Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2018 - Pierwsze rozeznanie sił, dużo optymizmu

Fot. pzla (ilustracja)

Już w pierwszy weekend nowego roku lekkoatleci sprawdzili swa formę przed najważniejszymi w tym sezonie imprezami halowymi. W sobotę (6 stycznia) odbył się w Toruniu ogólnopolski mityng z udziałem kilkuset zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych – preludium przed Halowymi Mistrzostwami Polski. Wystąpiła bardzo duża ekipa klubów warmińsko-mazurskich.

Przyjechali lekkoatleci z Olsztyna Elbląga, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Szczytna,Pasłęka, Dywit, Węgorzewa, Woźnic, Działdowa, Ostródy i co szczególnie cieszy Dobrego Miasta. Sekcja „Jutrzenka” zaczyna wypływać na szersze wody. Był to sprawdzian, a więc na wyniki trzeba patrzeć pod kotem pewnych korekt, przed szczytem sezonu, ale zawsze cieszą zwycięstwa. Reprezentanci Warmii i Mazur wygrali cztery konkurencje. Alicja Potasznik (GUKS Dywity) na 300 m kobiet, Dominik Smosarski (PKS Gwardia Szczytno) na 60 m mężczyzn oraz w kat. U16: Artur Cytlał (MOSiR Działdowo) w pchnięciu kulą i Jakub Nowakowski (AZS UWM Olsztyn) w biegi na 60 m ppł.

Potasznik była druga na 60 m, Smosarski trzeci na 300 m, Sebastian Rybka (AZS UWM) drugi na 60 m ppł w U20, Daria Siemińska (LKS Lubawa) trzecia w pchnięciu kulą U18. Czwarte miejsce w konkursie skoku wzwyż mężczyzn zajął Kacper Rudnik (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) i na tej samej pozycji uplasowała się miotaczka z Lidzbarka Welskiego Patrycja Moszczyńska w U16.

Startowały też nasze czołowe wieloboistki, z tym, że w oddzielnych konkurencjach. Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo) była druga w skoku wzwyż i pchnięciu kulą oraz czwarta w płotkach. Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłek) zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą kobiet.

Wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe, a przede wszystkim miało okazje wystartować w najpiękniejszej polskiej hali lekkoatletycznej.

Wyniki

Kobiety

Pchnięcie kulą kobiet (4kg)

Finał B

2 Patrycja ADAMCZYK 19-05-99 KS Polonia Pasłęk(WN) 11.28 PB

5 Klaudia NAZAROWICZ 09-03-00 UKS Sokół Węgorzewo(WN) 10.42

Magdalena Barbara SZEWCZYK 02-01-01 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 9.72 PK

60 metrów pł (76.2/8.20) K U16

12 Oliwia DROŻYNER 06-05-03 UKS Sokół Węgorzewo 11.70

60 metrów przez plotki U20

4 Klaudia NAZAROWICZ 09-03-00 UKS Sokół Węgorzewo 9.32

5 Patrycja ADAMCZYK 19-05-99 KS Polonia Pasłęk 9.53

Skok wzwyż

2 Klaudia NAZAROWICZ 09-03-00 UKS Sokół Węgorzewo(WN) 1.60 PB

60 metrów kobiet

2 Alicja POTASZNIK 24-04-00 GUKS Asy Dywity 7.89

24 Paulina POTASZNIK 09-12-98 GUKS Asy Dywity 8.30

32 Oliwia STRUGIŃSKA 29-12-03 MKS Truso Elbląg 8.42

37 Agata KOZŁOWSKA 01-07-02 KS Zamek Kurzętnik 8.47 PB

46 Julia BUJALSKA 19-06-03 MKS Truso Elbląg 8.53 PB

48 Milena SZLENDAK 19-03-04 MKS Truso Elbląg 8.54

52 Izabela JATKIEWICZ 28-04-00 GUKS Asy Dywity 8.55 PB

54 Julia BARASZKIEWICZ 10-04-02 KS AZS UWM Olsztyn 8.57 PB

59 Julia UZARSKA 05-05-03 LKS Lubawa 8.59 =SB

60 Karolina KORNACKA 07-05-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 8.60

63 Aleksandra CZARNECKA 26-06-02 KS AZS UWM Olsztyn 8.62

65 Malwina BIEDRZYCKA 15-04-03 LKS Lubawa 8.63 PB

64 Katarzyna KWIATKOWSKA 06-03-02 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 8.63

67 Paulina FAFIŃSKA 28-08-06 LKS Lubawa 8.66 PB

70 Zofia LASKIEWICZ 31-01-03 MKS Truso Elbląg 8.71 PB

79 Aleksandra LIS 02-02-04 KS AZS UWM Olsztyn 8.76 PB

80 Julia KUCIŃSKA 12-09-05 GUKS Asy Dywity 8.77

83 Matylda MILEJSKA 09-05-03 KS AZS UWM Olsztyn 8.77 PB

82 Julia WAWRZYNOWICZ 22-06-04 UKS Atos Woźnice 8.77 PB

84 Julia KOPICZYŃSKA 01-12-04 GUKS Asy Dywity 8.78

85 Adrianna TYKARSKA 04-04-02 LKS Lubawa 8.78 PB

86 Urszula JANKOWSKA 23-07-02 KS Jelonki Dobre Miasto 8.78

96 Oliwia KABUŁA 07-02-02 MKS Truso Elbląg 8.87 PB

100 Maja MURACH 24-05-06 UKS Atos Woźnice 8.93 PB

106 Natalia JUCHNOWSKA 19-08-02 UKS MOSiR Działdowo 9.03 PB

110 Wiktoria ZADROGA 26-11-04 KS Jelonki Dobre Miasto 9.08

115 Julia ZŁOTOWSKA 17-04-04 LKS Lubawa 9.16 PB

116 Oliwia BIEGAJ 11-06-04 UKS Atos Woźnice 9.18 =PB

119 Aleksandra ZA 4 GÓRSKA 02-03-04 KS Zamek Kurzętnik 9.21

123 Alicja STYCZEŃ 11-02-04 MKS Truso Elbląg 9.38 PB

125 Julia KORZENIEWSKA 24-05-04 MKS Truso Elbląg 9.53

127 Adrianna WIŚNIEWSKA 07-01-05 GUKS Asy Dywity 9.64

129 Dagmara MILEWICZ 27-05-04 GUKS Asy Dywity 9.69

1000 metrów kobiet

6 Julia PĘTLICKA 02-01-02 KS AZS UWM Olsztyn 3:01.91 PB

12 Kamila PAWŁOWSKA 18-07-00 KS Zamek Kurzętnik 3:08.48

14 Wiktoria DOMURAT 06-04-02 MLKS Ostróda 3:15.50

20 Kornelia TROŚCIANKO 02-12-03 UKS Sokół Węgorzewo 3:18.15

29 Patrycja LIPSKA 13-08-01 MKS Truso Elbląg 3:27. 45

36 Kinga TCHÓRZ 07-12-03 MLKS Ostróda 3:37.06

38 Aleksandra PAŁEJKO 22-05-00 MLKS Ostróda 3:42.53

39 Patrycja RADZIKOWSKA 01-01-03 MKS Truso Elbląg 3:44.44

41 Dominika OSTROWSKA 01-01-06 MLKS Ostróda 3:48.55

43 Monika PRUSIŃSKA 01-01-05 MLKS Ostróda 3:57.17

Skok w dal kobiet

Finał A

5 Patrycja ADAMCZYK 19-05-99 KS Polonia Pasłęk(WN) 5.39

13 Izabela JATKIEWICZ 28-04-00 GUKS Asy Dywity(WN) 4.98 PB

Finał B

10 Natalia JUCHNOWSKA 19-08-02 UKS MOSiR Działdowo(WN) 4.45 PB

16 Agata BORKOWSKA 21-01-04 LKS Lubawa(WN) 4.28 PB

17 Maja ZAWODNIK 25-01-04 LUKS Lidzbark Welski(WN) 4.22

19 Oliwia DROŻYNER 06-05-03 UKS Sokół Węgorzewo(WN) 4.17

20 Wiktoria CHOMEJ 02-05-04 KS Jelonki Dobre Miasto(WN) 4.08

21 Zuzanna NIEDZIELA 17-12-02 LKS Lubawa(WN) 3.98 PB

300 metrów kobiet

1 Alicja POTASZNIK 24-04-00 GUKS Asy Dywity 40.21

5 Karolina KORNACKA 07-05-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 42.47 PB

9 Paulina POTASZNIK 09-12-98 GUKS Asy Dywity 42.97

10 Natalia ŻUK 23-12-00 KS AZS UWM Olsztyn 43.18 PB

13 Beata MILANOWSKA 24-07-95 KS AZS UWM Olsztyn 43.71

18 Justyna RUMIŃSKA 15-01-03 KS AZS UWM Olsztyn 44.36

23 Alicja PIECHOCKA 16-02-03 MLKS Ostróda 44.64

27 Julia KUBICKA 09-12-02 KS AZS UWM Olsztyn 44.95 PB

30 Julia KOPICZYŃSKA 01-12-04 GUKS Asy Dywity 45.14

32 Maja STAWICKA 07-06-03 KS AZS UWM Olsztyn 45.28 PB

35 Julia BARASZKIEWICZ 10-04-02 KS AZS UWM Olsztyn 45.56

37 Natalia SARNOWSKA 18-05-02 KS Zamek Kurzętnik 45.70

38 Aleksandra CZARNECKA 26-06-02 KS AZS UWM Olsztyn 45.97

42 Emilia FAFIŃSKA 05-01-03 LKS Lubawa 46.25

46 Julia WAWRZYNOWICZ 22-06-04 UKS Atos Woźnice 46.46 PB

50 Mariola MACZUKIN 21-06-04 KS Jelonki Dobre Miasto 46.71

53 Aleksandra LIS 02-02-04 KS AZS UWM Olsztyn 46.92

57 Matylda MILEJSKA 09-05-03 KS AZS UWM Olsztyn 47.24 PB

58 Kornelia HERMAN 28-03-02 KS AZS UWM Olsztyn 47.24

61 Urszula JANKOWSKA 23-07-02 KS Jelonki Dobre Miasto 47.55

63 Weronika ZIÓŁEK 23-04-03 KS AZS UWM Olsztyn 47.68

64 Julia KUCIŃSKA 12-09-05 GUKS Asy Dywity 47.71

65 Weronika SIKORA 16-12-05 KS AZS UWM Olsztyn 48.02

66 Oliwia BIEGAJ 11-06-04 UKS Atos Woźnice 48.12 PB

68 Aleksandra ĆWIKLIŃSKA 19-09-03 LKS Lubawa 48.22 PB

70 Paulina FAFIŃSKA 28-08-06 LKS Lubawa 48.46 PB

71 Julia KRAUSHAR 24-10-03 KS AZS UWM Olsztyn 48.80 PB

73 Katarzyna TOŚ 11-05-03 KS AZS UWM Olsztyn 49.39 PB

86 Dagmara MILEWICZ 27-05-04 GUKS Asy Dywity 53.29

87 Zuzanna OLBRYŚ 01-01-03 MLKS Ostróda 53.65

91 Zuzanna STANKIEWICZ 13-04-06 GUKS Asy Dywity 54.49

92 Adrianna WIŚNIEWSKA 07-01-05 GUKS Asy Dywity 54.56

95 Dagmara JOBS 15-02-05 KS Zamek Kurzętnik 55.96

96 Wiktoria ZDROJEWSKA 07-10-04 LKS Lubawa 1:00.41

Pchnięcie kulą K U18 (3kg)

3 Daria SIEMIŃSKA 10-05-02 LKS Lubawa(WN) 12.66 PB

6 Magdalena Barbara SZEWCZYK 02-01-01 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 11.50

200 metrów kobiet

24 Agata KOZŁOWSKA 01-07-02 KS Zamek Kurzętnik 27.80 PB

31 Zofia LASKIEWICZ 31-01-03 MKS Truso Elbląg 28.56

33 Natalia SARNOWSKA 18-05-02 KS Zamek Kurzętnik 28.87

34 Malwina BIEDRZYCKA 15-04-03 LKS Lubawa 28.89 PB

40 Emilia FAFIŃSKA 05-01-03 LKS Lubawa 29.15 PB

45 Adrianna TYKARSKA 04-04-02 LKS Lubawa 29.35 PB

48 Julia UZARSKA 05-05-03 LKS Lubawa 29.50

54 Mariola MACZUKIN 21-06-04 KS Jelonki Dobre Miasto 30.03

59 Justyna KAWECKA 21-07-02 LUKS Lidzbark Welski 30.40

61 Amelia KUCIŃSKA 06-06-02 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 30.45

63 Aleksandra ĆWIKLIŃSKA 19-09-03 LKS Lubawa 30.70

65 Adrianna ŁUGIEWICZ 11-11-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 30.79

67 Wiktoria ZADROGA 26-11-04 KS Jelonki Dobre Miasto 30.98

68 Julia ZŁOTOWSKA 17-04-04 LKS Lubawa 32.06

71 Magdalena NEHRING 23-11-01 KS Zamek Kurzętnik 33.86

Pchnięcie kulą K U16 (3kg)

4 Patrycja MOSZCZYŃSKA 06-08-04 LUKS Lidzbark Welski(WN) 10.36 PB

7 Maja ANTOSZEWSKA 06-03-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Luba 8.72

600 metrów kobiet

14 Maja DALIDOWICZ 29-07-02 MKS Truso Elbląg 1:43.63 PB

28 Laura WROŃSKA 11-06-03 LKS Lubawa 1:50.47 PB

38 Patrycja BULIK 11-03-05 LKS Lubawa 1:53.44

40 Julia PIETNOCZKA 24-06-04 KS Jelonki Dobre Miasto 1:53.93

43 Alina ŁUGIEWICZ 10-09-05 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 1:54.64

50 Inez STEFANOWICZ 01-10-03 MKS Truso Elbląg 1:55.90

55 Adrianna SZOPIŃSKA 02-08-01 MKS Truso Elbląg 1:59.65

60 Patrycja JEZNACH 09-09-06 KS Zamek Kurzętnik 2:03.71

65 Aleksandra ROCHEWICZ 18-10-05 KS Zamek Kurzętnik 2:07.55

69 Urlicka NICOLA 22-07-07 KS Zamek Kurzętnik 2:17.35

70 Wiktoria KREZYMON 28-07-04 LKS Lubawa 2:21.57

oom 20160806 0658 201608071927

Fot. pzla (ilustracja)

Mężczyźni

Skok w dal

27 Dominik BACZEWSKI 21-12-04 UKS Atos Woźnice(WN) 4.64

60 metrów pł (91.4/8.90) M U16

1 Jakub NOWAKOWSKI 1 29-07-03 KS AZS UWM Olsztyn 9.07 PB

6 Maciej STEFANOWICZ 15-11-03 KS AZS UWM Olsztyn 9.86

60 metrów pł (99.1) M U20

2 Sebastian RYBKA 14-05-00 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 8.66

Pchnięcie kulą M U18 (5kg)

8 Kacper RUCIŃSKI 23-10-02 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 11.43 PB

60 metrów mężczyzn

1 Dominik SMOSARSKI 1 12-09-99 PKS Gwardia Szczytno 7.01

30 Bartosz TUREK 22-05-02 UKS Atos Woźnice 7.41 PB

33 Dominik BACZEWSKI 21-12-04 UKS Atos Woźnice 7.45

45 Kacper WIRA 19-11-01 MKS Truso Elbląg 7.57 PB

46 Patryk KASPEROWICZ 08-03-00 MKS Truso Elbląg 7.57 PB

49 Damian SOBOL 23-07-03 KS AZS UWM Olsztyn 7.58

58 Kamil BIZUNOWICZ 26-02-01 MKS Truso Elbląg 7.68 PB

75 Jakub KLUK 12-03-02 KS AZS UWM Olsztyn 7.84

79 Adam BARTOSZUK 17-07-02 KS AZS UWM Olsztyn 7.90 PB

94 Artur CYTLAŁ 09-01-03 UKS MOSiR Działdowo 8.13 PB

95 Oliwier TARANOWSKI 09-08-04 LKS Lubawa 8.14

99 Krzysztof JEŻEWSKI 10-01-03 MKS Truso Elbląg 8.18 PB

103 Jan SAMULEWICZ 09-11-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 8.27 PB

108 Mateusz JACKOWSKI 26-01-05 LKS Lubawa 8.40 PB

112 Kacper GOLUBSKI 13-03-03 KS Zamek Kurzętnik 8.51

113 Stefan MARKOWSKI 25-02-05 KS AZS UWM Olsztyn 8.55

114 Dawid MAJEWSKI 01-05-05 UKS Atos Woźnice 8.58 PB

115 Sergiusz STALĘGA 09-09-04 KS Zamek Kurzętnik 9.00

Skok wzwyż mężczyzn

4 Kacper RUDNIK 24-03-01 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Luba 1.90 PB

Pchnięcie kulą M U16 (5kg)

1 Artur CYTLAŁ 09-01-03 UKS MOSiR Działdowo(WN) 12.39

1000 metrów mężczyzn

6 Piotr KOZŁOWSKI 14-02-01 LKS Lubawa 2:34.22 PB

36 Natan TYBOROWSKI 02-07-01 KS AZS UWM Olsztyn 2:46.03

42 Dominik RUDAWSKI 16-01-03 MKS Truso Elbląg 2:50.15 PB

45 Adam JEDAMSKI 27-03-02 UKS MOSiR Działdowo 2:50.72 PB

50 Mateusz TKACZUK 08-03-02 KS AZS UWM Olsztyn 2:53.39 PB

53 Sylwester PALUCH 31-07-01 GUKS Asy Dywity 2:54.60

59 Dobrosław ZI 11 MIŃSKI 04-03-02 KS AZS UWM Olsztyn 2:59.01

65 Damian ZYSKOWSKI 26-08-04 KS AZS UWM Olsztyn 3:02.72

300 metrów mężczyzn

3 Dominik SMOSARSKI 12-09-99 PKS Gwardia Szczytno 35.18

13 Mateusz OSTAPIUK 12-12-93 KS AZS UWM Olsztyn 37.06

15 Jakub KOZACKI 11-10-02 KS AZS UWM Olsztyn 37.25

17 Rafał KLIMEK 21-07-99 KS AZS UWM Olsztyn 37.31

20 Kamil PIKURA 13-02-99 KS AZS UWM Olsztyn 37.61

23 Sebastian RYBKA 14-05-00 KS AZS UWM Olsztyn 37.89 PB

25 Paweł FAFIŃSKI 03-09-01 LKS Lubawa 37.98 PB

26 Kacper WIESIOŁEK 14-12-96 KS AZS UWM Olsztyn 38.04

28 Damian SOBOL 23-07-03 KS AZS UWM Olsztyn 38.45

40 Dominik ZALEWSKI 16-08-00 KS AZS UWM Olsztyn 39.43 PB

44 Witold CHMIELNICKI 23-12-02 KS AZS UWM Olsztyn 39.78

46 Adam BARTOSZUK 17-07-02 KS AZS UWM Olsztyn 39.92 PB

47 Damian JARZYNA 12-02-00 LKS Lubawa 39.95

50 Dawid SZPANELEWSKI 31-05-04 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 40.30 PB

55 Jakub NOWAKOWSKI 29-07-03 KS AZS UWM Olsztyn 40.40 PB

54 Adam JEDAMSKI 27-03-02 UKS MOSiR Działdowo 40.40

57 Kacper KAMIŃSKI 06-01-03 KS AZS UWM Olsztyn 41.02 PB

62 Bartosz GÓRCZYŃSKI 25-03-04 KS AZS UWM Olsztyn 41.63

67 Michał BIEŃKOWSKI 07-01-05 KS AZS UWM Olsztyn 42.34 PB

69 Oliwier TARANOWSKI 09-08-04 LKS Lubawa 42.71

71 Mateusz JAKUBOWSKI 02-07-03 LKS Lubawa 42.88

75 Maciej STEFANOWICZ 15-11-03 KS AZS UWM Olsztyn 44.10 PB

78 Sergiusz STALĘGA 09-09-04 KS Zamek Kurzętnik 46.84

200 metrów mężczyzn

9 Bartosz TUREK 22-05-02 UKS Atos Woźnice 23.73

12 Kacper WIRA 19-11-01 MKS Truso Elbląg 23.91 PB

20 Kamil BIZUNOWICZ 26-02-01 MKS Truso Elbląg 24.12 PB

32 Paweł FAFIŃSKI 03-09-01 LKS Lubawa 24.80 PB

34 Dawid PAŁKOWSKI 18-09-04 LUKS Lidzbark Welski 24.92 PB

40 Dawid BALEWSKI 31-07-03 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 25.58

44 Damian JARZYNA 12-02-00 LKS Lubawa 25.88

46 Krzysztof JEŻEWSKI 10-01-03 MKS Truso Elbląg 26.13 PB

49 Mateusz JAKUBOWSKI 02-07-03 LKS Lubawa 27.82

51 Mateusz JACKOWSKI 26-01-05 LKS Lubawa 28.63 PB

600 metrów mężczyzn

14 Jakub DĄBROWSKI 01-04-02 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto L 1:28.00 PB

21 Mikołaj TRUSZCZYŃSKI 13-12-01 GUKS Asy Dywity 1:29.72 PB

29 Bartosz JAROSZEWSKI 29-03-02 LKS Lubawa 1:31.78

41 Mateusz NIEDZIELA 17-12-02 LKS Lubawa 1:37.83 PB

47 Rafał MAŁOLEPSZY 03-11-02 LKS Lubawa 1:43.71

49 Kacper GOLUBSKI 13-03-03 KS Zamek Kurzętnik 1:49.83

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn