Finał Nestle Cup Warszawa 2017 (FOTO) – Narybek za przykładem Gwiazd

Fot: lks lubawa facebook

Na obiektach Akademiii Wychowania Fizycznego w Warszawie 13 i 14 września w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego blisko 600 dzieci wystąpiło w Finale Nestlé Cup – ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Impreza miała charakter sportowy i promocyjny, bowiem na Bielanach nie zabrakło największych gwiazd „polskiej królowej”.

Lekkoatletyka poprzez atrakcyjne programy dla dzieci i młodzieży oraz spektakularne wyniki biało-czerwonych w największych imprezach międzynarodowych jest niewątpliwie na topie i takie projekty jak Nestle Cup mają dostarczać nowych talentów. Rywalizacja miała charakter wielobojów ogólnych i ukierunkowanych, a więc już na tym etapie istnieje konieczność wykorzystania potencjału młodych adeptów.

Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur. Dwie zawodniczki stanęły na najwyższym stopniu podium. Są to Kinga Kornacka w wieloboju wytrzymałościowym i Daria Siemińska w wieloboju rzutowym. Drugie miejsca zajęli: Jakub Dąbrowski, Julia Kubicka (wielobój wytrzymałościowy) Julia Uzarska (wielobój rzutowy) i Dawid Balewski (wielobój plotkarski), a trzecie Justyna Rumińska (wilobój wytrzymałościowy).

Wyniki

4-bój wytrzymałościowy

Chłopcy (200 m ppł, kula, w dal, 600 m/1000 m)

Rocznik 2002

2 Jakub DĄBROWSKI 02-01-01 OLA Warmińsko-mazurskie 27.92(1)/-0.9/ 7.57(15) 5.35(4) 1:27.76(3) 486

8 Mateusz TKACZUK 02-03-08 OLA Warmińsko-mazurskie 30.19(11)/-2.0/ 7.87(10) 5.26(7) 1:31.22(7) 434

12 Łukasz WILGA 02-07-10 OLA Warmińsko-mazurskie 30.10(10)/-2.0/ 8.82(4) 4.88(15) 1:35.02(15) 412

Dziewczęta (200 m ppł, kula, w dal, 600 m/1000 m)

Rocznik 2002

2 Julia KUBICKA 02-12-03 OLA Warmińsko-mazurskie 32.74(4)/-1.9/ 7.12(21) 4.41(3) 1:40.84(3) 450

Rocznik 2003

1 Kinga KORNACKA 03-05-07 OLA Warmińsko-mazurskie 34.14(14)/-0.3/ 7.38(17) 4.40(4) 1:40.01(2) 441

3 Justyna RUMIŃSKA 03-01-15 OLA Warmińsko-mazurskie 32.88(7)/+1.0/ 7.54(12) 3.66(30) 1:41.71(5) 410

4-bój sprinterski

Chłopcy (110p,wzwyż,kula(5),100-300)

Rocznik 2002

8 Witold CHMIELNICKI 02-12-23 OLA Warmińsko-mazurskie 19.66(7)/-3.2/ 1.40(7) 6.93(9) 39.70(6) 365

Rocznik 2003

5 Damian SOBÓL 03-07-23 OLA Warmińsko-mazurskie 18.93(4)/-2.0/ 1.45(6) 7.34(6) 38.91(5) 401

9 Kacper KAMIŃSKI 03-01-06 OLA Warmińsko-mazurskie 19.25(6)/-2.0/ 1.30(10) 7.84(4) 40.85(9) 355

Dziewczęta (80p,wzwyż,kula(3),100-300)

Rocznik 2003

7 Karolina KORNACKA 03-05-07 OLA Warmińsko-mazurskie 14.51(3)/-1.2/ 1.25(6) 7.53(3) 43.46(1) 410

4-bój rzutowy

Chłopcy (100,kula(5),w dal,o-dysk)

Rocznik 2003

6 Dominik PIEKOSZEWSKI 03-08-03 OLA Warmińsko-mazurskie 12.48(1)/-2.7/ 8.42(12) 5.28(2) 19.41(12) 344

Dziewczęta (100,kula(3),w dal,dysk-osz)

Rocznik 2002

1 Daria SIEMIŃSKA 02-01-01 OLA Warmińsko-mazurskie 14.35(2)/-2.0/ 12.09(1) 3.97(7) 31.30(4) 439

9 Wiktoria SADOWSKA 02-01-01 OLA Warmińsko-mazurskie 14.61(4)/-2.0/ 9.37(13) 3.90(11) 27.60(11) 372

Rocznik 2003

2 Julia UZARSKA 03-05-05 OLA Warmińsko-mazurskie 14.22(1)/-0.9/ 7.88(16) 4.69(1) 20.77(16) 383

4-bój płotkarski

Chłopcy (110p,wzwyż,kula(5),200p)

Rocznik 2003

2 Dawid BALEWSKI 03-07-31 OLA Warmińsko-mazurskie 19.39(13)/-1.2/ 1.40(15) 7.34(9) 31.00(11)/ -0./ 361

6 Radosław DĄBKOWSKI 03-06-10 OLA Warmińsko-mazurskie 18.94(9)/-1.2/ 1.40(14) 5.52(21) 33.65(21)/ -0./ 313

13 Jan SAMULEWICZ 03-11-09 OLA Warmińsko-mazurskie 21.63(21)/-1.2/ 1.30(21) 5.68(19) 35.80(13)/-1.2/ 235

Dziewczęta (80p,wzwyż,kula(3),200p)

Rocznik 2002

4 Wioletta KITEWSKA 02-05-10 OLA Warmińsko-mazurskie 12.78(3)/-0.6/ 1.40(7) 7.58(11) 30.79(4)/-0.2/ 513

Rocznik 2003

7 Maja STAWICKA 03-06-07 OLA Warmińsko-mazurskie 13.93(19)/-1.7/ 1.30(13) 5.68(28) 32.36(12)/-1.6/ 418

4-bój M U14 (60,ppal,w dal,1000)

5 Bartosz GÓRCZYŃSKI 04-01-01 OLA Warmińsko-mazurskie 8.14 48.00(6) 1.35(9) 3:00.07(1) 350

21 Maksymilian ŻOŁĄDŹ 04-01-01 OLA Warmińsko-mazurskie 8.72(31) 43.00(28) 5.01(10) 3:06.18(7) 295

24 Oliwier TARANOWSKI 04-01-01 OLA Warmińsko-mazurskie 8.08(5) 40.00(30) 4.75(20) 3:18.33(18) 291

4-bój M U13 (60,ppal,w dal,1000)

7 Mateusz JACKOWSKI 05-01-26 OLA Warmińsko-mazurskie 8.70(13) 55.00(1) 4.65(8) 3:31.83(16) 258

9 Michał BIEŃKOWSKI 05-01-07 OLA Warmińsko-mazurskie 8.48(6) 32.50(25) 4.67(7) 3:17.68(7) 250

11 Dawid MAJEWSKI 05-05-01 UKS Atos Woźnice 8.78(15) 51.00(5) 4.82(2) 3:39.57(22) 242

4-bój M U12 (60,ppal,w dal,1000)

17 Adrian LINDORF 06-06-17 OLA Warmińsko-mazurskie 9.58(8) 34.00(6) 1.20(5) 3:37.49(4) 159

21 Karol GÓRCZYŃSKI 06-01-01 OLA Warmińsko-mazurskie 9.20(19) 27.00(26) 3.84(26) 3:39.62(13) 137

4-bój K U14 (60,ppal,w dal,600)

25 Julia WAWRZYNOWICZ 04-06-22 UKS Atos Woźnice 9.00(29) 30.00(33) 4.55(13) 1:51.16(14) 341

28 Patrycja WRÓBEL 04-01-22 OLA Warmińsko-mazurskie 8.81(18) 33.50(27) 4.45(21) 1:59.10(33) 330

4-bój K U13 (60,ppal,w dal,600)

16 Kinga JANUCHTA 05-01-05 OLA Warmińsko-mazurskie 8.67(5) 27.00(31) 4.41(10) 1:57.22(17) 326

4-bój K U12 (60,ppal,w dal,600)

12 Paulina FAFIŃSKA 06-08-28 OLA Warmińsko-mazurskie 9.01(9) 27.00(23) 4.17(9) 2:06.21(27) 262

14 Maja MURACH 06-05-24 UKS Atos Woźnice 8.96(6) 24.50(29) 4.18(8) 2:06.01(25) 261

39 Kamila ŁAWICKA 06-06-08 OLA Warmińsko-mazurskie 9.42(26) 21.50(36) 3.88(26) 2:06.23(28) 208

Fot. lks lubawa facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn