Mistrzostwa Województwa WM Z LZS Olecko 2018 – Zacięta walka w pięknej scenerii, wyniki też obiecujące

Fot.Zbigniew Malinowski/olecko wm (ilustracja)

Na stadionie MOSiR w Olecku odbyły się w środę (16 maja) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. W imprezie startowało około 500 zawodniczek i zawodników z większości sekcji w regionie, bo są one związane ze środowiskiem LZS. Stąd obecność wielu znanych lekkoatletów. Rywalizowano w trzech kategoriach: 2005/2007 (dzieci), 2003/2004 (młodzik) oraz 2002 i starsi (open).

Na razie prezentujemy czołowe trójki konkurencji (tu ukłon w stronę trenera Szymona Niestatka, który w gąszczu wyników wydobył medalistów), po ukazaniu się komunikatu uzupełnimy relację. Na pierwszy rzut oka warto wyróżnić rezultaty biegaczy LKS Lubawa: Pawła Fafińskiego na 400 m i Piotra Kozłowskiego na 800 m oraz Jakuba Borkowskiego w pchnięciu kulą, Artura Cytlau (Działdowo) w rzucie oszczepem, sprintera z Ełku Mateusza Kwiatkowskiego na 100 m, Wojciecha Tomczyka (Olecko) w skoku w dal Klaudii Nazarowicz (Węgorzewo) w tej samej konkurencji, Alicji Potasznik na 100 m. Cieszy przede wszystkim duży udział zawodników, bo te mistrzostwa, rozgrywane od lat są ważnym punktem sezonu lekkoatletycznego.

Organizatorzy

•Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie LZS

• Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego

• MOSIR Olecko

• Gminne Zrzeszenia LZS /Kluby/Samorządy - eliminacje gminne

Czołowe trójki konkurencji

100 m dziewczęta 2005-2007

1 Fafińska Paulina 2006 Lubawa 14,18

2 Kucińska Julia 2005 SP Dywity 14,38

3 Murach Maja 2006 UKS Atos Woźnice 14,61

300 m dziewczęta 2005-2007

1 Bulik Patrycja 2005 Iława 47,32

2 Dźwielska Daria 2005 SP 3 Olecko 48,14

3 Kucińska Julia 2005 SP Dywity 48,72

600 m dziewczęta 2005-2007

1 Jackiewicz Wiktoria 2005 SP 3 Olecko 2:02.09

2 Garbino Maria 2006 GUKS Asy Dywity 2:03.09

3 Chomik Marta 2005 SP Spręcowo 2:06.99

Skok w dal dziewczęta 2005-2007

1 Torebko Gabriela 2005 SP 4 Olecko 4,39

2 Kordek Kamila 2005 UKS Atos Woźnice 4,36

3 Dźwielska Daria 2005 SP 3 Olecko 4,35

21727965 292596624554215 4150739302756445256 n

100 m chłopcy 2005-2007

1 Motylewski Kornel 2005 Lidzbark Warmiński 13,63

2 Kasprzyk Kornel 2006 Olecko 14,40

3 Maksimowicz Jan 2006 Olecko 14,50

300 m chłopcy 2005-2007

1 Majewski Dawid 2005 UKS Atos Woźnice 43,37

2 Chaszczownik Michał 2005 KS Jelonki Dobre M. 43,50

3 Mich Piotr 2005 Węgorzewo 48,61

1000 m chłopcy 2005-2007

1 Kalinowski Daniel 2006 Węgorzewo 3:14.53

2 Wądołowski Maciej 2005 SP 3 Olecko 3:20.08

3 Bitowski Wiktor 2005 SP Pogorzele 3:23.38

Skok w dal chłopcy 2005-2007

1 Chaszczownik Michał 2005 KS Jelonki Dobre M. 5,45

2 Majewski Dawid 2005 UKS Atos Woźnice 4,87

3 Motylewski Kornel 2005 Lidzbark Warmiński 4,80

28795843 1592497614174319 8837949346818293760 n

100 m dziewczęta 2003-2004

Finał el.

1 Zych Julia 2004 SP Spręcowo 13,71 13,72

2 Kopiczyńska Julia 2004 SP Dywity 13,80 13,87

3 Fafińska Emilia 2003 Lubawa 13,82 13,86

300 m dziewczęta 2003-2004

1 Fafińska Emilia 2003 Lubawa 43,18

2 Kopiczyńska Julia 2004 SP Dywity 43,33

3 Zych Julia 2004 SP Spręcowo 45,57

600 m dziewczęta 2003-2004

1 Wawrzynowicz Julia 2004 UKS Atos Woźnice 1:44.25

2 Trościanko Kornelia 2003 Sokół Węgorzewo 1:47.18

3 Pietnoczka Julia 2004 KS Jelonki Dobre M. 1:47.57

Skok w dal dziewczęta 2003-2004

1 Wawrzynowicz Julia 2004 UKS Atos Woźnice 4,41

2 Drożyner Oliwia 2003 Sokół Węgorzewo 4,28

3 Wojciechowska Wiktoria 2003 LUKS Kłobuk Lidzbark W. 4,24

Skok wzwyż dziewczęta 2003-2004

1 Piędziak Julia 2004 LUKS Kłobuk Lidzbark W. 148

2 Kruszniewska Zuzanna 2004 Olecko 133

3 Kondracka Ewelina 2003 Kalinowo 133

Rzut oszczepem dziewczęta 2003-2004

1 Borkowska Agata 2001 Lubawa 30,77

2 Szyszka Ewelina 2003 UKS Gimpas Pasłęk 27,08

3 Rolka Paulina 2003 Lubawa 26,57

Pchnięcie kulą dziewczęta 2003-2004

1 Jasińska Magdalena 2003 Kalinowo 9,54

2 Kondracka Ewelina 2003 Kalinowo 9,19

3 Gajewczyk Oliwia 2004 Kalinowo 8,76

30710287 2151384168235911 5570378109842011581 n

100 m chłopcy 2003-2004

Finał el.

1 Piekoszewski Dominik 2003 Lubawa 12,04 11,99

2 Pisarski Paweł 2003 LUKS Orneta 12,37 12,40

3 Mielniczek Paweł 2003 Węgorzewo 12,63 12,62

300 m chłopcy 2003-2004

1 Rumiński Dawid 2003 LUKS Orneta 40,25

2 Mielniczek Paweł 2003 Węgorzewo 41,66

3 Graman Daniel 2003 Lubawa 41,99

1000 m chłopcy 2003-2004

1 Szczepański Jakub 2004 Iława 3:03.14

2 Taudul Kacper 2003 Gimnazjum Gołdap 3:04.56

3 Zawistowski Dominik 2003 SP 2 Olecko 3:07.28

Skok w dal chłopcy 2003-2004

1 Baczewski Dominik 2004 UKS Atos Woźnice 5,29

2 Żuchowski Daniel 2004 Lubawa 5,15

3 Szczepański Jakub 2004 Iława 5,04

Skok wzwyż chłopcy 2003-2004

1 Nowak Marel 2003 Lidzbark Warmiński 153

2 Kopeć Filip 2003 Kalinowo 145

3 Kraśnicki Bartłomiej 2004 Lubawa 140

Rzut oszczepem chłopcy 2003-2004

1 Cytlał Artur 2003 UKS Mosir Działdowo 53,70

2 Żuchowski Daniel 2004 LKS Lubawa 36,00

3 Majewski Jakub 2004 LKS Lubawa 32,40

Fot. BFS facebook

Pchnięcie kulą chłopcy 2003-2004

1 Cytlał Artur 2003 UKS Mosir Działdowo 12,10

2 Szymelfenig Krystian 2003 Biskupiec 11,01

3 Żyka Tomasz 2003 Biskupiec 9,98

pot4

100 m dziewczęta 2002 i starsze

1 Potasznik Alicja 2000 Dywity 12,34 12,53

2 Potasznik Paulina 1998 Dywity 12,98 13,09

3 Rutkowska Wiktoria 2001 LUKS Orneta 13,19 13,15

200 m dziewczęta 2002 i starsze

1 Potasznik Paulina 1998 Dywity 26,22

2 Rutkowska Wiktoria 2001 LUKS Orneta 27,29

3 Jatkiewicz Izabela 2000 Dywity 27,79

400 m dziewczęta 2002 i starsze

1 Bulik Natalia 2000 Iława 71,40

2 Bulik Grażyna 1974 Iława 71,69

3 Dzierżyk Martyna 2001 ZSLiZ Olecko 72,40

800 m dziewczęta 2002 i starsze

1 Pietruczuk Alicja 2000 Olecko 2:36.17

2 Motulewicz Patrycja 2002 Czarni Olecko 2:45.15

3 Bulik Grażyna 1974 Iława 2:47.00

Skok w dal dziewczęta 2002 i starsze

1 Nazarowicz Klaudia 2000 Węgorzewo 5,48

2 Steć Patrycja 2001 UKS Gimpas Pasłęk 4,68

3 Zielińska Natalia 1997 Dywity 4,23

Skok wzwyż dziewczęta 2002 i starsze

1 Steć Patrycja 2001 UKS Gimpas Pasłęk 151

2 Rokicka Wiktoria 2002 Olecko 136

3 Ochocka Marcelina 1999 Wilczęta 130

Rzut oszczepem dziewczęta 2002 i starsze

1 Polak Natalia 1999 LUKS Kłobuk Lidzbark W. 34,00 /600g/

2 Przystasz Aleksandra 2000 UKS Gimpas Pasłęk 31,86 /600g/

3 Suska Gabriela 2002 LUKS Kłobuk Lidzbark W. 31,84 /500g/

Pchnięcie kulą dziewczęta 2002 i starsze

1 Siemińska Daria 2002 LKS Lubawa 12,42 /3kg/

2 Kalisz Patrycja 2002 Kalinowo 9,89 /3kg/

3 Suska Gabriela 2002 LUKS Kłobuk Lidzbark W. 9,25 /3kg/

21105554 1213790092059868 6993749736023280533 n

100 m chłopców 2002 i starsi

1 Kwiatkowski Mateusz 1999 ZSM-E Ełk 11,38

2 Turek Bartosz 2002 UKS Atos Woźnice 11,39

3 Krawczyk Rafał 1999 Lidzbark Warmiński 11,47

200 m chłopców 2002 i starsi

1 Kwiatkowski Mateusz 1999 ZSM-E Ełk 22,84

2 Turek Bartosz 2002 UKS Atos Woźnice 23,00

3 Krawczyk Rafał 1999 Lidzbark Warmiński 23,50

400 m chłopców 2002 i starsi

1 Fafiński Paweł 2001 Lubawa 53,36

2 Marchlewski Łukasz 2002 Iława 56,64

3 Baranowski Piotr 2001 ZSM-E Ełk 56,60

800 m chłopców 2002 i starsi

1 Kozłowski Piotr 2001 Lubawa 1:55.61

2 Wronowski Albert 1999 LO Gołdap 2:03.25

3 Jedamski Adam 2002 UKS Mosir Działdowo 2:09.37

Skok w dal chłopców 2002 i starsi

1 Tomczyk Wojciech 2002 MLKS Czarni Olecko 6,42

2 Baranowski Piotr 2001 ZSM-E Ełk 5,36

3 Staszewski Bartosz 2002 SP 4 Olecko 5,34

Skok wzwyż chłopców 2002 i starsi

1 Tomczyk Wojciech 2002 MLKS Czarni Olecko 175

2 Ostręga Adrian 2002 Wilczęta 165

3 Michałek Alan 2002 Wilczęta 165

Rzut oszczepem chłopców 2002 i starsi

1 Przybyłowski Tomasz 2002 Lubawa 38,21 /700g/

2 Figger Marcin 2002 Lubawa 35,95 /700g/

3 Jóźwiak Szymon 2000 Węgorzewo 30,42 /700g/

Pchnięcie kulą chłopców 2002 i starsi

1 Borkowski Jakub 2001 Lubawa 14,85 /5kg/

2 Jóźwiak Szymon 2000 Węgorzewo 13,19 /6kg/

3 Truchel Kacper 2000 ZSM-E Ełk 10,59 /6kg/

14915638 1807670832810723 8709989272248678218 n

4x100 kobiet OPEN

1 Dywity 49,94

2 Węgorzewo 54,93

3 Dobre Miasto 55,14

4 UKS Atos Woźnice 55,16

5 Lubawa 55,42

6 UKS Gimpas Pasłęk 55,60

7 SP 2 Olecko 58,81

8 Lidzbark Warmiński 60,09

9 Kalinowo 60,61

10 Iława 61,19

11 Orzysz 63,13

12 ZSP Orzysz 63,29

4x100 mężczyzn OPEN

1 UKS Atos Woźnice 47,00

2 Lubawa 49,34

3 SP 2 Olecko 50,05

4 Węgorzewo 50,06

5 ZSM-E Ełk 50,40

6 Lidzbark Warmiński 51,17

7 Iława 51,18

8 Bisztynek 52,04

9 Orzysz 52,20

10 ZSP Orzysz 57,99

Klasyfikacja gmin

1. LZS Lubawa 399

2. Olecko 350

3. Węgorzewo 220

4. Kalinowo 186

5. Mikolajki 172

6. Dywity 166

7. Lidzbark Warminski 151

8. LZS Iława 140

9. Orzysz 104

10. Bisztynek 102

11. Paslek 93

12. ZSM EŁK 87

13. Dobre Miasto 81

14. Działdowo 68

15. ORNETA 7 67

16. Biskupiec 59

17. Wilczeta 49

18. Ruciane-Nida 46

19. Goldap 30

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn