52.17 PB

SKWAREK Dominika 25-08-05 UKS Jedynka Bartoszyce WN 56.69

KACA Amelia 04-07-07 CSiR Susz WN 58.46

400 metrów kobiet

LEMANOWICZ Maja 01-12-01 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:02.47

LASKIEWICZ Zofia 31-01-03 MKS Truso Elbląg WN 1:06.47

600 metrów kobiet

CYBULSKA Wiktoria 12-08-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:39.92 PB

DOMURAT Wiktoria 06-04-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:40.00 PB

ŁUGIEWICZ Alina 10-09-05 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 1:44.15 PB

PIECHOCKA Alicja 16-02-03 MLKS Ostróda WN 1:45.12

ULIŃSKA Otylia 06-09-04 KS Zamek Kurzętnik WN 1:48.84 PB

WRÓBEL Patrycja 22-01-04 UKS Gimpas Pasłęk WN 1:52.08 PB

KRAWIEC Wiktoria 03-03-04 MLKS Ostróda WN 1:53.10

KALINOWSKA Emilia 12-08-03 MKS Truso Elbląg WN 1:54.85

PRUSIŃSKA Monika 04-02-05 MLKS Ostróda WN 1:55.00

OSTROWSKA Dominika 14-01-06 MLKS Ostróda WN 1:56.53

GARBINO Maria 17-03-06 GUKS Asy Dywity WN 1:56.67

BORKO Amelia 31-01-06 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:58.35

TCHÓRZ Kinga 07-12-03 MLKS Ostróda WN 1:59.26

ŁUSZCZAK Emilia 25-10-05 UKS Jedynka Bartoszyce WN 1:59.31

JEZNACH Patrycja 09-09-06 KS Zamek Kurzętnik WN 2:00.00

WÓŁKIEWICZ Paulina 20-04-04 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:00.20

ORZECHOWSKA Michalina 01-01-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:02.07

FURMAŃSKA Amelia 06-12-07 CSiR Susz WN 2:07.56

SKWAREK Dominika 25-08-05 UKS Jedynka Bartoszyce WN 2:10.33

BARICA Kinga 09-08-08 CSiR Susz WN 2:18.72

rew2

1000 metrów kobiet

JELSKA Justyna 20-08-99 KS AZS UWM Olsztyn WN 2:50.46 PB

ZIÓŁEK Weronika 23-04-03 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:06.64 PB

STEFANOWICZ Inez 01-10-03 MKS Truso Elbląg WN 3:14.96

ORZECHOWSKA Dorota 27-09-05 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:19.35

BULIK Patrycja 11-03-05 LKS Lubawa WN 3:19.65

TROŚCIANKO Kornelia 02-12-03 UKS Sokół Węgorzewo WN 3:32.63

received 2551442414872279

2000 metrów kobiet

PĘTLICKA Julia 02-01-02 KS AZS UWM Olsztyn WN 6:27.15

PAWŁOWSKA Kamila 18-07-00 KS Zamek Kurzętnik WN 6:37.57 PB

DALIDOWICZ Maja 29-07-02 MKS Truso Elbląg WN 6:54.39

WLIZŁO Anna 16-10-05 MKS Truso Elbląg WN 9:27.49

RADZIKOWSKA Patrycja 01-01-03 MKS Truso Elbląg WN 7:50.77

60 metrów pł K U20

5 STEĆ Patrycja 22-03-01 UKS Gimpas Pasłęk WN 9.65

60 metrów pł (76.2/8.00) K U16

4 KOWALSKA Aleksandra 24-09-04 UKS Mały Jeziorak Iława WN 10.32

Pchnięcie kulą K U20 (4kg)

8 STEĆ Patrycja 22-03-01 UKS Gimpas Pasłęk WN 9.22

Pchnięcie kulą K U18 (3kg)

2 GAJEWSKA Alicja 13-05-03 MOS Zatoka Braniewo WN 12.35

7 GRZYWIŃSKA Alicja 24-04-02 MKS Truso Elbląg WN 8.54

Pchnięcie kulą K U16 (3kg)

1 MARSZELEWSKA Joanna 10-05-04 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 11.16

2 ANTOSZEWSKA Maja 06-03-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe WN 11.07 PB

4 KUCIŃSKA Klaudia 04-01-06 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 10.06

Skok wzwyż kobiet

7 STEĆ Patrycja 22-03-01 UKS Gimpas Pasłęk WN 1.55

Skok w dal kobiet

3 NAZAROWICZ Klaudia 09-03-00 UKS Sokół Węgorzewo WN 5.56 PB

14 GÓRNIK Martyna 28-08-09 CSiR Susz WN 3.62

Skok w dal K U16

3 MACZUKIN Mariola 21-06-04 KS Jelonki Dobre Miasto WN 4.70

8 CHOMEJ Wiktoria 02-05-04 KS Jelonki Dobre Miasto WN 4.04

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn