Meeting Ville de Madrid 2016 – Konrad Bukowiecki z kolejnym rekordem Europy (20.61)

Fot. nadesłane

Przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii (Malaga) Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) wystartował w piątek (21 lutego) w Meeting Ville de Madrid (European Athletics Indoor Permit Meetings), gdzie wynikiem 20.61 poprawił swój własny halowy rekord Europy juniorów w pchnięciu kulą seniorską o wadze 7.26 kg. Rekordową odległość osiągnął już w pierwszej próbie.

Pchając 20.61 Konrad poprawił o 3 centymetry własny najlepszy w historii europejskiej lekkoatletyki wynik uzyskany w hali przez juniora kulą seniorską. Poprzedni rekordowy rezultat urodzony w 1997 roku zawodnik ustanowił 5 lutego w łódzkiej Atlas Arenie podczas mityngu Pedro’s Cup.

W stolicy Hiszpanii wynik 20.61 m pozwolił młodemu kulomiotowi objąć prowadzenie i utrzymać je do czwartej kolejki, w której o 10 centymetrów Polaka wyprzedził Kanadyjczyk Tim Nedow.

Ostatecznie mistrz świata i Europy juniorów zajął w Meeting Ville de Madrid (European Athletics Indoor Permit Meetings) drugie miejsce, ulegając jedynie siedem lat starszemu zawodnikowi z Ameryki Północnej. Na piątym miejscu uplasował się drugi z naszych reprezentantów – Andrzej Regin (Gwardia Szczytno), który w najlepszej próbie uzyskał odległość 18.27 m.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn